1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dylemat związany z (?)chłoniakiem
Autor Wiadomość
pablo299 


Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2016-04-04, 15:03  Dylemat związany z (?)chłoniakiem


Witam, chciałbym jeśli to możliwe otrzymać tu od kogoś poradę co zrobić... Mianowicie od października ub. Roku występowały u mnie codzienne biegunki, od września ciagły stan podgoraczkowy( 37,2-37,7), od grudnia mam powiększony jeden węzeł chłonny podżuchwowy(!niebolacy), w styczniu schudlem 10 kg(71-61) biegunki ustąpiły po podawaniu asamaxu około tydzień temu powiększyły mi się węzły na całej szyi, na USG szyi, podżuchwowy 15-17mm po stronie prawej 16-18 po lewej, obustronnie w okolicach bocznych 10-11. Występowały u mnie objawy ucisku wręcz duszności na szyi, po podaniu sterydów(niestety nie wiem jakich) objawy duszności ustąpiły i dzień później pojawiła się gorączka wraz z objawami przeziębienia czyli bóle gardła głowy uszu, katar. Wczoraj ustąpiła gorączka i wróciły objawy ucisku i bólów szyi. Lekarz rodzinny przepisał antybiotyk który właśnie biore. Co do badan: kolonoskopia w grudniu nie wykazała nic niepokojącego, gastroskopia, Stany niezytowe nadzerkowe żołądka i dwunastnicy, bez innych większych zmian tomograf komputerowy brzucha 2tyg. temu nie wykazał żadnych zmian, w badaniach krwii, tarczycy trzustki i każdego innego organu nie ma odchyleń od normy. Ostatnie wyniki krwii już przy objawach ucisku wykazały nieprawidłowości: LYM 3.352(1.2-3.2) LYM% 40.55(20-40) lym te wyniki są delikatnie powiększone przy każdym badaniu krwii tak jak - EOS% 5.186(2-4).PDW 20.11% (10-19) eFGR 103.5 (<60) Anty EBV IGG + 25.23. Proszę o poradę czy po skończeniu brania antybiotyku udać się do onkologa, jakie zrobić badania diagnostyczne, gdyż jestem już po prostu w tym zagubiony i nie wiem czy martwie się na zapas czy mam ku temu podstawy. Będę wdzięczny za każdą porade. Pozdrawiam :)
 
PawelW1 


Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd: Łódź

 #2  Wysłany: 2016-04-25, 12:28  


Witam Cię pablo,
Nie jestem lekarzem, ale mam podobne obawy. Proponuję Ci zrobić USG węzłów chłonnych, USG jamy brzusznej, Tk płuc, morfologię ponownie z rozmazem ( wtej jakichś wielkich nieprawidłowości nie ma, choć cos tam ponad normę jest). Kolejne działania to biopsja węzła chłonnego. Trzymam kciuki i liczę, że wszystko jest ok
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #3  Wysłany: 2016-04-25, 13:55  


Forum jest przeznaczone dla pacjentów onkologicznych i nie służy diagnostyce przez internet. Prosimy o uszanowanie tego.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2016-04-25, 15:37  


No owszem nie diagnozujemy, ale do onkologa idź koniecznie i antybiotyk w tym nie przeszkadza. Sprawdź na tym usg czy wymiary tych węzłów wskazują na kształt kulisty i czy w opisie jest jakakolwiek sugestia radiologa co do charakteru tych węzłów. Jeżeli masz dołączone zdjęcia tych węzłów do usg to też obejrzyj.
_________________
sprzątnięta
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #5  Wysłany: 2016-04-25, 17:43  


Ile masz lat? Jeśli już, raczej do hematologa. Może jest to jest przyczyna infekcyjna. Nie masz ostatnio jakichś stresujących wydarzeń? Miałeś USG węzłów szyi? Jeśli tak, wstaw opis. Poty nocne, świąd skóry? Duszność? Suchy kaszel? Przede wszystkim do wykluczenia infekcje pasożytnicze i wirusowe?
 
pablo299 


Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2016-05-06, 20:56  


19 lat, palę papierosy, hematologa mam 10.05 może coś się dowiem. Świąd skóry, wydaje mi się że tak choć niezbyt uciążliwy. Suchy kaszel tak, infekcje pasożytnicze z 2 miesiące temu nie teraz raczej tez, duszność lekka czasami, poty nocne też ale dość umiarkowane. Pierwsze USG to tak jak w pierwszym poście, odczynowe, w wymiarach jak napisałem, drugie to przy wizycie u lekarza prowadzącego w sprawie biegunek, mam zdjecie gdzie ten stary węzeł ma 2,5 cm podzuchwowe w pakiecie po 2 cm oba, kształt bardziej jak elipsa i jedna sprawa po zastrzyku z dexavenu w szpitalu bo nie dawałem już rady objawy przeszły na jakieś 2 dni i wszystkie wezly poza tym jednym co jest półroku zzniknęły potem wróciły spowrotem, wieksze. Wybaczcie że szukam tu diagnozy, pomocy ale już nie wiem co dalej z tym robic. Dziękuję za pomoc.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #7  Wysłany: 2016-05-07, 18:12  


Miałeś przynajmniej RTG klatki piersiowej i USG brzucha?
 
pablo299 


Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 3

 #8  Wysłany: 2016-05-09, 21:57  


RTG klatki piersiowej i tomografie brzucha akurat kilka dni przed wystąpieniem tych objawów
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group