1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Drobnokomórkowy rak płuc - czy to cud ?
Autor Wiadomość
ELLA1 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 104
Pomogła: 3 razy

 #76  Wysłany: 2013-03-15, 21:22  


Witam wszystkich u nas trochę lepsze wiadomości , dziś byliśmy na naświetlaniach , kreatynina 0,7 więc TK było z kontrastem, w przyszłym tygodniu wyniki, pani doktor umówiła męża na konsultacje i wiele wskazuje na to że podadzą chemię ..... wiem ,że to ryzyko , nawet pani doktor jak dzwoniła do tego szpitala to mówiła że potrzebny odważny chemioterpeuta.... ale jest szansa będzie leczenie .... wracamy do gry .. trzymajcie kciuki proszę !
 
ewelina.wis 


Dołączyła: 08 Wrz 2012
Posty: 101
Pomogła: 17 razy

 #77  Wysłany: 2013-03-15, 21:34  


trzymamy mocno! powodzenia, Kochani!

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-03-16, 20:16 ]
Kciuki trzymamy w wątku kciukowym.

 
ELLA1 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 104
Pomogła: 3 razy

 #78  Wysłany: 2013-03-17, 22:07  


Po tych naświetlaniach lędźwia bardzo bolą , apetyt też do niczego, mam nadzieje że to tylko parę dni ? Serce ściska mi się z bólu jak patrzę jak mój mąż cierpi.... Jak mogę mu ulżyć , tych leków p/bólowych już i tak jest dużo ...i nic ....
 
ELLA1 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 104
Pomogła: 3 razy

 #79  Wysłany: 2013-03-21, 20:40  


Odebrałam dziś wynik TK mamy z nim jechać we wtorek do szpitala, pani doktor powiedziała mi tylko ,że patrząc na ten opis i nie rozumie czemu stan jest ogólnie" na oko " nie najgorszy .. zamieszczę ten opis, niewiele z niego rozumię może ktoś z MODERATORÓW trochę bardziej mi to rozjaśni ..bardzo proszę

Opis TK :
W porównaniu do poprzedniego badania masa guza w okolicy wnęki prawego płuca uległa zmniejszeniu, nadal widoczne są zmiany włókniste układające się równolegle do śródpiersia mające charakter zmian po rtg-terapii.
W obszarach górnych obu płuc pojedyncze zmiany krągłe, mające charakter zmian meta.
Bardzo liczne, różnej wielkości z cechami rozpadu węzły chłonne: oba nadobojcza, zwłaszcza prawe, w śródpiersiu górnym, okolica łuku aorty, w oknie a-p, w tkance podskórnej ściany klatki piersiowej, w tkance podskórnej jamy brzusznej, przeponowe górne i dolne, okolokawalne i okoloaortalne, zaodnogowe, zaotrzewnowe, liczne krezkowe.
Trzustka o niejednorodnym miąższu, z obecnością w obrębie trzonu i ogona, nieregularnych obszarów hipodensyjnych. Wątroba, nerki śledziona prawidłowe.
Trzon kręgu L z częściową destrukcją kostną, otoczony od prawej strony miękkotkankowym naciekiem grubości do 1 cm, wnikającym do przedniej części kanału kręgowego na głębokość 0,8 cm. Destrukcja kostna wyrostka poprzecznego prawego. Prawoboczne części trzonów kręgów L4 i L5 objęte przez masę miękkotkankowego nacieku osiągającego wymiary przekroju 8,2 cm * 6,2 cm powodującego częściową destrukcję trzonów oraz wyrostków poprzecznych prawych, penetrującego w obręb tkanek mięśniowych grzbietu, wypuklającego się do prawobocznej części kanału kręgowego z naciekiem worka oponowego.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #80  Wysłany: 2013-03-21, 23:04  


Obecne badanie porównywane jest do jakiego? Mamy je tu w wątku?

ELLA1 napisał/a:
może ktoś z MODERATORÓW trochę bardziej mi to rozjaśni

Ja tylko nieśmiało zauważę, że nie tylko moderatorzy czy admini są w stanie pomóc - Forum ma taką formułę, by zwykli użytkownicy również starali się pomagać innym :)
_________________
 
ELLA1 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 104
Pomogła: 3 razy

 #81  Wysłany: 2013-03-22, 07:17  


Ja przepraszam pomyliłam adminów z moderatorami oczywiście jak ktoś inny zechce pomóc to tez będę wdzięczna , ponizej wpiszę badanie poprzednie z przed dwuch miesięcy :
TK kręgosłupa lędźwiowo-krzyzowego bez i z kontras
Badanie TK kręgosłupa lędźwiowego wykonane metodą helikalną, bez podania środka kontra towego.
Wtórne rekonstrukcje MPR. Nie podano środka kontrastowego ze względu na wysoki poziom kreatyniny.
Przykręgosłupowo po stronie prawej na poziomie L3-L5 widoczna nieregularne, słabo odgraniczone
poszerzenie tkanek miękkich o łącznych wymiarach ok. 6,2x3cm w płaszczyźnie poprzecznej i ok. 5.6 cm w
wymiarze Cc. Podejrzenie wpuklania się zmiany w obręb kanału kręgowego oraz nacieku prawych korzeni
nerwowych L3-L4 i L4-L5. Zmiana przylega bez wyraźnej granicy do prawego mięśnia lędźwiowego
większego - podejrzenie nacieku. Cechy destrukcji ko tnej prawego wyrostka poprzecznego IA.
Poszerzeniem zarysów tkanek miękkich przykręgosłupowych na wysokości kręgu Ll ze zmianami
destrukcyjnymi jego prawego wyrostka poprzecznego oraz wklęsłym zarysem blaszek granicznych trzonu
Ll co może odpowiadać patologicznej subkompresji.
Dość liczne węzły chłonne w przestrzeni zaotrzewnowej szer. do l, l cm.
Obraz budzi podejrzenie zmian w przebiegu rozsianego procesu npl - prop. wykonać badanie MR.
Z góry dziekuję za pomoc :)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #82  Wysłany: 2013-03-22, 08:12  


No tak, tylko że to jest badanie kręgosłupa, a w TK jakie zamieściłaś wcześniej mowa jest o regresji masy guza w porównaniu do badania poprzedniego - chodzi tu więc o poprzednie TK klatki piersiowej, nie kręgosłupa. Stąd więc moje pytanie o ostatnie TK klatki piersiowej.
_________________
 
ELLA1 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 104
Pomogła: 3 razy

 #83  Wysłany: 2013-03-22, 08:49  


Witam
Mam rzeczywiscie jeszcze badanie TK płuc z września 2012 po zakończonej radioterapii , ale chyba nieopatrznie zostało u lekarza postaram się dziś odebrać i przepiszę . Pozdrawiam Ela

[ Dodano: 2013-03-22, 16:41 ]
Witam
Mam już to badanie

TK klatki piersiowej z 07.09.2012:
Retrakcja prawej połowy klatki piersiowej, zwłaszcza płata dolnego i środkowego. Przywnękowo w płacie dolnym zmiana guzowata miękkotkankowa 3,8 cm x2,2 cm, wykazujaca cechy obwodowej penetracji wzdłuż przestrzeni oskrzelowo-naczyniowych. W samej wnęce masa guza przylega, z redukcją tkanki tłuszczowej okołonaczyniowej do naczyń płucnych, z następowym ich zwężeniem, zwłaszcza t. płucnej prawej a także do ściany worka osierdziowego na poziomie lewego przedsionka. Niewielka masa miękkotkankowa widoczna w seg. 5, przylegajaca do ściany worka osierdziowego. W przyśrodkowej części płata górnego tego płuca widoczne są zmiany włókniste układające się równolegle do zarysu śródpiersia mające charakter zmian po rtg –terapii. Tkanka płucna w tym obszarze o obrazie matowej szyby.
W seg. 3 lewego płuca zmiana naciekowa 1,8 cm x 1,3 cm otoczona rąbkiem zmienionej matowej tkanki płucnej.
Serce w granicach normy. Tkanka tłuszczowa śródpiersia o podwyższonej densyjności.
Wątroba, śledziona, trzustka , nerki prawidłowe. Nadnercza bez patologii. Duże naczynia o prawidłowej szerokości. W przestrzeni zaotrzewnowej oraz jamie otrzewnej nie uwidoczniono obecności węzłów chłonnych. Części kostne bez cech kostnej destrukcji.
_________________
Moje Kochane Słoneczko *1960-+23.04.2013
"Nic nie daje większej wiary w życia sens, że na końcu swojej drogi spotkam Cię...."
 
ELLA1 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 104
Pomogła: 3 razy

 #84  Wysłany: 2013-03-24, 11:39  


Może jeszcze raz poproszę o rozjaśnienie mi trochę tego opisu ,jedziemy pojutrze na konsultacje i chciałabym wiedzieć czy jest szansa ,że podadzą mojem mężowi chemie ? Bardzo prosze o pomoc
Opis TK z 15.03.2013 :
W porównaniu do poprzedniego badania masa guza w okolicy wnęki prawego płuca uległa zmniejszeniu, nadal widoczne są zmiany włókniste układające się równolegle do śródpiersia mające charakter zmian po rtg-terapii.
W obszarach górnych obu płuc pojedyncze zmiany krągłe, mające charakter zmian meta.
Bardzo liczne, różnej wielkości z cechami rozpadu węzły chłonne: oba nadobojcza, zwłaszcza prawe, w śródpiersiu górnym, okolica łuku aorty, w oknie a-p, w tkance podskórnej ściany klatki piersiowej, w tkance podskórnej jamy brzusznej, przeponowe górne i dolne, okolokawalne i okoloaortalne, zaodnogowe, zaotrzewnowe, liczne krezkowe.
Trzustka o niejednorodnym miąższu, z obecnością w obrębie trzonu i ogona, nieregularnych obszarów hipodensyjnych. Wątroba, nerki śledziona prawidłowe.
Trzon kręgu L z częściową destrukcją kostną, otoczony od prawej strony miękkotkankowym naciekiem grubości do 1 cm, wnikającym do przedniej części kanału kręgowego na głębokość 0,8 cm. Destrukcja kostna wyrostka poprzecznego prawego. Prawoboczne części trzonów kręgów L4 i L5 objęte przez masę miękkotkankowego nacieku osiągającego wymiary przekroju 8,2 cm x 6,7 cm x 6,2 cmpowodującego częściową destrukcję trzonów oraz wyrostków poprzecznych prawych, penetrującego w obręb tkanek mięśniowych grzbietu, wypuklającego się do prawobocznej części kanału kręgowego z naciekiem worka oponowego"
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #85  Wysłany: 2013-03-24, 22:32  


Masa guza może i jest mniejsza, ale pojawiły się przerzuty w górnych polach obu płuc, są bardzo zaawansowane i bardzo liczne zmiany w węzłach, które są już w rozpadzie, naciek dużej zmiany na kręgosłup. Niestety nie wygląda to dobrze.

ELLA1, zdajesz sobie sprawę, że ewentualna chemioterapia nie wyleczy męża...? On chce tej chemii? Wie, że może mu przynieść przykre skutki uboczne, bardzo mocno osłabić?
_________________
 
ELLA1 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 104
Pomogła: 3 razy

 #86  Wysłany: 2013-03-25, 07:20  


Dziękuję za odpowiedź absenteeism - mąż bardzo chce dalszego lecznia , nawet jak to miałaby być chemia, czytał ten opis więc w pewnym sensie zdaje sobie sprawe ze swojego stanu, część tych wiadomości pewnie wypiera takie mam wrażenie , ale z drugiej strony ma bardzo duzo nadzieji w związku z tym leczniem i nie chce mu jej odbierać, nie wiem tylko czy nie wrócimy ze szpitala z kwitkiem bo jak zobaczą ten opis TK to mogą tej chemii wcale nie wdrożyć.... i sama nie wiem juz co byłoby lepsze.... jeszcze raz dziękuję .
Ela
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #87  Wysłany: 2013-03-27, 14:00  


ELLA1 jak po wizycie? co zdecydował lekarz ?
Serdecznie pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
ELLA1 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 104
Pomogła: 3 razy

 #88  Wysłany: 2013-03-27, 18:45  


Witam
Byliśmy wczoraj w szpitalu , trochę zamieszania , ale wiadomości niezłe tzn wczoraj nie zostawili męza w szpitalu , ale po konsultacji pani doktor wyznaczyła termin na 8 kwietnia i powiedziała ,że spróbują nam pomóc , uprzedziła męza o ryzyku , prawdopodobnie będzie "czarna" chemia bo na nią byłą dobra odpowiedź po tym pierwszym kursie , potem co prawda była sepsa ale spróbują męza bardziej zabezpieczyć, niewiem ile kursów , dowiemy się 8 kwietnia bo pani doktor chce to jeszcze przemyśleć.... wiem ,że może być ciężko ...ale bez leczenia sami wiecie ,że szans żadnych.,a tak jest nadzieja ....
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #89  Wysłany: 2013-03-27, 19:16  


Witam,
Fajnie, taka dawka optymizmu przed świętami. To teraz szykujcie się do świąt.
Serdecznie pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
ELLA1 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 104
Pomogła: 3 razy

 #90  Wysłany: 2013-03-27, 19:41  


Dziękuję , ściskam mocno i wszystkiego dobrego .
Ela
_________________
Moje Kochane Słoneczko *1960-+23.04.2013
"Nic nie daje większej wiary w życia sens, że na końcu swojej drogi spotkam Cię...."
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group