1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2013-01-19, 22:25
Guz Krukenberga
Autor Wiadomość
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #61  Wysłany: 2014-07-16, 00:31  


Gastroskopia to metoda wejścia do wnętrza żołądka przez przełyk.
Laparoskopia i laparotomia to wejścia do jamy brzusznej przez powłoki skórne - "przez brzuch".
Żołądek ma ścianę kilkumilimetrowej grubości, a podczas gastroskopii używa się szczypczyków, które mogą "skubnąć" malutki wycinek wewnętrznej warstwy (śluzówki) żołądka. Jeśli zmiana zlokalizowana jest w głębszej, podśluzówkowej warstwie ściany żołądka, to malutkie szczypczyki nie są w stanie jej "złapać". Dlatego należy dostać się do żołądka od zewnątrz - przez dziurki w brzuchu (laparoskopia) lub po rozcięciu powłok skórnych (laparotomia) - wtedy widać cały żołądek, można obejrzeć jego ściany i pobrać (wyciąć) nawet cały guz.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
bodzia71 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 41

 #62  Wysłany: 2014-08-05, 20:42  


Witam serdecznie :) Jestem po laparoskopii, połączonej z mała laparotomią jamy brzusznej. Lekarze nie podjeli sie pobrania wycinków z zoładka, twierdzą, ze było za duze ryzyko, ze dojdzie do krwawienia. Ostatecznie wycieto mi kawałek sieci wiekszej z prawdopodobnym guzem przerzutowym w otrzewnej. Cały czas czekam na wynik hp. Czuje sie bardzo dobrze :) Chirurg, który mnie operował, powiedział, ze guz w otrzewnej wyglada na nowotwor, prawdopodobnie chemia, potem usuniecie zoładka. Ale stwierdził, ze jestem bardzo dziwnym przypadkiem medycznym, ze przy krukenbergu, nie zdarza sie, aby przez dwa lata nic sie nie działo. Jego zdaniem w moim przypadku wszystko jest możliwe. Mam pytanie, czy ktoś słyszał o chemioterapii nowej generacji na raka żołądka, która jest bardzo skuteczna, czy to mit?

Pozdrawiam bardzo serdecznie :)
_________________
"celem życia jest życie z celem..."
 
bodzia71 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 41

 #63  Wysłany: 2014-08-14, 22:24  


Witam serdecznie, bardzo prosze o interpretacje wyniku hp i jak powinno wygladać leczenie

"Data przyjecia 21.07.2014
Materiały: sieć wieksza, guz sieci wiekszej, sposó pobrania: resekcja czesci narzadu

Wynik koncowy, 05.08.2014: fragment sieci z naciekiem raka gruczołowego czesciowo sluzowokomórkoweg. W rozpoznaniu roznicowym nalezyuwzglednic przede wszystkim przewód pokarmowy ( zoładek) jako ognisko pierwotne nowotworu.
Immunofenotyp:CK7 ogniskowo+, CK20+, CDX2+, LCA-
w barwieniu mucykarminem wykazano obecnosc sluzu w czesci komorek raka. Wykonujemy jeszcze oznaczenie HER2. (8140/3 T-63860)

Wynik wstepny 29.07.2014:
Fragment sieci z naciekami raka gruczołowego. Widoczna inwazja naczyn.
Badania immunohistochemiczne w toku.
Opis makroskopowy:
Siec o wymiarach 12x11x3,5 cm, na przekroju z drobnymi ogniskami.

Wynik badania immunohistochemicznego, 07.08.2014:
Oznaczono białko HER2 za pomoca przeciwciała kroliczego Ventana PATHWAY HER-2/neu (4B5)
odczyn negatywny w komórkach raka naciekajacego (Score=1+)
_________________
"celem życia jest życie z celem..."
 
bodzia71 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 41

 #64  Wysłany: 2014-08-16, 21:05  


Dodam jeszcze ze w otrzewnej nie ma przerzutów, zle zrozumiałam poprzednio lekarza, chodziło o guz sieci wiekszej.

[ Dodano: 2014-08-16, 21:06 ]
bardzo prosze o odpowiedź, co oznacza te wszystkie cyfrowe oznaczenia?
_________________
"celem życia jest życie z celem..."
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #65  Wysłany: 2014-08-16, 21:35  


bodzia71 napisał/a:
co oznacza te wszystkie cyfrowe oznaczenia?
bodzia71 napisał/a:
Immunofenotyp:CK7 ogniskowo+, CK20+, CDX2+, LCA-

Precyzują szczegółowe cechy immunohistochemiczne nowotworu,
co pozwala lekarzowi na dobranie odpowiedniego schematu leczenia.

bodzia71 napisał/a:
Oznaczono białko HER2 za pomoca przeciwciała kroliczego Ventana PATHWAY HER-2/neu (4B5)
odczyn negatywny w komórkach raka naciekajacego (Score=1+)

Ujemna (= 1+) wartość HER2 oznacza brak podatności na lecznicze działanie herceptyny (trastuzumabu) stosowanej w leczeniu takich nowotworów przy odpowiedniej wartości HER2 (= 3+).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
bodzia71 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 41

 #66  Wysłany: 2014-08-16, 21:41  


Cytat:
bodzia71 napisał/a:
Oznaczono białko HER2 za pomoca przeciwciała kroliczego Ventana PATHWAY HER-2/neu (4B5)
odczyn negatywny w komórkach raka naciekajacego (Score=1+)

Ujemna (= 1+) wartość HER2 oznacza brak podatności na lecznicze działanie herceptyny (trastuzumabu) stosowanej w leczeniu takich nowotworów przy odpowiedniej wartości HER2 (= 3+).


co to oznacza dla mnie? ze małe szanse na działanie chemioterapii?
_________________
"celem życia jest życie z celem..."
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #67  Wysłany: 2014-08-16, 21:49  


Brak wskazań do leczenia herceptyną (immunoterapii) nie wyklucza możliwości zastosowania chemioterapii.

[ Dodano: 2014-08-16, 21:54 ]
Skuteczność chemioterapii w tym przypadku raczej nie zależy od wartości HER2.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
bodzia71 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 41

 #68  Wysłany: 2014-08-16, 22:41  


Dziękuje Richelieu za odpowiedz, przede mna walka, oby mi starczylo sil i zebym potrafila zaufac lekarzom, bo mam z tym problem po wczesniejszych doswiadczeniach i wpieraniu mi że ognisko pierwotne się cofnelo, a wedlug chirurga, ktory mnie operowal ostatnio trzeba było szukac do skutku, jeśli badania obrazowe nic nie wykazywaly trzeba było otworzyc jame brzuszna. Wiem, tyle że podstawa bedzie usuniecie zoladka, wczesniej chemia, ktorej bardzo się boje. Chyba bardziej niż operacji...dziekuje za wsparcie i zainteresowanie, pozdrawiam serdecznie
_________________
"celem życia jest życie z celem..."
 
bodzia71 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 41

 #69  Wysłany: 2014-08-21, 18:44  


Bardzo prosze o pomoc, jutro mam miec podana Cisplatine dozylnie + Fluorouracil w tabletkach. Mam zdecydowac czy Cisplatyne w silniejszej dawce raz, czy rozlozyc na kilka dni w mniejszej dawce. Nadmienie, że jestem w dobrej kondycji, wszystkie wyniki idealne, co radzicie. Pomozcie, prosze, to moja pierwsza chemioterapia i trudno mi zdecydowac...moze ktos moze opisac swoje doswiadczenia z ta chemia? Z gory serdecznie dziekuje
_________________
"celem życia jest życie z celem..."
 
bodzia71 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 41

 #70  Wysłany: 2014-12-27, 20:20  Guz Krukenberga


Witam serdecznie po dlugiej przerwie :) wrociłam w pierwsze Swieto ze szpitala, miał byc usuniety zoładek, ale mam duzo przerzutów do otrzewnej i nie zdecydowano sie na resekcje. Za długi okres rekonwalescencji po operacji uniemozliwiłby podjecie uleczenia by zmniejszyc zmiany w otrzewnej. Jestem tez po czterech 5-dniowych kursach chemioterapii: cisplatyna + fluorourazil....poniewaz mam oznaczone białko HER2 ujemne, co oznacza , ze nie moge miec chemii celowanej, zespół lekarzy chirurgów proponujeskorzystanie z usług firmy "ONCOMPASS", ktora jest serwisem diagnostyki molekularnej i współpracuje z miedzynarodowa firma KPS Diagnostic Co. Moje pytanie, czy któs korzystał z badan tej firmy? Sa to kosztowne badania jak dla mnie, bardzo prosze o kontakt z osobami z podobna diagnoza..pozdrawiam ciepło
_________________
"celem życia jest życie z celem..."
 
solasola 


Dołączyła: 28 Sie 2015
Posty: 23
Pomogła: 2 razy

 #71  Wysłany: 2015-09-23, 10:20  


Bodzia, widziałam, że logowałaś się na początku września. Zaglądasz tu czasem? Napisz, co u Ciebie.
 
bodzia71 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 41

 #72  Wysłany: 2015-10-27, 19:14  


Witam, jestem , zyje caly czas ;) w tej chwili mam przerwe w chemioterapii, jestem na diecie naturalnej, na razie nie chce chemii, choc o wszystkim zdecyduje tomograf pod koniec listopada, co sie dzieje bez chemii. Bylam tez na konsultacji chirurgicznej w Lublinie, w sprawie operacji HIPEC, odradzono mi znow operacje, skrocilaby mi zycie. Po tegorocznej chemii ( od maja do pazdziernika ) poczatkowo zmiany zaczely sie zmniejszac, lecz po kolejnym tk wszystko stanelo. W tej chwili czuje sie dobrze, stosuje diete. Dokuczaja mi jedynie bole nog i niewielkie bole zoladka. Bralam rowniez udzial w badaniach klinicznych, ktore niestety musialam przerwac ze wzgledu na silne bole zoladka, nastapila progresja, ale po chemii w maju bole ustapily. Po kilku miesiacach brania chemii bardzo toksycznej ( oxaliplatyna, docetaxel, fluorouracil ) co dwa tygodnie ciesze sie ze mam przerwe, bo moge choc troche zyc normalnie, odetchnac od szpitali, lekarzy. Staram sie zyc normalnie, nie myslec choc przez jakis czas o chorobie, to jak woooooolnoooosc i niech tak zostanie :) poki co chwilo trwaj!!pozdrawiam bardzo bardzo mocno !!
_________________
"celem życia jest życie z celem..."
 
solasola 


Dołączyła: 28 Sie 2015
Posty: 23
Pomogła: 2 razy

 #73  Wysłany: 2015-10-27, 20:53  


bodzia71, trzymam za Ciebie kciuki i życzę wytrwałości! Oby tak dalej.
 
Ne1a 


Dołączyła: 28 Lip 2014
Posty: 109
Pomogła: 38 razy

 #74  Wysłany: 2015-10-28, 06:42  


Bodzia cieszę się z Twoich chwil normalności- odpoczywaj, łap dzień i oby ta chwila trwała baaaaaaadzo długo! I oczywiście trzymam kciuki za TK i czekam na dobre wiadomości!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group