1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: DumSpiro-Spero
2012-02-27, 01:02
dziecinada
Autor Wiadomość
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #16  Wysłany: 2012-02-25, 20:39  


majkelek napisał/a:

a może sięgniesz trochę pamięcią wstecz i przypomnisz sobie jak to było jak młodsi byli, o czym wtedy marzyli?


Wiesz, ostatnio starszy syn mi wygarnął,że jak był mały to marzył żeby grać na pianinie. A ja go rzekomo olałam i nie zapisałam go na zajęcia z pianina. No cóż, nie pamiętam tego. Jeśłi chodzi o mojego autystyka to zawsze chciał grać. Pamiętam jak zakupiłam sobie pierwszą konsolę sony,był to chyba 1996 rok. Grałam namiętnie a mój maluch ( miał wtedy 3 lata) patrzył z wypiekami na buziaku. Nie mówił dość długo,ale grać potrafił. Dzięki tej konsoli i grom Michał zaczął się otwierać,wyłazić ze swojej skorupy i zaklętego świata autyzmu. Od tamtej pory gra, oczywiście dawkuję mu te przyjemności . Ostatnio mówi,że marzy o wyjeździe do Japonii. Sama z chęcią zwiedziłabym Tokio:-)
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #17  Wysłany: 2012-02-25, 20:44  


No i tego się trza trzymać Kochana, Tokio z tego co słyszałem piękne a duma z syna bezcenna :-D
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #18  Wysłany: 2012-02-26, 01:26  


No i zescie nie wymyslili co mi tam sie marzylo... a mi sie marzylo... oj marzylo :d :D
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #19  Wysłany: 2012-02-26, 01:27  


No cos Ty taka nieśmiała dziś ??
:--: :--: :--:
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #20  Wysłany: 2012-02-26, 01:32  


Bos mnie sam zrugal, ze ja okropna i brzydkie rzeczy mysle :P
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #21  Wysłany: 2012-02-26, 01:34  


No dobrze przyznaję się jestem winny i przepraszam o tak
http://www.youtube.com/watch?v=B8ISzf2pryI
Napiszesz w końcu jakiś konkret ||Plss||

[ Dodano: 2012-02-26, 07:02 ]
Kurcze, nie wiem czy uda mi się napisać wszystko co chcę i jeszcze żeby było krótko. No nic pewnie po przeczytaniu tego większość z Was uzna mnie za wariata, więc żeby nie było uprzedzam - jestem trochę wariatem. :pasdunormal: Wszystko przez to, że ktoś mi dzis napisał swoje marzenie - Żeby ludzie byli zdrowi i o siebie (nawzajem) dbali.

Rzecz działa się jak miałem zaledwie kilka lat - chodziłem do jakiejś pierwszej czy drugiej klasy. W tamtych czasach chodziło się na katechezy do kościoła bo były raczej niemile widziane w szkole. Więc uczęszczałem (nie wiem czy to było po kryjomu) do zakonu sióstr nieopodal kościoła na lekcje (no czasem uczęszczałem :mrgreen: ). Z siostrami to my byliśmy zżyci bo były zajefajne, wszystkie - bez wyjątku. Na dodatek to jak się urodziłęm to były jakieś problemy i po zabraniu mnie ze szpitala (jako niemowlaka, nie pamietam tego) siostry poprosiły, żeby mnie przynieśli do klasztoru pokazać, no i jedna z zakonnic wzięła mnie na ręce i zaniosła mnie tam gdzie mężczyznom nie ma wstępu, no i ponoć miała kłopoty. Tak czy inaczej jak już byłem w tej pierwszej klasie to siostry chciano poprzenosić i to te, które lubiłem. Jak się dowiedziałem, że to jakiś wstrętny biskup ma w planach to sobie napisałem, które siostry mają zostać i poszedłem i Mu wygarnąłem, żeby sobie nie myślał, a co! :storm: Niestety i tak siostry zostały przeniesione (chyba to nie biskup decydował) ale fajne było to, że później wielokrotnie Je spotykałem w różnych miejscach w Polsce i to zwawsze były super spotkania. :)
Po co to piszę? No właśnie, bo ja się od tamtego czasu nie zmieniłem za wiele i na dodatek przez ten krótki czas jaki tu jestem się bardzo z Wami związałem. Jakbym mógł, to przedstawiłbym jakiemuś decydentowi listę Waszych imion i powiedział, że KATEGORYCZNIE macie tu zostać ze mną jak najdłużej albo, żebym wziął na siebie trochę tych waszych smutków zdrowotnych żebyście trochę odsapnęli. No wstyd się przyznac ale ja mam gdzies w środku taki mały rozum jak Puchatek kiedy mówił:
“If you live to be 100, I hope I live to be 100 minus 1 day, so I never have to live without you.” (Jeśli dożyjesz stu lat to ja chcę dożyć 100 lat minus jeden dzień żebym nie musiał życ bez Ciebie)
No ale juz troche dorosłem i wiem, że tak zrobić nie mogę. Ale co mogę?
Właśnie jedyne co mogę to mogę KATEGORYCZNIE I NIEODWOŁALNIE ie pozwolić Wam na 'smutkowanie' i strach przed czymkolwiek i to będę robił do upadłego :&!!: :&!!: :&!!:
Prawda jest bardzo prosta, nikt z nas nie wie ile nam jest dane jeszcze czasu więc jeśli mnie zostało już go bardzo mało to tym bardziej chcę gonic radości, marzenia, wracać do dobrych wspomnień i otaczać się tak dobrymi ludźmi jak Wy ::thnx::
No, po tej mojej wiadomości pewnie zamontują na forum obok przycisku 'pomagam' przycisk 'niech spada' [no] , ale co tam prawda to prawda.

[ Dodano: 2012-02-26, 07:05 ]
A no i zapomniałem z tego wszystkiego.
Życzę wszystkim wspaniałej niedzieli! :flow:

[ Dodano: 2012-02-26, 14:28 ]
No i zapadła taka niezręczna cisza :uuu:
Oj tam nie przejmujcie się, no takim już jestem człowiekiem, ale bez przesady chyba nie jest aż tak źle ze mną, żebyśmy sobie nie mogli miło powspominać i poopowiadać (ale trudne słowo) historii z dzieciństwa naszego czy naszch pociech.
Dzień Dobry bardzo miło
:-D :flower:
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #22  Wysłany: 2012-02-26, 14:46  


Noo obiecalam Ci wczoraj , ze napisze to o to pisze ( ale nadal mam foszka , bo tedy mowicie mi fajne rzeczy i moge wymyslac sposoby na przepraszanie - hihihihi )

Ja nie mialam marzen jako dziecko, wiecie dlaczego - bo ja co sobie pomyslalam to robilam . Np garnki gliniane , moja mama byla mniej zadowolona, bo to bloto albo przynosilam do domu w wiaderkach i smolilam caly balkon, albo przynosilam to bloto na sobie z dworu :) ) z ulepionymi garnkami .

Inna historia - eksperymenty z ogniem :) mialam przyjaciela z bloku , z ktorym zawsze mielismy glupie pomysly. I oczywiscie co, chcac eksperymentowac z zapalniczka i zapalkami - podpalilismy w pokoju papier i jak zaczal sie bardziej palic oczywiscie zrzucilismy na dywan , w ktorym sie zrobila ogromnaaaa dziura.

No i jako dziecko zaczelam tanczyc, ale niestety za szybko roslam ( no i wyroslam na wielkoluda ) i kosci i stawy tak bolaly , ze czasami nawet do szkoly nie chodzilam. Ale spoko nadrabiam teraz ( mam nadzieje, ze juz nie urosne ;) )

a wiecie co z dziecinstwa lubilam najbardziej ??? Spedzac czas z Tata :D jezdzenie na pufach, bawienie sie w fotografa, obgryzanie z Tata nozek , jedzenie golonki ( skora jest nalepszejsza ) operacje na karpiu swiatecznym ( ktory o dziwo nigdy nie przezywal operacji ) i mojeee jedzenie.. bo ja nic procz miesa nie chcialam jesc i Tata musial mnie straszyc Baba Jaga z szafy , bym zjadla jakis owoc czy warzywo :)

Nigdy nie mialam marzen takich typowo dzieciecych , bo mi wystarczalo to , ze moglam sie wybiegac na podworku, pograc w karty na klatce, grac w pilke, wisiec na trzepaku... no moze mialam i mam jedno marzenie z dziecinstwa- by moja Mama byla zdrowa :) )

A teraz , teraz to mam jedno jedyne marzenie dla siebie - ale to tajemnica ( chociaz Pani Anelia to wie co mi sie marzy , prawda ?? )

Teraz to pewnie kazdy obiadkuje niedzielnie co ??
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #23  Wysłany: 2012-02-26, 14:57  


No kto to widział, żeby o 9 rano jeść obiad! :shock: :?ale?:

A ja mam też dobrą historię z ogniem ale napiszę wieczorem.
A Iwonko na tym trzepaku to wisiałaś głową w dół :?ale?: bo ja tak :mrgreen:
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #24  Wysłany: 2012-02-26, 15:02  


A ja mam obiadek - moje ukochane frytki :D :D bo ogorki kiszone znow wyjadlam [no]

Na trzepaku to byly rozne akrobacje :P zawsze bylo.. to sie widzimy o 17 na trzepaku i jakos nikt nie potrzebowalm Fejsbuka i Komorki by sie zgrac, bylo krzyczenie pod oknem lub walenie do drzwi :d HA
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #25  Wysłany: 2012-02-26, 15:04  


Będę pamiętał (choć u mnie z tym kiepsko) O 17 NA TRZEPAKU
Postaram sie być :flower: jak mnie Rodzice puszczą :mrgreen:
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #26  Wysłany: 2012-02-26, 15:11  


To sie wychodzi potajemnie z domu :) :P jak JA :d
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #27  Wysłany: 2012-02-26, 15:15  


A później ja się muszę o Ciebie martwić gdzie jesteś nie |stres|
Ale Ty jesteś ;)

[ Dodano: 2012-02-26, 15:15 ]
To ja se ide biegać :mrgreen:
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #28  Wysłany: 2012-02-26, 16:05  


Iwka piromanka hi hi :lol: :cmok:

Wątek super ;)
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #29  Wysłany: 2012-02-26, 16:13  


majkelek napisał/a:
A później ja się muszę o Ciebie martwić gdzie jesteś nie |stres|


Taaa bo juz w to uwierze :P heheh :P


Oj Asia, ja to bylam pikus w porownaniu z moja siostra ! Ta dla szkole zycia moim rodzicom :) uwierzcie czy nie - ja wiekszego brojarza nie widzialam :P

Kiedys przyniosla do domu w rece pukiel wlosow, bo sie pobila z jakims chlopakiem :P
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #30  Wysłany: 2012-02-26, 16:26  


iwka3219 napisał/a:
Kiedys przyniosla do domu w rece pukiel wlosow, bo sie pobila z jakims chlopakiem :P

Jak trofeum ;P
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group