1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Fibromatosis agressive
Autor Wiadomość
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #286  Wysłany: 2012-01-17, 15:38  


no tak a co z tymi neurofibromatozami? to tak samo złośliwiające?
 
Alusia 


Dołączyła: 05 Cze 2010
Posty: 54
Pomogła: 5 razy

 #287  Wysłany: 2012-01-19, 18:47  


Witajcie ;) Właśnie wróciłam z onkologii po operacji mojego dziada :evil: Sama już od września podejrzewałam wznowę,w pażdzierniku zrobiłam USG no i jest :!: Praktycznie w tym samym miejscu z tyłu ramienia,bolało mnie więc nie można było o tym zapomniec :!: 1,5 roku spokoju,ale za pierwszym razem było wiadome,że jest za mały margines.Teraz doktor wyciął sporo ,nawet 1\3 mięśnia trójgłowego aby mieć pewność,że wystarczające zrobił cięcie-zobaczymy :?ale?: Czekam na wynik i dalsze zalecenia doktora,buziaki dla wszystkich :)trzymajmy się:)
 
szczesciara 


Dołączyła: 24 Sty 2012
Posty: 2

 #288  Wysłany: 2012-01-24, 12:33  


Witam...
Szukając informacji na temat Desmoidów trafiłam na ten wątek...
kilka dni podczytywałam, w między czasie zrobiłam USG i tomografię...
Jednak chirurg nie chce robić biopsji z obawy, że to "coś" rozsieje...
A to coś to obszar guzowaty o policyklicznych zarysach, jeden 26x37x46mm gęstości 48 j.H ulegający wzmocnieniu kontrastowemu do 70 j.H. Zmiana ta przylega odcinkowo do części przedodźwiernikowej żołądka oraz pętli jelitowej. Drugi obszar znacznie mniejszy 10x12mm powyżej tego większego. Dodam, że jestem również nosicielka mutacji APC i po całkowitej colektomii.
Jestem z woj. podlaskiego i tak na prawdę nie wiem w która stronę się z tym wybrać...
Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie.
Pozdrawiam gorąco
 
agutka 


Dołączyła: 05 Mar 2010
Posty: 13
Pomogła: 1 raz

 #289  Wysłany: 2012-04-05, 12:45  


Witam!!
Postanowiłam napisać bo mam problem z kolejną wznową i jestem w rozsterce. Od ostatniej operacji w CO w sierpniu 2011r. przyjmuje Aglan ale nie jest dobrze. Ostatnie RM potwierdza wznowe. Ciekawa jestem teraz Waszych opini - głównie osób które juz przeszły przez "całą drogę" (operacje, naświetlania i farmakologia). Czy coś więcej ktoś Wam zaproponował? z jakim skutkiem?

Wiem że farmakologia jest czasem skuteczna - sama to przerabiałam przed ciążą - po pół roku przyjmowania leku guz zmniejszyl sie o ponad połowe. Lecz teraz po 7 mc łykania tabletek guz rośnie nadal :-(
Czekam na Wasze doświadczenia.
Pozdrawiam serdecznie i życzę Zdrowych i Wesołych Świąt!
 
Amelcia 


Dołączyła: 22 Paź 2010
Posty: 45
Pomogła: 2 razy

 #290  Wysłany: 2012-06-16, 18:25  


Witam...
Za miesiąc kolejny rezonans boję się bo nie czuję się najlepiej mam takie przeczucie że znowu guz jest większy...
masakra!!!!!!!

[ Dodano: 2012-06-16, 18:27 ]
i mam jeszcze takie pytanko czy ktoś może mi napisać jak zmienić swój nick
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #291  Wysłany: 2012-06-18, 13:03  


Amelcia napisał/a:
i mam jeszcze takie pytanko czy ktoś może mi napisać jak zmienić swój nick


Zasadniczo nie ma takiej możliwości, ponieważ zakłóciłoby to czytelność historii wypowiedzi użytkownika na forum w różnych wątkach i w różnym okresie (przed i po zmianie).
W szczególnie uzasadnionych przypadkach można wystąpić do Administracji (np. przez PW)
z prośbą o rozważenie zmiany wraz z podaniem uzasadnienia.
Administracja nie jest zobligowana do przychylenia się do wniosku o zmianę nicka, czynimy to jedynie w naprawdę wyjątkowych sytuacjach.

_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
m4niac 


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 22
Pomógł: 1 raz

 #292  Wysłany: 2012-06-18, 19:54  


Amelcia napisał/a:
Witam...
Za miesiąc kolejny rezonans boję się bo nie czuję się najlepiej mam takie przeczucie że znowu guz jest większy...
masakra!!!!!!!

[ Dodano: 2012-06-16, 18:27 ]
i mam jeszcze takie pytanko czy ktoś może mi napisać jak zmienić swój nick


Ja jutro jade do warszawy tez mam wznowe juz nie chce chirurgii teraz bede prosil o chemie bo tego sie nie da usunac chirurgicznie
 
siwa73 


Dołączyła: 12 Sie 2012
Posty: 19

 #293  Wysłany: 2012-08-12, 20:18  


Witam serdecznie czytam forum od dawna i postanowiłam napisać bo zmagam się z tą chorobą od czerwca 2011roku i miałam 3 operacje i radioterapie jestem załamana i bezsilna od 3miesięcy mam otwarta ranę na szwie i cieknie ropa boli okropnie że nie mogę spać bo ta ropa się zbiera mam wrażenie że mam wznowę a lekarze rozkładają ręce proszę o namiary na jakiegoś dobrego lekarza który pomaga a nie wysyła do drugiego.Życzę wszystkim powrotu do zdrowia!!!!!!!
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #294  Wysłany: 2012-08-13, 19:12  


siwa73, skąd jesteś służę pomocą w Krakowie, lekarz sprawdzony.

Jeśli jesteś zainteresowana wyślij mi PW.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
kermit 


Dołączyła: 08 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Pomogła: 9 razy

 #295  Wysłany: 2012-08-19, 20:48  


[quote="siwa73"] .. podaj więcej szczegółów - skąd jesteś (miasto), gdzie się leczysz?
Większość z nas tutaj obecnych "fibromatozowców" leczy się w Warszawie w Centrum Onkologii. A jeśli nie leczy, to chociaż trafia na konsultację do m.in. prof. Rutkowskiego.

...dla ran pooperacyjnych bardzo niekorzystna jest radioterapia - może to z tego powodu właśnie sączy się u Ciebie?

Napisz coś więcej, postaramy się coś podpowiedzieć.
W "kupie" raźniej :-D
 
siwa73 


Dołączyła: 12 Sie 2012
Posty: 19

 #296  Wysłany: 2012-08-19, 23:14  


Ja leczę się w Szczecinie na ul. strzałkowskiej o prof.Rutkowskim usłyszałam tutaj,mam fibramatoze agresywną w czerwcu 2011 miałam 2 operacje i w lutym 2012 trzecią wznowa miała 11centymetrów a mam go na mostku jest to guz tkanek miękkich mój lekarz to doktor Rogowska we wtorek mam tomografie zobaczymy co wyjdzie może tak ma być pozdrawiam :lol:
 
kermit 


Dołączyła: 08 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Pomogła: 9 razy

 #297  Wysłany: 2012-08-30, 21:40  


Siwa, trzymam kciuki za jak najprzyjaźniejszy wynik rezonansu. Daj znać.
...ja bym chyba ewentualnie brała na Twoim miejscu pod rozwagę wizytę u p. prof. Rutkowskiego w Wawie.

:mrgreen:
 
siwa73 


Dołączyła: 12 Sie 2012
Posty: 19

 #298  Wysłany: 2012-09-05, 00:13  


witam byłam wczoraj po wyniki rezonansu jest dobrze nie mam wznowy coś tam nie jest jasne do końca ale to za pół roku powtórzymy a co do bólu to pani doktor nie wie (chyba muszę się przyzwyczaić)dziurka może kiedyś się zagoi nie mam już siły jezidzć po lekarzach pozdrawiam i życzę zdrowia :lol:
 
kermit 


Dołączyła: 08 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Pomogła: 9 razy

 #299  Wysłany: 2012-09-10, 21:06  


To suuuper :lol: i oby tak dalej! Uszy i nos w górę i do przodu!
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #300  Wysłany: 2012-09-11, 13:40  


siwa73, Nie można zostawić ropiejącej rany tak samej sobie, bo jest to stan, który może zagrażać Twojemu zdrowiu a nawet życiu w wersji mniej optymistycznej.

Radioterapia nie sprzyja gojeniu (sama jestem tego najlepszym przykładem - 7 miesiąc po zabiegu nadal chodzę z dziurą w miejscu po zabiegu ), ale da się to wszystko opanować, trzeba tylko trafić na dobrego lekarza.

Rozumiem, że jesteś z okolic lub samego Szczecina, więc rozumiem także, że przyjazd do Krakowa do chirurga byłby kłopotliwy.

Może ktoś zna dobrego chirurga, specjalistę od leczenia ran ze Szczecina lub okolic?

Trzeba się tym zając.

Kto robi Ci opatrunki?
Z czego?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group