1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dwa wyniki hist-pat i nadal uczucie niepewności...
Autor Wiadomość
nataliab 


Dołączyła: 15 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Olsztyn

 #1  Wysłany: 2016-03-15, 18:18  Dwa wyniki hist-pat i nadal uczucie niepewności...


Witam wszystkich serdecznie!

Dziękuję, że jesteście - forum jest nieocenionym źródłem rzetelnych informacji i pomocy w sytuacji kiedy człowiek czuje się jak we mgle.

Z góry przepraszam - regulamin czytałam i wiem, że forum jest dla osób ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową ale bardzo potrzebuję sugestii, a nie mam się do kogo zwrócić.

Do rzeczy - 09.11.2015 mąż był na wizycie u dermatologa skąd wyszedł z podejrzeniem MM i zaleceniem jak najszybszego usunięcia znamienia z pleców. 12.11.2015 mąż miał zabieg, potem były najgorsze chwile w naszym życiu - oczekiwanie na wynik hist-pat. Wynik okazał się dobry: Naevus melanocyticus compositus cutis. Excisio completa (wynik w załączeniu - histpat1).

Zgodnie z wieloma sugestiami odnalezionymi na forum postanowiłam wysłać szkiełko i bloczek do ponownego przebadania. Wybrałam Zakład Patologii w CO-I. Rozpoznanie zostało potwierdzone - wynik również w załączeniu (histpat2).

Jednak dziś po przeczytaniu wątku Użytkownika ccc11 krew mi się ścięła...i tu prosiłabym o sugestię (wiem, że decyzja należy do nas ale jednak...) - czy powinniśmy jeszcze raz przesłać szkiełko i bloczek, tym razem do polecanego w wątku ccc11 profesora Kordka czy może zawierzyć dwóm posiadanym wynikom?

Mam jeszcze jedno pytanie, które powstało po przeczytaniu wątków na forum - mąż jako posiadacz bardzo wielu pieprzyków obecnie jest na etapie sukcesywnego, profilaktycznego usuwania niektórych z nich (na podstawie podwójnej oceny dermatoskopowej naszego dermatologa i chirurga onkologa). Wszystkie znamiona są usuwane w poziomie - na pytanie dlaczego tak, usłyszeliśmy, że jest to zgodne z przebiegiem wiązek mięśni. Czy takie postępowanie jest prawidłowe?

Życząc wszystkim duuużo zdrowia z góry dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie mojego wpisu. Pozdrawiam serdecznie!


histpat2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 475 raz(y) 680,65 KB

histpat1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 447 raz(y) 181,44 KB

_________________
To nie wiara czyni cuda, lecz ludzie, którzy jej nie stracili.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2016-03-15, 18:46  


nataliab,
Myślę, że warszawskie CO-I to profesjonalny ośrodek. Tam też mieści się szeroko polecana Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich Kości i Czerniaków.
Natomiast co do biopsji wycinającej:
Cytat:
Biopsja wycinająca jest stosunkowo prostym zabiegiem chirurgicznym i z reguły jest
możliwa do wykonania w warunkach ambulatoryjnych. Wycięcie podejrzanej zmiany skórnej wykonuje się w miejscowym znieczuleniu nasiękowym z marginesem bocznym 1–2 mm
niezmienionej chorobowo skóry. Preparat operacyjny oprócz całej grubości skóry zawiera
również powierzchowną warstwę tkanki tłuszczowej, nie wycina się powięzi, a ranę zszywa
szwem pierwotnym. Cięcie skórne powinno być zgodne z długą osią ciała (ryc. 1), jedynie
w obrębie twarzy należy stosować cięcie zgodnie z liniami estetycznymi. Nigdy nie powinno
się wykonywać cięć poprzecznych (w lokalizacji kończynowej), które w przypadku reoperacji
dają kosmetycznie bardzo zły efekt, a ze względów onkologicznych są błędem.

http://www.onkologia.zale...aki%20skory.pdf str.425 i 426
Generalnie chodzi o nakierowanie cięcia do linii najbliższego spływu chłonnego - nie wiem z jakiej lokalizacji były usuwane znamiona więc nie umiem Ci powiedzieć czy to ok czy błąd.
 
nataliab 


Dołączyła: 15 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Olsztyn

 #3  Wysłany: 2016-03-15, 19:03  


missy, bardzo Ci dziękuję za natychmiastową odpowiedż.

do tej pory mąż miał usunięte znamię z okolic żuchwy - cięcie przebiega tak jak linia żuchwy oraz dwa znamiona na plecach w okolicy pachy - w sposób taki jak na załączonym zdjęciu


WP_20160315_18_52_53_Pro.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 556 raz(y) 1,18 MB

_________________
To nie wiara czyni cuda, lecz ludzie, którzy jej nie stracili.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2016-03-15, 19:15  


Na twarzy może byc poziomo, jeśli tak akurat najlepiej "wychodzi".
Na plecach, jak dla mnie, wygląda ok, cięcia idą w kierunku pachy.
 
nataliab 


Dołączyła: 15 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Olsztyn

 #5  Wysłany: 2016-03-15, 19:19  


bardzo, bardzo dziękuję missy! :)
Będę spokojniejsza, wiedząc, że mąż znajduje się w rękach, które wiedzą co czynią trzymając skalpel.
_________________
To nie wiara czyni cuda, lecz ludzie, którzy jej nie stracili.
 
nataliab 


Dołączyła: 15 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Olsztyn

 #6  Wysłany: 2022-05-13, 23:10  


Dobry wieczór:) missy czy istnieje możliwość otworzenia załącznika, gdzie jest zdjęcie pleców? Jest mi ono bardzo, bardzo potrzebne a nie mogę go odnaleźć w swoich archiwach :( jest tu, ale dla mnie z jakiegoś powodu niedostępne. Z góry ogromnie dziękuję.
_________________
To nie wiara czyni cuda, lecz ludzie, którzy jej nie stracili.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group