1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Autor Wiadomość
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #106  Wysłany: 2012-12-27, 22:07  


ankita,
Moim zdaniem Twoja Mama ma ostre zapalenie dróg żółciowych, prawdopodobnie w przebiegu ucisku guza. Nie musi to oznaczać przerzutu do wątroby :)
Antybiotykoterapia jest właściwym postępowaniem, choć pamiętaj, że antybiotyk nie służy "zbiciu temperatury" - od tego są leki przeciwgorączkowe. W tej sytuacji antybiotyk został podany, ponieważ lekarz podejrzewa (zapewne słusznie) komponentę nadkażenia bakteryjnego w tym zapaleniu. Antybiotyk zatem ma za zadanie "wytłuc" bakterie. Spadek gorączki jest tylko konsekwencją walki z bakteriami.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #107  Wysłany: 2012-12-27, 22:49  


bardzo dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas...

czekamy więc do 3 stycznia.
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #108  Wysłany: 2013-01-02, 15:42  


Witam - znowu pytanie ( z góry dziękuję za odpowiedź). Moja mama ma jutro operację - pobranie ponowne wycinków. Pytanie: czy mogę nalegać/prosić o pobranie większej ilości wycinków, czy jest możliwość uzyskania jednego z wycinków do oddania innemu (prywatnemu) laboratorium do badania? czy to decyzja indywidualna danej placówki leczniczej?
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #109  Wysłany: 2013-01-05, 19:16  


Mam kolejne pytanie: wczoraj wykonano mamie tomograf komputerowy jamy brzusznej -wynik podano mi przez telefon (lekarze są w szoku): głowa trzustki nieznacznie powiększona, brak obszarów hipodensyjnych, w porównaniu do TK sprzed zespoleń (z marca) brak naciekania na naczynia krwionośne. Z kolei marker Ca 19.9 urósł do ponad 7000 jednostek. Pytanie moje brzmi: czy nie powinno się zrobić TK głowy bo może i nie ma przerzutów do wątroby czy innych części przewodu pokarmowego ale trzustka daje też przerzuty do mózgu czy kości - innymi słowy: jakie inne badania zrobić by wykluczyć ewentualne przerzuty. Boję się że lekarze tak skupili się na jamie brzusznej, że nie myślą o reszcie a to raczysko gdzieś się rozwija. Pozostałe markery CEA oraz Ca 125 w normie.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #110  Wysłany: 2013-01-05, 19:24  


A wchodzi w grę rezonans jamy brzusznej?
Było wykonane TK klatki piersiowej?
_________________
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #111  Wysłany: 2013-01-05, 19:40  


Renonas był robiony w sierpniu - opis z września (przepisuje bo wstyd się przyznać nie wiem jak wkleić wyniki):

MRI JB - 09.2012:
Stan po zespoleniach omijających: PŻW z jelitem cienkim, jelitowo-jelitowym i żołądkowo-jelitowym. Przewód wirsunga krety i porzeszony wielkości do 1 cm w przekroju poprzecznym na granicy głowy i trzonu trzustki i do około 0,8 cm w ogonie. Powiększona głowa i wyrostek haczykowaty trzustki powiększony, osiągają przybliżone poprzeczne wymiary przekroju 3,5 na 3 cm, i CC 4,2 cm modelują VCI, po dożylnym podaniu kontrastu ulegają nierównomiernemu wzmocnieniu. Do głowy trzustki przylegają sąsiadujące pętle jelita cienkiego. Trzon i ogon trzustki wielkości w normie. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nie poszerzone, w sąsiedztwie głowy trzustki widoczne węzły chłonne wielkości do 6 mm w osi krótkiej. Nie stwierdza się innych powiększonych węzłów chłonnych ani meta w strukturach kostnych. W porównaniu do TK z czerwca obraz procesu rozrostowego głowy trzustki nie uległ progresji.

Odpowiadając na drugie pytanie: nie robiono mamie TK klatki piersiowej. Robiono w sierpniu RTG płuc i było w porządku.

[ Dodano: 2013-01-05, 20:02 ]
A podpowiecie mi proszę jeszcze dlaczego rezonans może być w tym przypadku lepszym badaniem niż TK? To samo powiedział mi zaprzyjaźniony radiolog. wtedy nie dociekałam dlaczego teraz skoro mam namówić lekarzy na drugie "drogie" badanie po TK to już widzę tą walkę... Problem z mamą polega na tym, że leży na oddziale chirurgii przewodu pokarmowego bo onkologia nie ma podstaw by zająć się jej przypadkiem (położyć na oddzial), tymczasem mama źle się czuje, wymioty i temperatura.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #112  Wysłany: 2013-01-05, 20:23  


ankita napisał/a:
A podpowiecie mi proszę jeszcze dlaczego rezonans może być w tym przypadku lepszym badaniem niż TK?

Czasem potrafi lepiej zobrazować sytuację w jamie brzusznej. Głównie jeśli chodzi o wątrobę, ale skoro wcześniej był już robiony MR, to tym bardziej warto byłoby zrobić go teraz i porównać z poprzednim wynikiem.
_________________
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #113  Wysłany: 2013-01-05, 21:00  


No właśnie tak zasugerowałam ale oni woleli porównać obraz sprzed operacji (a wtedy był TK), tak samo miesiąc po operacji. Na pewno poproszę - może się uda + poproszę obowiązkowo o obraz TK (ewentualnie RTG) klatki piersiowej choć pewnie nie dostanę - bo nie ten oddział i odeślą mnie do internisty lub onkologa. Dzięki za pomoc.
 
T420 


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 21
Pomógł: 1 raz

 #114  Wysłany: 2013-01-05, 21:02  


ankita, Twoja mama leży na Ligocie, prawda?
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #115  Wysłany: 2013-01-05, 21:15  


tak, ligota.
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #116  Wysłany: 2013-01-14, 10:08  


Witam - mam prośbę do wszystkich - próbuję umówić się na wizytę najlepiej prywatnie do dr Marka Perkiewicza z Warszawy - czy ktoś może wysłać mi prywatną wiadomość namiary kontaktowe? NIe dodzwonić się do szpitala, nie chcę też jechać z mamą w ciemno z wrocławia żeby dowiedzieć się jak się do niego dostać bardzo proszę o pomoc

[ Dodano: 2013-01-14, 11:25 ]
prawidłowe nazwisko PERTKIEWICZ
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #117  Wysłany: 2013-01-17, 07:29  


Znowu prośba - mama jest w szpitalu we WRocławiu, zaczęła żółknąć i non stop gorączka. Ja jestem w Warszawie u różnych lekarzy, z róznych ośrodków (Wołoska, Banacha, CZerniakowska, i i CO na Roentgena) - który ośrodek Państwa zdaniem specjalizuje się najlepiej w leczeniu chorób trzustki i dróg żółciowych?
 
grażka 


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #118  Wysłany: 2013-01-17, 08:52  


ankita,
Absolutnie CO. I dr Kryński - jest specjalistą od nowotworów układu pokarmowego. Trafia do Niego wielu chorych z rakiem trzustki. Prywatnie przyjmuje www.hipertermia.pl. Znam Go dobrze. Jest konsultantem mojego męża.

Pozdrawiam
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #119  Wysłany: 2013-01-17, 08:59  


Grażka dziękuję bardzo - dziś idę do dr Cichockiego on też z CO jest z tego co widzę, najgorsze jest to że w tej chwili właśnie nie tyle co chodzi o kwestię onkologiczną - rak wciąż nie potwierdzony a bardziej o zaleczenie zapalenia trzustki i dróg żółciowych dlatego nie wiem czy właśnie CO jest właściwym ośrodkiem
 
grażka 


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #120  Wysłany: 2013-01-17, 09:25  


Dr Cichocki jest chirurgiem, operował mojego męża. Pracuje w CO na Wawelskiej. A prywatnie w Fundacji www.pfeso.pl

Konsultacja z dr Cichockim pomoże Ci, myślę, ustalić dalszy proces leczenia. Z pewnością bardzo wnikliwie przeanalizuje dokumentację medyczną Twojej mamy.

Trzymam kciuki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group