1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz na trzustce- mam kilka pytań!
Autor Wiadomość
Izuś 


Dołączyła: 19 Cze 2010
Posty: 9
Skąd: Łódź

 #1  Wysłany: 2010-06-19, 22:16  Guz na trzustce- mam kilka pytań!


Witam Was serdecznie! Moja bliska koleżanka Ania od 6 m-cy ma problemy zdrowotne. Najpierw lekarka rodzinna podejrzewała półpasiec, potem skierowała ją na dalsze badania. USG wykazało zator żyły wrotnej wątroby, na szczęście wszystko w tym temacie działa. Tomograf wykazał (jak to określił lekarz) bałagan w naczyniach w jamie brzusznej. Ania wróciła do pracy, jednak po 2 tygodniach trafiła do szpitala z bardzo ostrym bólem. Przepisuję ostatni wynik endoskopii:
,,na pograniczu głowy i ogona trzustki hypoechogeniczna zmiana o wielk.20 mm, nieregularne zarysy, bezpośrednio przylega do tętnicy wątrobowej.Poszerzony przewód Wirsunga i poszerzone przewody 2-3 rzędowe przewody trzustkowe. PŻw- nie poszerzone, węzły chłonne nie powiększone". Ma świetnego lekarza prowadzącego, ale nasze guru (łódzkie) od trzustki nie podjęło się operacji.Znana pani prof. od biopsji też się nie podjęła. Lekarz prow. załatwił jej ekspresową konsultację z prof. Lampe (we wtorek 22.06).Ania nie ma wiedzy ani świadomości co się dzieje, twierdzi,że trzeba obserwować, bo może to nic groźnego. Przeraża ją perspektywa operacji, a ja się modlę, żeby ktoś się jej podjął.Sama jestem po ,,raczku", stąd znam Wasze/Nasze forum.

[ Dodano: 2010-06-19, 22:43 ]
ps:,, kazałam" Ani odstawić cukier, tylko co najlepiej w zamian. Sklep pt,, Zdrówko" mam pod noskiem, więc........... czekam na rady ;)

[ Dodano: 2010-06-20, 07:22 ]
Z tego szczęścia, że się zalogowałam (głąb komp. ze mnie) z pytań zrobiło się jedno :uuu: Oczywiście: czy jest możliwe, że guz jest pozapalny(3 mies. temu tomograf go nie wykazał), do kogo dalej pójść, jeśli prof. Lampe ją też odeśle? Zresztą każda rada będzie dla mnie cenna.
_________________
Izuś
 
olka123 


Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 83
Pomogła: 3 razy

 #2  Wysłany: 2010-06-20, 21:02  


Ja nie jestem lekarzem i może się nie znam, wiem tyle ile było w przypadku mojego taty. Miał guza na glowie trzustki. Dlatego została operacja przeprowadzona i guz zostal wyciety poniewaz nie znajdowal sie tylko w jednym miejscu nie bylo nigdzie indziej naciekow ani innych guzow. Tak nam powiedział lekarz,ze czy operacja sie odbedzie zalezy: wielkosc guza(nie kazdego mozna wyciac, oraz stan zaawansowania chorony) może któryś z tych powodów dysfalifikuje operacje. Pewnie nic nowego nie powiedzialam i nie pomoglam. Dobry chirurg onkol. To w Słupsku dr. Zoran Stojcev ale to dalego a kryteria operacji są wszedzie pewnie takie same..
 
Izuś 


Dołączyła: 19 Cze 2010
Posty: 9
Skąd: Łódź

 #3  Wysłany: 2010-06-21, 13:51  Guz na trzustce- mam kilka pytań


No i kicha! Właśnie dzwoniła Ania, że konsultacja u prof. Lampego przełozona na 13 lipca z uwagi na jego urlop. Ale zapisała się na prywatną wiztytę do prof. Dzikiego (WAM w Łodzi), też specjalista wysokiej klasy. termin na 3.07, ale może uda się szybciej. Dzięki Ola za wsparcie!
_________________
Izuś
 
Myszka30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 394
Skąd: Żory w.śląskie
Pomogła: 67 razy

 #4  Wysłany: 2010-06-21, 14:53  


Witaj Izuś,

Jedna ja radzę, żeby koleżanka nie rezygnowała z wizyty u Prof. Lampego.
To najlepszy w Polsce specjalista od tego typu chorób. Konsultował on też moje TK, gdy w zeszłym roku podejrzewano u mnie guza głowy trzustki, jednak Jego (oraz jego zespołu) "fachowe oko" stwierdziło,że to zmiany pozapalne. ;)
Od półtora roku jestem na diecie "trzustkowej", z minimalnymi odstępstwami.
Jem bardzo mało tłuszczu, potrawy gotowane, lekkostrawne, zero alkoholu i nap. gazowanych, po prostu tłustych rzeczy i fast foodów :<:
Do tego zażywam Kreon 25 000 (już teraz) 1x dziennie; (kiedyś 3x).

Pozdrawiam bardzo serdecznie Was obie i czekam na dalsze wieści po wizycie. :-D

[ Dodano: 2010-06-21, 15:57 ]
miałam kłopoty z wysłaniem posta, proszę administratora lub moderatora o usunięcie powtórzeń. ;) Pozdrawiam :lol:

[ Komentarz dodany przez: absenteeism: 2010-06-21, 15:59 ]
Skasowałam kilkukrotnie dodaną tę samą treść postu :)
_________________
Póki oddycham - nie tracę nadziei !!!
 
Izuś 


Dołączyła: 19 Cze 2010
Posty: 9
Skąd: Łódź

 #5  Wysłany: 2010-06-21, 16:57  Guz na trzustce- mam kilka pytań!


Ania - broń Boże - nie zrezygnowała, termin jest zamówiony. Chce jednak z wynikami iść do Dzikiego, zobaczymy co on powie. Im więcej opinii, tym lepiej (tak sądzę). Ania też jest na diecie (podrzucam jej nowe przepisy, co by jej się nie przejadło), bierze też Kreon.Pozdrawiam- Iza
_________________
Izuś
 
Izuś 


Dołączyła: 19 Cze 2010
Posty: 9
Skąd: Łódź

 #6  Wysłany: 2010-06-24, 13:18  Guz na trzustce- mam kilka pytań!


No niestety. Dr Dziki nie podjął się konsultacji- stwierdził, że jest specjalistą od jelita i żołądka, a trzuska- to tylko pobocznie. Uczciwie i szczerze. Pani doktor z poradni chorób wątroby (gdzie Ania została skierowana) stwierdziła, że nie ma w zaleceniach diety, więc powinna jeść wszystko w granicach rozsądku. Co do guza- generalnie była zdania ,,a może lepiej nie ruszać, tylko obserwować". Ania ku tej wersji się skłania, a ja nie mam więcej argumentów. No, cóż- Iza
Ps: zakupiłam xylitol, zamówiłąm syrop z agawy. Ale teraz to ja już głupia jestem :uuu:
_________________
Izuś
 
olka123 


Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 83
Pomogła: 3 razy

 #7  Wysłany: 2010-06-24, 19:21  


Ja jestem zdania,ze najlepiej mieć opinie kilku lekarzy. Teraz w ciągu tygodnia tzn 1,5tyg bylismy z tata w Olsztynie, warszawie, Bygdoszczy i wczoraj w Gdyniu i uważam,ze naprawde trzeba w takich sprawach zasiegać opini kilku specjalistów. Dlatego radze sie nie poddawać! i szukac :)
 
Myszka30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 394
Skąd: Żory w.śląskie
Pomogła: 67 razy

 #8  Wysłany: 2010-06-24, 21:29  


Również uważam,że trzeba pokazać wyniki kilku lekarzom tylko, że jeden z bardziej kompetentnych to właśnie Prof. Lampe z Katowic.

Jak byłam w szpitalu lekarze mówili też o konsultacji jakiegoś doktora ze Sosnowca i innego z Krakowa, ale stanowczo od trzustki polecali Katowice.

Pozdrawiam
_________________
Póki oddycham - nie tracę nadziei !!!
 
Barb 


Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Warszawa

 #9  Wysłany: 2010-08-05, 22:42  


Jeżeli temat jest jeszcze aktualny, to polecałbym konsultację z prof. Krasnodębskim z kliniki na Banacha w Warszawie. Trzustki operuje prawie codziennie (jeżeli jest taka możliwość). Jeżeli nadal nie postawiono diagnozy lub chcecie się dalej konsultować to zdobędę namiary.
_________________
per aspera ad astra
 
 
Izuś 


Dołączyła: 19 Cze 2010
Posty: 9
Skąd: Łódź

 #10  Wysłany: 2010-08-13, 19:11  


Prof.Lampe podjął się operacji, która miała się odbyć 24.08. Jednak łódzcy lekarze prowadzący mają wątpliwości, co do jej zasadności. Ania była na konsultacji w W-wie u prof. Polkowskiego, który enigmatycznie stwierdził, że zmiana jest, ale czy to guz, to nie jest pewien, Operacja- ryzyko, nie- ryzyko- i bądź tu mądry. 29.08 Ania ma mieć kolejny rezonans i następnie jeszcze raz konsultować z Lampe.Pozdrawiam- Iza
_________________
Izuś
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group