1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz lewej piersi
Autor Wiadomość
Agostini 


Dołączyła: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2017-04-09, 17:46  Guz lewej piersi


Dzień dobry,
Mam 41 lat i wczoraj zrobiłam usg piersi i oto wynik:
Na granicy kwadrantow bocznych piersi lewej (przy bocznej granicy sutka) jest dobrze odgraniczony guzek szer. 24mm, gr.7mm, dł. 12mm. W jego wnętrzu widoczne są dość liczne zwłóknienia (gruczolakowłókniak?), Poza tym b. Słabo unaczyniony.
Poza tym obie piersi z przewagą tkanki tłuszczowej i niewielką ilością tkanki gruczolowej okołobrodawkowo, bez zmian ogniskowych, torbielowatych i cech dysplazji.
Przewody wyprowadzające są nieliczne, b. wąskie, bez cech rozrostu ścian. Węzły chłonne pach nie są powiększone.
Proszę bo interpretację tego wyniku i pokierowanie mnie gdzie mam dalej się udać i co robić w pierwszej kolejności?
Jestem z okolic Warszawy.
Dziękuję za wszelkie sugestie i informacje.
Pozdrawiam
_________________
Agostini
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2017-04-09, 18:16  


Można zgłosić się do Centrum Onkologii w Warszawie, skierują na mammografię i ewentualnie biopsję. Można również do lekarza pierwszego kontaktu lub ginekologa żeby wystawił kartę DiLO i wtedy do wybranego szpitala (w W-wie jest kilkanaście miejsc w których można skutecznie leczyć raka piersi). Rekomenduję w tym przypadku Centrum bo tam są doświadczone lekarki które już na podstawie usg mogą powiedzieć czy warto dalej to diagnozować. Twój wynik jest taki trochę "niedopowiedziany" bo zwykle lekarz pisze bardziej jednoznacznie czy jest to zmiana łagodna czy do dalszej diagnostyki.
_________________
sprzątnięta
 
Agostini 


Dołączyła: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2017-04-09, 18:50  


Dziękuję,
A czy do Centrum Onkologii w Warszawie trzeba się zapisać, czy jedzie się z wynikiem usg i czeka w kolejce do lekarza? Jeśli się czeka do lekarza to do jakiego najlepiej?

[ Dodano: 2017-04-10, 07:35 ]
Czy mogę prosić o interpretację mojego wyniku? Tak bardzo się denerwuję.
_________________
Agostini
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2017-04-10, 12:29  


Niestety nie wiem, na ich stronie jest telefon do takiej ogólnej rejestracji, trzeba zadzwonić i albo od razu zarejestrują, albo skierują do profilaktyki (to inny budynek).

Nie można Twojego wyniku zinterpretować, powinien to zrobić lekarz który robił badanie teraz to wiadomo tylko że jest guz (dobrze przepisałaś wymiary bo to jakiś placek) z lekkim wskazaniem w kierunku nowotworu nieinwazyjnego, ale sprawdzić trzeba koniecznie.
_________________
sprzątnięta
 
joan41 


Dołączyła: 17 Sty 2017
Posty: 97
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2017-04-10, 14:16  


Zadzwoń i zapisz się do lekarza do którego najkrócej zaproponują Ci czekanie. Diagnostyka u każdego początkowo jest taka sama. Lekarza zawsze możesz zmienić w trakcie. Nie martw się na zapas i powodzenia ;)
 
Agostini 


Dołączyła: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2017-04-10, 18:46  


Dziękuję za informację. No właśnie też bym okreslila, że to jakiś placek, ale właśnie taki jest i czy to nie jest dziwne i podejrzane? Zapisano mnie na wtorek 18 kwietnia do dr Piotr Gierej. Czy któraś z Was miała z tym panem do czynienia?
_________________
Agostini
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2017-04-10, 21:15  


Agostini napisał/a:
czy to nie jest dziwne i podejrzane?


dziwne tak, ale powiedziałabym że podejrzane odwrotnie czyli w kierunku czegoś nierakowego. No i zawsze jest podejrzenie złego wymiarowania w czasie badania.
_________________
sprzątnięta
 
Agostini 


Dołączyła: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 1 raz

 #8  Wysłany: 2017-04-11, 09:41  


Dziękuję, że chociaż Ty jedyna z Joan41 odpowiedzialyscie :) W piątek mam rezonans magnetyczny głowy prywatnie w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej a we wtorek kontrol w Onkologii na Ursynowie, więc zobaczymy co tam wyjdzie? Aha robiłam też usg jamy brzusznej i tam jest wszystko ok, tylko napisane, że macica trochę powiększona. Miłego dnia bo ciepły to on nie jest ;)
_________________
Agostini
 
joan41 


Dołączyła: 17 Sty 2017
Posty: 97
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #9  Wysłany: 2017-04-18, 19:51  


i jak Agostini dziś po wizycie u dr ? Też dziś do Niego przypadkowo trafiłam po odbiór wyników ponieważ nie było mojej Dr, więc być może oczekiwałyśmy pod tymi samymi drzwiami nr 5 ;-)
 
Agostini 


Dołączyła: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 1 raz

 #10  Wysłany: 2017-04-19, 05:50  


Dzień dobry Wszystkim,
Rzeczywiście byłam w pokoju nr 5:-) i też widziałam kartę z powiatu piaseczyńskiego z osobą podobną do mojego wieku, więc może to Twoja i Ty też byłaś? Ja byłam druga w kolejności.
A więc pokolei. Lekarz mnie zbadał (węzły i piersi) i o dziwo sam nie bardzo mógł wyczuć tego mojego dwu centymetrowego "placka";-)
Więc dał skierowanie na mammografię i na usg.
Mammografię wykonano mi odrazu, i kazano zaczekać by radiolog obejrzał. Więc poczekałam, to znów mnie wzięto bo radiolog zadecydowal, że należy zrobić jeszcze mammografię celowaną. Więc mi zrobiono i znów kazano czekać co radiolog zadecyduje.
Zadecydowal, że na dziś już koniec i na 28go zapisac się na usg do dr Dziewulskiej i wtedy też będą wyniki mammografi, tak więc zrobiłam. Więc 28go będę mieć 2 onkologow i usg przy którym lekarz zadecyduje czy z biopsja czy bez.
Na dzien dzisiejszy nadal nic nie wiem. Martwi mnie tylko czemu kazano zrobić tą celowaną? Może ktoś wie?
_________________
Agostini
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #11  Wysłany: 2017-04-19, 08:15  


Na mammografii wyszła zmiana, ale radiolog nie był pewien czy to rzeczywiście zmiana czy jakieś np przypadkowe zagęszczenie naczyń. Mammografię celowaną robi się w innym ustawieniu i jeżeli zmiana i tu się ujawni to rzeczywiście coś jest. I taki na razie jest Twój wynik "Coś jest" ale zupełnie nie wiadomo co.
_________________
sprzątnięta
 
Agostini 


Dołączyła: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 1 raz

 #12  Wysłany: 2017-04-19, 13:59  


Bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie. Więc nic mi nie zostało jak czekać do 28go:-/ miłego dnia życzę
_________________
Agostini
 
Agostini 


Dołączyła: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 1 raz

 #13  Wysłany: 2017-04-30, 14:20  


Witam wszystkich serdecznie,
Mam wynik mammografii​ oto opis:
" Sutki budowy tluszczowo-gruczolowej bez rtg podejrzanych zmian ogniskowych;
Na obwodzie KGZ SL izodensyjny a tkanka gruczołową guzek o wymiarach podł. ok. 28mm - węzeł chłonny? Kat. BIRADS 3; wskazane jest badanie USG."
To tyle z wyniku mammografii.
USG miałam zrobione w piątek 28go przez panią dr Dziewulską, która zadecydowała, że konieczna biopsja gruboigłowa. Nic więcej mi nie powiedziała, co tam niepokojącego zobaczyła i czemu ta biopsja? Mammografię również opisywała ta sama pani dr.
Biopsje mam mieć 8 maja i przyznam, że zaczynam się niepokoić, bo to jeszcze cały tydzień do badania a na wynik będę czekać ok. 10 dni. To sporo czasu :uuu:
Proszę napiszcie co o tym sądzicie?
Poza tym zrobiłam MR głowy prywatnie i wynik też nie napawa optymizmem. Toteż dostałam skierowanie na CITO do Instytutu Onkologii na Ursynowie ponieważ jestem obciążona rodzinnie od strony mamy i taty. Zapisano mnie do neurochirurga Edmunda Ruzikowskiego czy jakoś tak ten pan się nazywa na 19maja. Rany tyle czasu czekania!
_________________
Agostini
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #14  Wysłany: 2017-04-30, 19:22  


Nie szalej, już wiesz że w mózgu nic onkologicznego nie ma. Poczekaj spokojnie na wynik biopsji. Na pewno miałaś sprawdzone węzły i tam też nic nie ma. Nawet w najgorszym wypadku to będzie wczesny etap.
_________________
sprzątnięta
 
Agostini 


Dołączyła: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 1 raz

 #15  Wysłany: 2017-04-30, 23:24  


No widzisz Gaba, chyba ja jestem z tych niecierpliwych, ale trudno mi spokojnie siedzieć skoro mam w domku trzyletniego Aniolka i 15letniego Dżentelmena:-) dla tych moich Skarbów i dla siebie, chcę być zdrowa i silna fizycznie, bo psychikę mam w miarę mocną-podobno:-) Buziaczki
_________________
Agostini
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group