1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złośliwy guzkowy, Clark III, Breslow 1,9 mm
Autor Wiadomość
chełek 


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 66
Pomógł: 19 razy

 #31  Wysłany: 2012-12-28, 12:18  


Mama jest już po operacji.Ma usunięte węzły pachwinowe,biodrowe i zasłonowe.Operował prof. Rutkowski,po operacji mówił że wszytko poszło zgodnie z planem,że reszta węzłów jest czysta ale trzeba czekać na wyniki histopatologiczne.Dalsze ustalenia mają być podjęte jak będą wyniki.
O co teraz pytać,chciałbym żeby mama miała zrobione dodatkowe badania wykluczające odległe przerzuty-TK lub PET-a.Jeśli ktoś może cokolwiek doradzić będę wdzięczny
 
 
chełek 


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 66
Pomógł: 19 razy

 #32  Wysłany: 2013-01-14, 15:40  


Właśnie wróciliśmy z Centrum.Wyników nie ma,czeka nas kolejny tydzień nerwów.staramy się myśleć pozytywnie że wszystko się ułoży.Mama żyje teraz akademią z okazji Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu u mojego synka.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #33  Wysłany: 2013-01-14, 18:55  


Nerwówka niesamowita jak zwykle jeśli trzeba pokornie czekać na wyniki. Trzymajcie się! Nie dajcie się obezwładnić, bo strach paraliżuje, potężnie unicestwia codzienne życie. Mama jest w najlepszych rękach profesora. Ma Ciebie i nie tylko Ciebie. Ma dużo spraw do załatwienia. Wnuk to potężny motor napędowy do mobilizacji wszystkich chęci do życia, walki z chorobą.
Pozdrawiam
obertas
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
chełek 


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 66
Pomógł: 19 razy

 #34  Wysłany: 2013-01-28, 20:57  


Witajcie.
Nareszcie jest wynik,nie mam go jeszcze w ręku ale w rozmowie z prof.Rutkowskim dowiedziałem się że zajęty był tylko jeden węzeł.
Więcej szczegółów za tydzień po wizycie w CO.
 
 
chełek 


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 66
Pomógł: 19 razy

 #35  Wysłany: 2013-02-12, 13:28  


Wczoraj byliśmy z mamą w CO,nareszcie wynik mamy w ręku na szczęście tylko jeden węzeł był zajęty:

Wynik badania hispotatologicznego:
Materiał;
A)W/CH pachwinowe str.lewa
B)Węzły biodrowo-zasłonowe str lewa

Wynik makroskopowy
A)Fragment skóry o max.wym.9cm wraz z tkanka podskórną o wym.13x4x3 cm.Na skórze trzy W/CH najw. o wym.3,5x2,5x2,5cm (wb)
B)Fragment tkanki tłuszczowej o łącznej średnicy 4cm z jednym W/CH ŚR.0,5M.
w1a,w1b,w1c,CMP

Wynik mikroskopowy:
a)W jednym z trzech węzłów chłonnych (1/3)-przerzut czerniaka o średnicy 3,5cm z małych komórek epitelioidnych,bez zajęcia tkanek okołowęzłowych
B)węzeł chłonny bez przerzutów

Przepisałem dokładnie to co jest na papierze.Prof. stwierdził że mama ma podlegać dalszej kontroli-wizayta 27 maja,ma mieć zrobiony RTG płuc,USG jamy i węzłów.Pytałem co z diagnostyką odnośnie wykluczenia możliwych dalszych przerzutów.Pan profesor powiedział że w maju mama będzie miała skierowanie na TK.Z tego całego zdenerwowania nie zapytałem czego będzie TK.Teraz nie wiem czy czekać do mają czy robić coś na własną rękę prywatnie?
Jeszcze jedno czy mógłby ktoś wyjaśnić co oznaczają;
-w1a,w1b,w1c,CMP
- małych komórek epitelioidnych
 
 
chełek 


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 66
Pomógł: 19 razy

 #36  Wysłany: 2013-02-20, 17:21  


Najnowsza lista leków refundowanych

http://www.polskieradio.p...-nowe-preparaty

http://www.mz.gov.pl/wwwf...ki_18022013.pdf

Na liście znalazły się także nowe preparaty, które będą refundowane w ramach programów lekowych: czerniaka złośliwego skóry
 
 
chełek 


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 66
Pomógł: 19 razy

 #37  Wysłany: 2014-02-15, 13:40  


Po długiej nieobecności znowu jestem.
Niestety nie dzieje się dobrze.Ostatni TK z 13 lutego pokazał zmiany w płucach i kręgosłupie.
dokładny opis:

TK klatki piersiowej jamy brzusznej i miednicy z kontrastem i.v.
Doły pachowe nadobojczyki bez zmian
Powiększone wezły chłonne w śródpiersiu
-podostrogowe 47x38 mm 35x37 mm
-oskrzelowo płucnej prawe wtapiające żyłę dolna płuca dolna prawa o wym. 29x31mm
-Guz w segmencie 6 PP w włączności z guzowatą wnęką prawą i opłucną ścienną 54x40 mm.zmieniony runek dolny płata prawego.zwłóknienia w szczytach
niewielka ilość płynu w prawej jamie opłucnowej
niewielka zmiana mostka i trzonów kręgowych miednicy(obraz podejrzany)
ognisko osteolityczne meta w trzonie L5 zagrożone złamaniem
Jesteśmy po wizycie w CO.Mama zapisana jest na naświetlania i określenie mutacji genu BRAF.Mamy również skierowanie na TK głowy.

Jesteśmy przerażeni ale nie poddajemy się.Proszę o pomoc co możemy zrobić.Co jeśli nie będzie mutacji?
 
 
chełek 


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 66
Pomógł: 19 razy

 #38  Wysłany: 2014-03-07, 12:02  


Witajcie.
Mama od wczoraj przyjmuje ZEBORAF.Mam prośbę niech ktoś się odezwie również biorący ten lek
 
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #39  Wysłany: 2014-03-07, 13:38  


Ja biorę udział w badaniu klinicznym ipi vs niwolumab także o Zelborafie niestety nic nie mogę powiedzieć. Wiem natomiast że Ipilimumab od marca jest na liście leków refundowanych i w niedługim czasie będzie również dostępny w CO. Czy poinformował Was ktoś o tym? Możesz zapytać na kolejnej wizycie który lek będzie skuteczniejszy w przypadku mamy. Trzymam kciuki za Was
 
chełek 


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 66
Pomógł: 19 razy

 #40  Wysłany: 2014-03-17, 23:25  


Mama po tygodniu brania Zelborafu dostała wysypki.Czy ktoś miał takie działanie niepożądane a jeśli tak to jakie było postępowanie?Czy zmniejszono dawkę leku i czy była konsultacja w CO?Będę wdzięczny za informacje
 
 
joanna67 


Dołączyła: 05 Lis 2013
Posty: 13
Pomogła: 3 razy

 #41  Wysłany: 2014-03-18, 20:22  


Mój mąż również miał silną wysypkę.Zelboraf był odstawiony,wysypka podleczona i powrócił do leku w zmniejszonej dawce,po miesiącu wrócił do 4 tabletek tzn.do normalnej dawki.
 
chełek 


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 66
Pomógł: 19 razy

 #42  Wysłany: 2014-03-19, 07:25  


U mamy jest miejscowa w różnych częściach ciała.Kontaktowałem się z onkologiem i na razie nie kazał przerywać tylko brać wapno i jakiś antyalergen.27 marca wizyta kontrolna

[ Dodano: 2014-03-19, 07:39 ]
Mam jeszcze pytanie czy mąż gorączkował przy tej wysypce?
 
 
joanna67 


Dołączyła: 05 Lis 2013
Posty: 13
Pomogła: 3 razy

 #43  Wysłany: 2014-03-19, 09:01  


Nie,mąż nie gorączkował ale wysypka była bardzo uporczywa i swędząca,mąż miał maść novate i leki antyalergiczne.Jeżeli lekarz nie kazał odstawiać to nie odstawiajcie.Ja odstawienie konsultowałam z innymi onkologami,nasz kazał odstawić ,inni mówili zmniejszyć dawke,także dostosujcie się do zaleceń waszego onkologa.
 
chełek 


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 66
Pomógł: 19 razy

 #44  Wysłany: 2014-04-08, 13:45  


witam wszystkich.Mama jest od ponad miesiąca na Zelbiorafie.Jak na razie znosi całkiem nieźle.Poza drobną wysypką ogólnie jest dobrze.Za chwile czekają nas kontrolne tomografy.
już wszyscy przeżywamy.Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia
 
 
chełek 


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 66
Pomógł: 19 razy

 #45  Wysłany: 2014-04-28, 21:13  


Witajcie.Jesteśmy po pierwszych kontrolnych tomografach po zażywaniu Zelborafu.Kilka postów dalej pisałem o pierwszym TK który które wskazały nowe ogniska.Tomografy są z rożnych ośrodków.Jeśli ktoś może mi pomóc w rozszyfrowaniu będę wdzięczny


1)TK klatki piersiowej jamy brzusznej i miednicy z kontrastem i.v.z 13.02.2014
Doły pachowe nadobojczyki bez zmian
Powiększone wezły chłonne w śródpiersiu
-podostrogowe 47x38 mm 35x37 mm
-oskrzelowo płucnej prawe wtapiające żyłę dolna płuca dolna prawa o wym. 29x31mm
-Guz w segmencie 6 PP w włączności z guzowatą wnęką prawą i opłucną ścienną 54x40 mm.zmieniony runek dolny płata prawego.zwłóknienia w szczytach
niewielka ilość płynu w prawej jamie opłucnowej
niewielka zmiana mostka i trzonów kręgowych miednicy(obraz podejrzany)
ognisko osteolityczne meta w trzonie L5 zagrożone złamaniem


2)TK klatki piersiowej miednicy i jamy brzusznej z 22.04.2014
W porównaniu z TK klatki z 13.02.2014 . widoczne jest zmniejszenie masy guza segmentu 6 prawego płuca do wymiarów 15x27mm,poprzednio 29x31mm
poza tym pola płucne bez zmian,prawidłowo powietrzne
przepona i katy wolne
jamy opłucnowe bez zawartości płynu
węzły chłonne śródpiersia i wnek płucnych niepowiększone
sylwetka serca z przewaga komory lewej
rusztowanie klatki piersiowej bez przebudowy neo
nadnercza nie powiększone

3)TK jamy brzusznej i miednicy z 13,02,2014
w porównaniu z badaniem z 13.02.2014 obraz narządów j.b. i miednicy nie uległ zmianie
narządy miąższowe j.b.bez zmian
narząd rodny o obrazie adekwatnym do wieku
węzły j.b. i miednicy niepowiększone
jama otrzewna wolna od płynu
ognisko lityczne w trzonie L5 z zachowaniem prawidłowego kształtu i wysokości trzonu kręgu
zmiany miękkotkankowe w dole pachwinowym lewym-brak danych klinicznych do oceny zmiany

Wizytę kontrolna w CO mamy dopiero 8 maja.Będę wdzięczny za pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group