1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak skóry brzucha - podejrzenie
Autor Wiadomość
Izabella81 


Dołączyła: 15 Lut 2017
Posty: 36

 #1  Wysłany: 2018-09-27, 15:57  Czerniak skóry brzucha - podejrzenie


Witajcie,
Do tej pory byłam aktywna na forum raka jelita grubego, ponieważ choruje na niego mój tato.
Teraz dołączam do Waszego grona.
Wczoraj byłam na wizycie u pani dermatolog by zbadać znamiona. W końcu do tego dojrzałam. Niestety usłyszałam , że jedno z znamion na brzuchu (tam mam ich najwięcej ) jest bardzo podejrzane (atypowe) i dostałam skierowanie na pilne jego usunięcie. Umówiłam się prywatnie na poniedziałek. Jestem przerażona, Ponieważ pani doktor pokazała mi to znamie w powiększeniu i wygląda jak te ze zdjęć czernaikow z internetu (bardzo nierówny kolor, trochę jakby bieli z jednej strony ) . Pani doktor mnie uspokajała, że to nie musi być czerniak ale ja już " wiem swoje " :(

Mam pytanie. Czy z reguły każde takie znamie zlecone do pilnego usunięcia okazuje się czerniakiem? Czy to standardowa procedura przy znamionach atopowych? Czytam, że niektorzy muszą tylko obserwować albo po prostu wyciąć a jakiś czas. Przerazilo mnie to słowo " pilnie "
Jak to u Was było?

Pozdrawiam
Iza
 
maria1952 


Dołączyła: 11 Wrz 2015
Posty: 64
Pomogła: 6 razy

 #2  Wysłany: 2018-09-27, 17:31  


Witaj! Nie martw się zawczasu. Ja w 2016 roku miałam 3 znamiona na łopatkach (od lat) , a 1 miało barwę błękitno-brązową o średnicy 4,5mm i wypukłe i się powiększało . Też otrzymałam "na pilne" do onkologa. Wycięto mi i się okazało, że to znamię łojotokowe. Pozostałe 2 lekarz kazał mi obserwować, a ja mimo wszystko się zarejestrowałam ponownie (pomyślałam "co ja będę obserwować") i powiedziałam, że nie chcę żyć w poczuciu, że "coś" zaniedbałam i onkolog mi ciachnął z drugiej łopatki pozostałe 2 ( okazały się też łojotokowe).
Wiem co przeżywasz, bo też przeżywałam Izabello - skłamałabym, że było inaczej!
Sama widzisz, że nie każde "pilne" na skierowaniu oznacza już czerniaka.
Na spokojnie - usuń i czekaj na hist.pat.
Pozdrawiam
_________________
Maria
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #3  Wysłany: 2018-09-27, 18:55  


Izabella81,
Na razie nikt nie stwierdził u Ciebie czerniaka. Pozostawię wątek w tym dziale do wyjasnienia na tą chwilę. Nie zastanawiaj się ani nie nakrecaj i zawsze lepiej jak coś budzi niepokój wyciąć od razu a nie zadręczac się myślami co to jest. Prawidłowo, że się zdecydowałaś, wytnij i sprawa się wyjasni do końca. Będziesz się wtedy martwić albo zapomnisz o tym incydencie.

pozdrawiam
 
Izabella81 


Dołączyła: 15 Lut 2017
Posty: 36

 #4  Wysłany: 2018-09-28, 00:26  


Bardzo dziękuję maria1952 i marzena66 za słowa otuchy.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy takie znamie powinien wyciąć chirurg onkolog czy chirurg ogolny również?
Umówiłam sie do chirurga ogólnego (bo przyjmuje w miejscu gdzie chodzę kontrolować moje guzki w piersiach i gdzie przyjmuje moja ginekolog ). Jednak dziś poprzez portal znanylekarz.pl umówiłam się również do chirurga onkologa. Różnica w terminie to tylko jeden dzień
Jaj myślicie -z której wizyty zrezygnować?
Z góry dzięki
Iza
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #5  Wysłany: 2018-09-28, 01:45  


Izabella81,
Może lepiej niech wytnie chirurg-onkolog, jeśli to nie daj Boże okaże się czerniak, to już ta sama ręka będzie robiła docinkę.

Izabella81 napisał/a:
Przerazilo mnie to słowo " pilnie "

A co Ci mieli napisać? 8-) Jakby nie było "pilnie" to termin na NFZ byłby odległy, a tego nie chcemy, prawda? My, lekarze, też jakoś musimy szukać bezpieczeństwa naszych pacjentów w tym chorym systemie...
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 239
Pomogła: 26 razy

 #6  Wysłany: 2018-09-28, 06:16  


Izabela z tego co mialam okazję zaobserwować to w Centrach Onkologii mie bardzo chcą zajmować się "przypadkami" które zabieg wycięcia znamienia mieli gdzieś indziej robiony. Myślę że warto udać się od razu na onkologię, nawet jeśli to nie będzie czerniak (czego Ci życzę), gdzie w razie potrzeby zajmą się Tobą profesjonalnie. Oczywiście decyzja należy do Ciebie. Życzę samych dobrych wiesciri mocno przytulam ;)
_________________
Optymistka
 
Izabella81 


Dołączyła: 15 Lut 2017
Posty: 36

 #7  Wysłany: 2018-09-28, 10:45  


Madzia70, szczecha,
Dziękuję za radę. Zrezygnuje zatem z wizyty u chirurga ogólnego.
Chirurg onkologiczny, do którego się umówiłam to Maciej Grajek (pewnie znacie to nazwisko, to jeden z lekarzy , którzy dokonali pierwszego przeszczepu twarzy ) . Będzie to wizyta w prywatnym gabinecie, ponieważ zależy mi na czasie, ale w razie czego doktor pracuje w Gliwickim CO więc będę się wcrqzie złych wiadomości kierować tam.
Jeszcxe raz dzięki i trzymajcie kciuki aby to jednak nie był dziad.
Iza

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-09-28, 20:44 ]
Trzymamy kciuki i życzymy żeby tylko na strachu sie skończyło, czekamy na wieści, powodzenia.

 
Izabella81 


Dołączyła: 15 Lut 2017
Posty: 36

 #8  Wysłany: 2018-10-02, 20:50  


Witajcie,
Chciałam dać znać, że już jestem po. To czekanie było okropne. Czułam juz wszystkie objawy, swąd, ból, już praktycznie w każdym miejscu na brzuchu. Ale wracając do sedna, Pan Onkolog na wstępie powiedział, że według niego nie jest to czerniak. Jeśli już to znamie niebieskie (czy coś takiego , ale wiadomo 100% pewność będziemy mieć po otrzymaniu wyniku. W trakcie zabiegu tez powiedział coś pocieszającego -po wstrzyknieciu znieczulenia znamie znacznie się powiększyło i to dało mu lepszy obraz, który też przemawiał za zamieniem niezlosliwym. Nie chce pisać tu głupot, bo dokładnie nie pamiętam co mówił (stres zrobił swoje ), ale wspominał coś o barwniku.
Do tej pory Pan Doktor pomylił się raz w ocenie klinicznej (był to czerniak stopy a był pewien , że czerniaka nie było ) i mam nadzieję, że ja nie będę tym drugim przypadkiem :)
Przy okazji usunięto dwa inne zamienia, które były bardzo blisko tego atypowego, wiec jeśli wynik wyjdzie dobry to będę na dodatek mogła w końcu bez krępacji paradowac w dwu częściowym stroju :) bo te znamiona naprawdę szpecily wygląd brzucha.
Proszę nadal o trzymanie kciuków, bo jestem swiadoma, że nawet najlepszy lekarz może się mylić, jednocześnie dziękuję za dotychczasowe trzymanie kciuków :)

Ściskam mocno
Iza

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-10-03, 16:07 ]
trzymamy

 
Izabella81 


Dołączyła: 15 Lut 2017
Posty: 36

 #9  Wysłany: 2018-10-28, 19:28  


Witajcie,

Mam wyniki badania histopatologicznego - łagodna zmiana barwnikowa x3 :) czyli temat czerniaka zamknięty jak to napisał mi w mailu pan doktor :)
Dziękuję wszystkim za wsparcie i trzymanie kciuków.
Uściski
Iza

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-10-30, 18:39 ]
super :uhm!: powodzenia

 
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #10  Wysłany: 2018-10-28, 21:25  


:okok" :okok"
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group