1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum
Autor Wiadomość
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #1  Wysłany: 2009-12-19, 02:07  Forum


Jestem już jakiś czas na forum zarejestrowanym użytkownikiem, z przykrego dla mnie powodu ale dobrze, że takie fora są i chwała za to założycielkom przed, którymi chylę głowę ale...
właśnie zawsze jest jakieś ale. Forum ewoluuje, rozwija się to dobrze z drugiej strony przybywa użytkowników to niedobrze bo to znaczy, że coraz więcej osób zmaga się z chorobami nowotworowymi. Gdzie to ale... ano pewne rzeczy zaczynają mnie dziwić. Po pierwsze dlaczego temat łamiący regulamin jest dostępny dla moderatorów ? Powinien zostać usunięty z forum i koniec, bo nie bardzo rozumiem po co on figuruje skoro wchodząc na niego nie można ani nic przeczytać ani nic skomentować wątek dla wybranych jest bezsensu. Druga sprawa to wiadomości pomiędzy użytkownikami forum załatwia się wysyłając pw robienie czata z forum tworzy tylko niepotrzebny bałagan, albo czat albo forum wpisy typu "Jakby co to wiesz o tym co gadaliśmy przy piwie" nie bardzo rozumiem czemu mają być dostępne wszystkim użytkownikom.
Chcę dodać, że nie jest moim zamiarem krytykowanie na prawo i lewo ale z racji pewnego doświadczenia może moje sugestie będą pomocne.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Andrzej W.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #2  Wysłany: 2009-12-19, 04:05  


awilem,
awilem napisał/a:
dlaczego temat łamiący regulamin jest dostępny dla moderatorów ?

Moderatorzy tego forum sporo pracują by je utrzymać w czytelnej formie i -stosownie do możliwości- w miarę przejrzystym ładzie.
Jestem przekonana, że o wielu 'off topach', spamach i tym podobnych nie wiecie właśnie dlatego, że ciągle ktoś czuwa by jakąś treść przesunąć, scalić, usunąć, by na liście 'banów' wpisać dane kolejnego 'spam-bot'a, by wyłapać błędy techniczne, zlikwidować zdublowane posty itp.
Posiadanie wglądu do archiwum jest, jak sądzę, wątpliwym przywilejem i 'nagrodą' za powyższe. Moderatorzy to 'strażnicy' Forum - by właściwie o nie dbać mają więc prawa i obowiązki nieco inne niż pozostali Użytkownicy.
Myślę, że nie ma co za bardzo na ten temat dyskutować,ten stan rzeczy nie jest bowiem niczym specjalnym i jest powszechnie przyjętą praktyką na forach dyskusyjnych.

awilem napisał/a:
Powinien zostać usunięty z forum i koniec,

'Usunięcie i koniec' jest działaniem radykalnym i nieodwracalnym. Kiedyś bym tak zrobiła. Teraz kilka głębokich wdechów, policzenie do dziesięciu i.. archiwum. Być może temat docelowo zostanie usunięty, jeszcze tego nie ustaliliśmy. I mi - szczerze mówiąc- nie spieszy się. Radykalne działania pod wpływem emocji lub nacisku bywają czasem nietrafione.

awilem napisał/a:
nie bardzo rozumiem po co on figuruje skoro wchodząc na niego nie można ani nic przeczytać ani nic skomentować

Gdzieś 'kłopotliwe archiwum' trzymać trzeba. Zakładając 'dział przejściowy' opisałam, czemu mniej więcej będzie służył, nikt dotąd niczego z tego opisu nie kwestionował i o nic nie pytał.
Co do treści omawianego wątku - akurat Ty ją znasz. Skomentować -owszem- nie można, ponieważ temat został zamknięty, a dyskusja przeze mnie ucięta. Z jednego prostego powodu: temat , bogaty w treści niezgodne z Regulaminem , zaczął budzić na tyle negatywne emocje, że zrobił się aż niesmaczny. I niebezpieczny zarazem - bo dyskusja - zamiast się wyciszyć - zaczęła nabierać tempa i obfitować w prowokacyjne wypowiedzi.
Uznałam, że awantura na tym forum nie jest potrzebna, a treść wątku na tyle przykra , że nie ma się czym za bardzo chwalić i 'częstować' nim nowych, napływających wciąż uczestników forum, którzy szukają tu raczej schronienia, oparcia i spokoju niż treści budzących negatywne odczucia.

awilem napisał/a:
wątek dla wybranych jest bezsensu

Dla jakich wybranych?... Chodzi o Grupę Moderatorów? M.innymi ja należę do tej grupy - jednak nie czuję się 'wybrana' z tego tytułu, że mogę zobaczyć to, czego Wy nie musicie już oglądać. I, szczerze - od kiedy z wątkiem tym 'zrobiłam porządek' ,nie zajrzałam do niego ani razu. Chwilowo bowiem nie chcę się karać tym..."przywilejem dla wybranych" :|

awilem, jeśli chciałbyś zapytać, kto z dyskutantów złamał regulamin, to odpowiem, że były to wyłącznie osoby propagujące środki zabronione regulaminem forum bądź oficjalnie zasady regulaminu wyśmiewające.
W kwestii formalnej, jeśli chodzi o Twoją osobę - to w 'tych sprawach' masz akurat poglądy zbieżne i z regulaminem i (szczerze mówiąc) z tym, co ja myślę - przy tym wypowiadasz się bez 'bon tonu' , rzucasz właściwy granat i tyle :) Racjonalne argumenty i odważny styl wypowiedzi , plus absolutna zbieżność z wartościami , które to forum ma propagować nieraz sprawiły, że bez wahania 'kliknęłam' Ci punkt "pomógł". Bo, w istocie , nie tylko indywidualnie forumowiczom, ale i temu forum pomogłeś nie raz.
Niech tak zostanie... naprawdę uważam, że nadajemy na tej samej fali :) Nie zgubmy więc sygnału 8-)

awilem napisał/a:
Druga sprawa to wiadomości pomiędzy użytkownikami forum załatwia się wysyłając pw robienie czata z forum tworzy tylko niepotrzebny bałagan, albo czat albo forum wpisy typu "Jakby co to wiesz o tym co gadaliśmy przy piwie" nie bardzo rozumiem czemu mają być dostępne wszystkim użytkownikom.

Buuu... :uuu: wydawało mi się, że od kiedy jest 'hyde park' to wszelkie dyskusje, 'pogaduchy' :mrgreen: itp. przeniosły się tam właśnie.. Musiałam czegoś nie zauważyć :?ale?: Myślę, że musisz podać jakieś przykłady - które wątki/posty są 'zabałaganione' - przyznam bowiem szczerze, że po prostu nie wiem nawet gdzie szukać.. :-(
pozdrowienia.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #3  Wysłany: 2009-12-19, 09:03  


Moim zdaniem to jest jedna z dużych zalet tego Forum, że czuwają nad nim Moderatorzy. I bardzo dobrze, że nie zamienia się ono w zbiór kłótni, że takie wątki są zamykane.
Dla mnie osobiście ten zamknięty wątek (który mnie zszokował swoją treścią, choć się nie wypowiedziałam, bo trudno było znaleźć odpowiednie słowa), "półwidoczny" jest znakiem, że ktoś mądry czuwa nad Forum.
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #4  Wysłany: 2009-12-19, 10:10  


Postem swoim nie miałem zamiaru dyskutować z tym czy administratorzy czy moderatorzy są potrzebni bo ich praca jest niezbędna, niezbyt przyjemna i pewnie wiele zostało nam oszczędzone dzięki ich mrówczej pracy tym bardziej, że nawiedzonych nie brakuje i za moment forum zostało by zaśmiecone.
DSS nie będę wskazywał gdzie co i jak, bo to nie czas i miejsce żeby wszczynać jakieś bezsensowne spory ( każdy reaguje na swój sposób a wszyscy tutaj mamy nerwy nadszarpnięte więc o konflikt nie trudno ), każdy tutaj ma wiele poważniejsze problemy na głowie.
p.s.
Zrobię wszystko żeby sygnału nie stracić :) , bo co by nie mówić związałem się z forum.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Andrzej W.
 
rakar 



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 119
Skąd: OLSZTYN
Pomógł: 11 razy

 #5  Wysłany: 2009-12-19, 10:12  


mamanel napisał/a:
Moim zdaniem to jest jedna z dużych zalet tego Forum, że czuwają nad nim Moderatorzy. I bardzo dobrze, że nie zamienia się ono w zbiór kłótni, że takie wątki są zamykane.
Dla mnie osobiście ten zamknięty wątek (który mnie zszokował swoją treścią, choć się nie wypowiedziałam, bo trudno było znaleźć odpowiednie słowa), "półwidoczny" jest znakiem, że ktoś mądry czuwa nad Forum.

No i teraz zostałem zaciekawiony, co to było? Więc, co to było? Zróbcie replay. Żartowałem. Tym sposobem podbiliście bębenka.
_________________
www.rak-prostaty.pl
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #6  Wysłany: 2009-12-21, 21:32  


rakar,

pewnie już niejedną na forach tego typu wojnę konwencjonalno-niekonwencjonalną widziałeś :) I taki dokładnie był to wątek, tyle, że tym razem 'metoda' niekonwencjonalna była nieco... drastyczna :mrgreen:
Sądziłam, że jasnymi zapisami w Regulaminie można tego typu sytuacji uniknąć, niestety! Nie pomogło nawet to, że nowo zarejestrowanego Forumowicza skrypt automatycznie przenosi do wątku z Regulaminem (to tak sprytnie zostało pomyślane, żeby nikt potem nie twierdził, że 'nie znalazł' lub 'przeoczył' :--: :-D )
Tak więc nic nowego niestety!
Swoją drogą, forum DSS powstało właśnie dzięki tego typu awanturom ;-))
Wie to najlepiej moja dawna 'towarzyszka broni' - edi :) , z którą walczyłyśmy kiedyś ramię w ramię, jeszcze na innym forum onkologicznym, o zachowanie szacunku dla nauki, medycyny i prawdy obiektywnej popartej wiarygodnymi dowodami.
Była to syzyfowa praca niestety, teraz to już wiem. I dlatego zamknęłam ten wątek :)
Bo po prostu szkoda na to czasu i energii, nas wszystkich.

awilem,
<uscisk>

:)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #7  Wysłany: 2009-12-25, 19:45  


DumSpiro-Spero napisał/a:

Swoją drogą, forum DSS powstało właśnie dzięki tego typu awanturom ;-))
Wie to najlepiej moja dawna 'towarzyszka broni' - edi :) , z którą walczyłyśmy kiedyś ramię w ramię, jeszcze na innym forum onkologicznym, o zachowanie szacunku dla nauki, medycyny i prawdy obiektywnej popartej wiarygodnymi dowodami.



Kochana, jak to mówią-nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. A jednemu osobnikowi to powinnaś w ramach podziękowania może nie kwiaty ale całą butelkę soku noni wysłać. :mrgreen: Ciekawe czy by sie ucieszył :)
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #8  Wysłany: 2009-12-27, 06:18  


edi napisał/a:
A jednemu osobnikowi to powinnaś w ramach podziękowania może nie kwiaty ale całą butelkę soku noni wysłać. :mrgreen: Ciekawe czy by sie ucieszył :)
Po co, ma całą piwniczkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Chyba, że już zamknął interes, to na otarcie łez i 'na zdrowie' - może być to niezły pomysł :-D
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #9  Wysłany: 2009-12-27, 09:41  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Chyba, że już zamknął interes, to na otarcie łez i 'na zdrowie' - może być to niezły pomysł :-D


Lepiej nie ryzykować,bo zacznie od nowa tym krecić :) Licho nie śpi...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group