1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Duży guz wątroby w wieku 19 lat
Autor Wiadomość
littlem 


Dołączyła: 20 Lut 2015
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2015-02-20, 15:53  Duży guz wątroby w wieku 19 lat


Witam. Jestem osobą dość młodą, ostatnio przypadkowo podczas badania usg wykryto u mnie guza, wg badań usg guz miał 8 x 6cm. Padło podejrzenie na FNH, dodam ,iż nigdy nie leczyłam się hormonalnie.
Trzy dni temu byłam na prywatnej tomografii komputerowej z kontrastem. Otrzymałam następujące wyniki:

Badanie KT jamy brzusznej z kontrastem w fazach tętniczej, żylno- wrotnej, opóźnionej. (kontrast: 80ml Ultravist 300).
W segm. 6 i 7 wątroby widoczna jest zmiana o wym. 9,2 x 7 x 7,7cm ulegająca silnemu wzmocnieniu kontrastowemu w fazie tętniczej, hypodensyjna w fazie żylnej oraz izodensyjna w fazie natywnej i opóźnionej - wskazane różnicowanie w badaniu MR pomiędzy FNH a FLC.
Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy o niepogrubionej ścianie. Truystka, oba nadnercza, nerki, śledziona nie wykazują uchwytnych zmian. Przestrzeń zaotrzewnowa nie wykazuje uchwytnych zmian. Węzły chłonne z grup obojętnych badaniem KT jamy brzusznej niepowiększone. Aorta brzuszna nieposzerzona. Żyła wrotna, śledzionowa, krezkowa górna ulegają prawidłowemu wzmocnieniu kontrastowemu podczas fazy żylno - wrotnej badania dynamicznego. Wolnego płynu nie stwierdza się.

Informacje są dość ubiogie o FLC, czy to jest groźne ? Nie ukrywam ,że jestem zestresowana.
Czy moje wyniki sugerują coś groźnego? W przypadku takiego rozmiaru guza, trzeba go usunąć operacyjnie?

Pozdrawiam
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #2  Wysłany: 2015-02-21, 12:14  


littlem,
z badań obrazowych chyba najbardziej czuły jest MR - jednak i to badanie nie musi na 100% stwierdzić z czym masz do czynienia. Poza badaniami obrazowanymi są jeszcze cytologiczne i histopatologiczne i oczywiście laparoskopia diagnostyczna.

Wobec tego najlepiej zgłosić się do lekarza by otrzymać skierowanie na dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Aegrotus sacra est...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #3  Wysłany: 2015-02-21, 12:51  


littlem,

Tak jak napisane jest w badaniu TK, że najlepiej wykonać rezonans. Musisz iść do lekarza, nie wiem jaki dał Ci skierowanie na TK ale najlepiej jak wybierzesz się do onkologa czy chociażby do hepatologa. Wskazana jest dalsza diagnostyka. FNH nie tylko tworzy się u osób zażywających hormony.
Rozumiem zdenerwowanie ale teraz trzeba się wziąć w garść i dalej sprawdzać co to za zmiana w wątrobie, jakiego rodzaju. Nie odpowiem czy to coś groźnego bo nie wiem co to jest. Czy nadaje się "to" do operacji też musi rozważyć to lekarz po dokładniej diagnostyce.

Trzymaj się, działaj i pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group