1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Diagnostyka pacjenta onkologicznego
Autor Wiadomość
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #1  Wysłany: 2011-07-25, 23:39  Diagnostyka pacjenta onkologicznego


Tata zmarł w szpitalu 16 lipca br., wcześniej na początku lutego br. stwierdzono u niego raka pęcherza moczowego ( więcej w odpowiednim wątku ). Po tej dgn. zaproponowano tacie cystektomię, bo w jego sytuacji daje najlepsze wyniki. Po cystektomii tata skarżył się na bóle ręki, placów, itp., ale ze szpitala urologicznego wypisano go w stanie dobrym, ba - samodzielnie doszedł ze mną do samochodu. Było to 24 czerwca br., a po powrocie do domu było już coraz gorzej. W dniu 11 lipca udało mi się tatę "wepchnąć" do szpitala, bo nie potrafił nawet siadać, prawie nic nie jadł, itp. Dopiero po szpitalnych ( w tym drugim szpitalu ) badaniach okazało się, że rak pęcherza to nie wszystko i ... tata umiera ( zmarł po kilku godzinach od udzielenia nam tej informacji w dniu 16 lipca br. ). Te bóle w okolicach kręgosłupa finalnie okazały się rakiem, a lekarze stwierdzili nawet niewielkie przerzuty do płuc.
Nie chcę tu narzekać na służbę zdrowia, chodzi mi raczej o to czy i jak należy diagnozować pacjenta onkologicznego ? Czy po zdiagnozowaniu raka nie należałoby wykonać poszerzonej diagnostyki w celu wyeliminowania ( lub potwierdzenia ) nowotworu w innych częściach ciała ?
_________________
c'est la vie
 
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #2  Wysłany: 2011-07-26, 00:01  


Mark, słuszne spostrzeżenia. Ja widzę to samo po niektórych wątkach, np. przeprowadzane są w niektórych przypadkach operacje z zamiarem radykalnego wyleczenia, które okazują się być później tylko i wyłącznie dodatkowym cierpieniem dla pacjenta, bo choroba jest rozsiana. Myślę, że wszystko zależy od tego, do jakiego lekarza się trafi. Podstawą powinna być konsultacja onkologiczna podczas wykrycia raka- tak, onkologa, nie chirurga onkologa, tylko onkologa właśnie- w celu poszerzenia diagnostyki. Mój Tato był przez lekarza gastrologa wysyłany do szpitala do poradni chirurgicznej z rakiem, a nie na konsultację onkologiczną. Myśleliśmy, że dojdzie do operacji i Tata będzie wracał do zdrowia. Zrobiono jednak TK klp i okazało się, że oni wykluczają na razie operację (niestety opis wykonywany w tym szpitalu nie potwierdził się, a przynajmniej nie w najistotniejszych punktach). Dopiero Tata trafił do ONKOLOGA, gdzie zostało podjęte właściwe dla Taty leczenie.
 
Margola 


Dołączyła: 19 Lip 2011
Posty: 20
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 3 razy

 #3  Wysłany: 2011-07-27, 14:47  


Moja mama ma zdiagnozowanego raka płuca, wiem że guz wykracza poza jego obszar, za 7 dni operacja, ale od chwili postawienia diagnozy, pobrano dwukrotne wycinki na histopat, ct, rtg nie miała ani jednej konsultacji onkologicznej. Był anestezjolog, torakochirurg i pulmonolog. Moim zdaniem powinna takowa mieć miejsce, ale może się nie znam......
 
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #4  Wysłany: 2011-07-27, 21:39  


Margola poproście o konsultację onkologiczną, moim zdaniem warto, by lekarze wypowiedzieli się co do przerzutów i dalszego leczenia.
_________________
c'est la vie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group