1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-10, 22:12   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
Długo pisałem odpowiedź, ale jednak nie odpiszę Tobie nic. Powiem Ci tylko tyle, że przez takich teoretyków jak Ty i wielu lekarzy z którymi mieliśmy do czynienia statystyki tej choroby wyglądają jak wyglądają...

Jedno się zgadza - tej choroby nie da się wyleczyć, ale można podnieść komfort życia. Odsyłam do konkretnych przypadków, a nie do wiedzy książkowej o której piszesz, a która dostępna jest na pierwszej lepszej stronie i z którą każdy rozpoczynający walkę z rakiem trzustki zapoznaje się w pierwszej kolejności...

Pozdrawiam i mój udział w temacie kończę.

P.S.
Pytanie do Ciebie rossi: masz przyjemność w gnębieniu ludzi cierpiących z powodu śmierci bliskich?
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-09, 18:04   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
Dziękuje wszystkim za miłe słowa...

ankita, nie byłem na forum chyba z rok czasu i nie widziałem Twojego tematu. Przyjmij proszę najszczersze kondolencje... Widzę, że od dnia diagnozy Twoja mama i mój tato przeżyli podobny okres czasu...

Nie wiem czy sens ma to co teraz napisz, ale może ktoś kto znajdzie się w sytuacji podobnej do naszej wykorzysta to:

Nieresekcyjny rak trzustki to wyrok - niestety to prawda, ale wg mnie operacja Whipplea była zasadna i chemioterapia wg schematu Folfirinox też pomogła tacie. Tata żył i czuł się dobrze, przybierał na wadze - a więc komfort jego życia był zachowany. Dopiero w Sylwestra - pół roku po zakończeniu chemii ból powrócił i po konsultacji z prof. Szczylikiem tata rozpoczął drugą chemię - tym razem standardową - Gemzar... Tracił siły i 3 kursu już nie dostał, a w dniu kiedy miał go mieć, gdy wróciliśmy do domu, wysiadł z samochodu i stracił przytomność... To był początek końca. Ogromne cierpienie zaczęło się 4 dni później na około 10h przed śmiercią gdy podaliśmy morfinę. Wyglądało to tak, jakby działanie było odwrotne... Albo były to tylko jęki nie mające nic wspólnego z bólem. Piszę o tym, ponieważ wydaje mi się, że leczenie zastosowane przez lekarzy spowodowało, że poza bólem w ostatnich godzinach nie było nic więcej, co powodowało by dyskomfort taty. Oczywiście ból towarzyszył tacie każdego dnia, ale Tramal sobie z nim radził, a tata mógł normalnie żyć, jeździć samochodem itd... Tak, tak... Jeszcze dwa tygodnie przed śmiercią tatuś prowadził samochód - bez żadnego ryzyka...

Rada dla wszystkich którzy walczą z tym rodzajem choroby: działajcie szybko, zdecydowanie, konsultujcie i bądźcie ze swoimi bliskimi. Tylko tyle możemy dla nich zrobić...
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-06, 21:43   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
Niestety tatuś po 15 miesiącach od diagnozy, zmarł... Niestety cierpiał okrutnie... Najlepszy człowiek na ziemi odchodził w mękach, a ja nie mogłem nic zrobić...

Kocham Cie tato....
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-01-08, 09:44   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
ankita, Dzięki :) . Mamy nadzieję, że to kolejny pozytywny element tej układanki....
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-01-07, 10:50   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
Mamy wyniki badania patomorfologicznego:

Cytat:
Wynik badania śródoperacyjnego:

MAKRO:
Fragment trzustki o wym. 2 x 1,5 x 0,3cm

MIKRO:
W nadesłanym do badania fragmencie trzustki widoczne cechy zapalenia z naciekami limfocytarnymi. Nie stwierdzono ewidentnych cech raka.


W środę mamy konsultację , ale po raz kolejny wyniki histopatologiczne potwierdzają brak cech raka. Już sam nie wiem co myśleć o tym wszystkim. Ale chyba jest dobrze, prawda?
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
T420

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 107734

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-01-05, 21:02   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita, Twoja mama leży na Ligocie, prawda?
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-21, 19:46   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
Z tego co zrozumiałem, w przypadku taty wycięcia wymagała tylko głowa trzustki i odcinek dwunastnicy. Reszta została... Ale z ww. powodu być może coś źle zrozumiałem, chociaż na 99% jestem raczej pewny, że tylko to zostało wycięte :)
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-21, 19:31   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
Mój też, tylko skoro w innej klinice chirurdzy stwierdzili, że nie można operować i nie podejmą się tego, i że zostało tylko leczenie paliatywne, to dla nas taka operacja jest wg. mnie dużym krokiem do przodu. Przy okazji wycięcia głowy trzustki z guzem, wycięty został kawałek dwunastnicy i tylko tyle. Z tego co czytałem w czasie takiej operacji, czasami wycinany jest również kawałek żołądka i chyba coś jeszcze. Wiem, że tata ma wstawioną jakąś protezę, ale w pod wpływem emocji nie pamiętam czego... Wiem, że kolejne doby będą ważne, ze względu na to, czy wątroba zacznie współpracować. Przepraszam za chaotyczny i lakoniczny opis, ale uwierzcie, że słysząc takie informacje człowiek wszystko inne zapomina...

[ Dodano: 2012-12-21, 19:33 ]
Jeszcze tylko jedno pytanie, rozumiem, że teraz musimy czekać około 2 tygodni na wyniki histopatologiczne? (jeszcze nie dopytałem lekarzy)
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-21, 19:21   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
absenteeism, 100% zgadzam się z Tobą, ale fakt faktem, że operację dało się przeprowadzić.... Prawda?
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-21, 17:08   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
No, nam lekarz też tak mówił (!). Po operacji lekarze przekazali mi informację: guz w całości razem znaciekami został usunięty metodą Whippla...
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-21, 16:19   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
U nas totalna zmiana - konsultacja w Wa-wie w środę, w czwartek już był na oddziale szpitala w Warszawie, a dzisiaj rano odbyła się operacja. Guz usunięty w całości łącznie z naciekami. Jak sobie pomyśle, że poprzedni lekarz powiedział: "nic już nie możemy zrobić, pozostaje leczenie paliatywne...", a dzisiaj tato już nie ma tego drania w środku, to mam cholerne nerwy, jak ten cały system działa. Powiem jedno, konsultujcie swoje przypadki z tyloma chirurgami z iloma tylko jesteście w stanie...
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-19, 10:07   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
Wczoraj tata miał założony stent, a dzisiaj okazało się, że w piątek chcą mu robić kolejną kolonoskopię. To badanie go strasznie osłabia po względem psychicznym, kolejne dni kiedy nie może nic jeść. Do szpitala wrócił w celu ponownej biopsji, a do dnia dzisiejszego o biopsji nie ma mowy. Nie wiem co się dzieje, zastanawiamy się nad przeniesieniem leczenia do innego szpitala.... Wieczorem mam konsultacje w Warszawie i zobacze co powie drugi chirurg.
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-18, 09:05   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
Madzia70, Już wszystko ok, dzięki płatkom górskim tata pozbył się zaparć, a biegunka to była kwestia jednego dnia. Dziś tato będzie miał zakładany stent i jeśli żółtaczka minie, to kolejną biopsję w tym tygodniu. Tata czuje się całkiem nieźle, tylko ten bolący brzuch (lewa strona pod żebrami)...
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-17, 14:29   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
Dzisiaj odebrałem płytkę z TK taty i poniżej przedstawiam wynik, który znajduję się również na płytce:

TK jamy brzusznej:
Badanie wykonano po doustnym oraz przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego.
Dane ze skierowania: W cholangio MR zwężenie PŻW w odcinku dystalnym; podejrzenie procesu npl lub obrzęku zapalnego; wysokie CA 19-9 (385).

Tkanka płucna w uwidocznionym zakresie o powietrzności prawidłowej. Wątroba o jednorodnej budowie, z poszerzonymi drogami żółciowymi wewnątrz i zewnątrzwątrobowymi. PŻW o szerokości 12,9 mm. Pęcherzyk żółciowy o równych obrysach, bez widocznych w jego obrębie cieni złogów. Żyła wrotna i żyła śledzionowa o równomiernym zakontrastowaniu światła. Żyły wątrobowe o układzie typowym, jednorodnie zakontrastowane. Śledziona niepowiększona, jednorodna.
Głowa trzustki o niejednorodnej budowie, z drobnymi, brzeżnie położonymi torbielami, jej średnica 37 mm - tu. Trzon i ogon trzustki o równych obrysach. Przewód Wirsunga widoczny w całym swym przebiegu o szerokości do 4,5 mm.
Kształt, wielkość i położenie nadnerczy prawidłowe. Śródmiąższowe torbiele w obrębie obu nerek o średnicy: w nerce prawej 5,6 mm, w nerce lewej 7,2 mm. Poza tym nerki wielkości prawidłowej, o obrysach gładkich i nieposzerzonym układzie kielichowo-miedniczkowym. Funkcja nerek zachowana.
Pojedyncze śródścienne blaszki miażdżycowe w dystalnym odcinku aorty brzusznej i obu tt. biodrowych wspólnych.
Węzły chłonne śród- i pozaotrzewnowe niepowiększone. W obrębie wypełnionych środkiem cieniującym pętli jelitowych zmian nie uwidoczniono.

Ponieważ albo ja nie widzę, albo to nie jest napisane, nigdzie nie ma tu mowy o guzie trzustki? Na środę jestem umówiony na prywatną konsultację u prof. Durlika w Warszawie. Tata obecnie przebywa w klinice, jutro ma mieć zakładany stent. Biopsja odłożona. Mamy możliwość zrobić tacie tomografie PET, ale podobno nie jest to teraz potrzebne (opinia lekarza prowadzącego). Już sami nie wiem kogo słuchać i co robić...
  Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
T420

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-16, 13:26   Temat: Rak trzustki - niejasna styuacja
absenteeism, Bardzo Ci dziękuję...
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group