1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz endometrialny (torbiel) - świadczenie ubezpieczeniowe
Autor Wiadomość
tt76 


Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2016-06-03, 19:29  Guz endometrialny (torbiel) - świadczenie ubezpieczeniowe


Witam,

mam pytanie dot torbieli endometrialnej w związku z wyplatą świadczenia, której mi odmówiono.

Posiadam polisę na życie z dodatkowa opcja " na wypadek nowotworu".
Zawiera numeratywnie wymienione rodzaje nowotworów objętych ochroną, głownie złośliwe, ale również dwa łagodne.
W tym "nowotwór łagodny jajnika po leczeniu chirurgicznym".

Własnie jestem po pobycie w szpitalu i operacji (laparotmia), podczas której usunięto mi dwie torbiele endometrialne z obu jajników.
Wczesniej nie miałam nawet mialam pojęcia o "szcześliwym" posiadaniu endometriozy.
Do szpitala polożyłam się z uwagi na widoczny w badaniu USG duży guz jajnika, powodujący od niedawna mocne skórcze i bóle.

Ubezpieczania odmówiła mi wyplaty świadczenia. Twierdzą, ze guz endometrialny to nie łagodny nowotwór, wbrew temu czego upewniałam się u conajmniej trzech lekarzy.

Z definicji podanej w polisie czytam że,
"Nowotwór łagodny to - nowotwór zbudowany z tkanki zróżnicowanej i dojrzałej, ograniczony do tkanki macierzystej, który nie powoduje naciekania sąsiednich tkanek i niepowodujący przerzutów odległych. Rozpoznanie musi zostać potwierdzone badaniem histopatologicznym przeprowadzonym przez Lekarza onkologa lub Lekarza histopatologa. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie Nowotwór łagodny jajnika, po leczeniu chirurgicznym"

MOJE PYTANIE BRZMI: czy guz endometrialny, który mi wycięto spełnia definicję nowotworu łagodnego jajnika wg tej polisy??
Zastanawiam sie bowiem nad odwołaniem od decyzji firmy ubezpieczeniowej.

Uprzejmie proszę jakiegoś specjalistę od tkanek lub endo o opinię. P
rzeszukałam w tym celu cały Internet i nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

pozdrawiam serdecznie
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2016-06-03, 21:49  


Na wypisie powinnaś mieć kod ICD10 dla twojego przypadku. Na polisie także przy każdym wyliczonym przypadku powinien być podany kod ICD 10. Jeżeli się zgadzają to polisa obejmuje, jeżeli Twojego kodu nie ma, to nie obejmuje (tak przynajmniej powinno być bo to międzynarodowa klasyfikacja chorób i jest bardziej jednoznaczna niż opisy).

Nie jestem specjalistą, ale tak na moje wyczucie to luźne fragmenty endometrium to jednak nie nowotwory.
_________________
sprzątnięta
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #3  Wysłany: 2016-06-04, 06:33  


Miałam kiedyś tą "nieprzyjemność" współpracy z jednym z największych Towarzystw Ubezpieczeniowych w Polsce. Zazwyczaj w warunkach dotyczących dodatkowego ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania, w tym nowotwory są wyszczególnione poszczególne jednostki chorobowe, ale niestety bez podawania kodów ICD-10, tak było w moim towarzystwie i tak mam w obecnej polisie u innego ubezpieczyciela.
U nas za łagodny nowotwór jajnika uznawano np. potworniaka, torbiel skórzastą....
Również nie jestem lekarzem, więc powtórzę za Gabą, moim zdaniem endometrioza nie jest uznawana za nowotwór łagodny. Jest to rozrost błony śluzowej macicy, poza jamą macicy. A czy przybierze formę torbieli jajnika, czy wszczepów np. na otrzewną to inna sprawa. Jedyne co mogę Ci doradzić, to ( o ile nie wpisano kodu ICD-10 na wypisie) zapytać ginekologa, jaki jest kod Twojej jednostki chorobowej i wyszukać sobie jak jest opisywany. Jeżeli wg kodu będzie opisany jako łagodny nowotwór jajnika, to oczywiście odwołuj się. Ze swej praktyki wiem, że towarzystwa zawsze znajdą jakiś kruczek, aby nie wypłacić odszkodowania. W mojej polisie jest np. zapis, że nowotwór złośliwy ( bo tylko za takie mi płacą) nie może być otorbiony. Czyli zakładając, że miałabym nowotwór jajnika w torbieli, nie otrzymałabym świadczenia.
Pozdrawiam Gabi
 
tt76 


Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2016-06-04, 14:22  


Dziękuje pięknie za odpowiedz i sugestie !!! Na polisie, ani w jej arunkach ogolnych, nie ma żadnych kodów przy wymienionych chorobach. Szkoda, bo bylo by jasne. A strategia duzych firm ubezp oczywiscie znana - odmowa wyplaty i czekają tylko na tych, którzy sie odwolaja. Pomyśle zatem :)
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #5  Wysłany: 2016-06-04, 18:11  


zawsze w polisach jest dostępny wykaz świadczeń gwarantowanych i spis chorób czy zabiegów za które odpowiada ubezpieczalnia. musisz sprawdzić, czy dane schorzenie i zabieg są tam wymienione. wpisz na google nazwę ubezpieczenia i znajdziesz tabelę zakresu odpowiedzialności
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group