1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak
Autor Wiadomość
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #151  Wysłany: 2013-06-26, 19:06  


jak się czujesz? jak dzidziuś?
Mam nadzieję że wszystko ok z mamusią i dzidzią :)
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #152  Wysłany: 2013-06-27, 00:18  


Mniamuśnie!
Takie cudne wieści.
Pozdrawiam serdecznie
obertas
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
888ONA888 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 155
Pomogła: 10 razy

 #153  Wysłany: 2013-06-27, 21:50  


witam...
jak na razie wszystko w najlepszym porządku ze mną i najprawdopodobniej- małą :) już pierwsza połowa za nami.. oby tak do listopada wszystko się układało..
maleństwo zaczęło się ruszać jakieś 3 tyg temu, także jestem spokojniejsza..

pod koniec lipca wizyta w Gliwicach i usg kontrolne j.brzusznej, węzłów dołów pachowych..
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #154  Wysłany: 2013-06-27, 22:52  


:) pozdrawiam
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #155  Wysłany: 2013-06-28, 14:09  


super! :-D trzymajcie tak dalej dziewuszki . :okok"
pozdrawiam
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
888ONA888 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 155
Pomogła: 10 razy

 #156  Wysłany: 2013-09-13, 18:57  


witam po dłuższej nieobecności..
wpadłam na chwilę napisać co u nas słychać..
U nas wszystko ok jak na razie.. U mnie teraz kontrole raz w miesiącu, ale lekarze nie mówią nic niepokojącego.. Następna wizyta 7,10.. chyba już ostatnia przed porodem.
Ktoś mi kiedyś pisał że przy porodzie powinno się zbadać łożysko, jednak ostatnio zapytałam o to lekarza i powiedziano mi że nie trzeba żadnych specjalnych badań robić.
Nie mogę się doczekać porodu, czasu kiedy mała przyjdzie na świat ( jak na razie wskazanie na cc, ponieważ mała ułożona pośladkowo) i momentu kiedy będę mogła porobić te wszystkie USG i różnego rodzaju badania i odetchnąć z ulgą że wszystko jest ok.
Ostatnio było mi dane żegnać na pogrzebie 19 letnią dziewczynę która zmarła na raka kości.. straszne..

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie wysyłam mnóstwo gorących uścisków i życzę zdrówka w te coraz bardziej przypominające jesienne dni..
3majcie się zdrowo kochani!
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #157  Wysłany: 2013-09-13, 20:09  


Ja malam zlecone badanie lozyska przez swojego onkologa.Zreszta jestem spokojniejsza ze zostalo przebadane.
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #158  Wysłany: 2013-09-13, 21:28  


u mnie również przebadano łożysko- było to specjalne zalecenie prof. Rutkowskiego
 
zosia82 


Dołączyła: 17 Lip 2013
Posty: 7

 #159  Wysłany: 2013-09-14, 12:12  


Witam serdecznie,
mam nadzieje, ze uzyskam tu pomoc. Odkad pamietam mam znamie na rece, od wewnetrznej strony, gdzie nie dociera slonce.
Jest ono wypukle, takie jakby guzowate,niesymetryczne. W srodku ma takie jakby brazeowe kropeczki, ale zawsze tak bylo.Nie powieksza sie, nie zmienia koloru, nie swedzi.
Ostatnio zaczelam bacznie sie temu przygladac.

Czy kazdy pieprzyk, wypukly, niesymetryczny ma odrazu podejrzenie czerniaka? Mam go od urodzenia, wiec jesli caly czas sie nie zmienia, to warto go wycinac?
A jesli tak to uderzac do dermatologa czy chirurga?

Pozdrawiam
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #160  Wysłany: 2013-09-14, 12:33  


To ze nie dociera slonce w dane miejsce nie ma wielkiego znaczenia. Czerniak moze sie pojawic w kazdym miejscu gdzie jest skora.

Jesli znamie jest brzydkie i 'inne' niz kazde inne to nalezy je sprawdzic najlepiej u dermatologa specjalisty od raka skory. Powininen je obejrzec pod dermatoskopem. Jesli dalej bedzie podejrzane nalezy wyciac.

Niektore czerniaki rozwijaja sie latami.
 
zosia82 


Dołączyła: 17 Lip 2013
Posty: 7

 #161  Wysłany: 2013-09-14, 12:58  


no wlasnie jest inne niz pieprzyki, ktore mam. Najbardziej sie martwie, ze ma nierowne brzegi i nie jest owalny. Szkoda, ze wczesniej sie nim nie zainteresowalam. Ale myslalam, ze skoro sie nie zmienia, ma kolor jasnego brazu, to jest ok. To swiadczylo o mojej niewiedzy, gdyz czerniak to ma miec ciemny kolor i tyle - tak sobie myslalam.

No nic, dziekuje. Na pewno pojde do lekarza. Zaczynam sie bac, ale lepiej isc, niz pozniej sobie pluc w brode. Bo jak nie pojde, to nie oznacza, ze czerniak zniknie...

jeszcze raz dziekuje.

[ Dodano: 2013-09-14, 13:05 ]
a jeszcze mam pytanie, jesli ktos moze polecic dobfrego dermatologa w Krakowie? Mieszkam tu od niedawna wiec na razie jestem zielona w tym miescie.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #162  Wysłany: 2013-09-14, 14:24  


Jesli znamie sie nie zmienialo w ciagu ostatnich paru lat i jestes tego pewna to prawdopodobnie nic takiego ale lepiej sprawdzic dla pewnosci.
 
888ONA888 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 155
Pomogła: 10 razy

 #163  Wysłany: 2013-09-14, 18:52  


a to miałyście jakieś skierowanie na to badanie.. czy po prostu onkolog powiedział że trzeba przebadać łożysko, a wy to tylko przekazałyście gin?
7.10 mam kolejną wizytę w CO mam nadzieję że trafie na jakiegoś innego lekarza bo ten mi już od początku działa na nerwy.. i zapytam raz jeszcze..
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #164  Wysłany: 2013-09-14, 19:20  


Mi na kontrolnej wizycie onkolog czyli prof.Rutkowski powiedział, żeby zbadać łożysko ,bo to bardzo ważne.Ja zgłosiłam to prowadzącemu ginekologowi i nie było żadnego problemu.Powiedz swojemu ginekologowi choć myślę,że już to powiedziałaś,iż jesteś pacjentką onkologiczną w wywiadzie czerniak i napewno da ci skierowanie.Załatw to wczesniej ,bo jak zacznie się poród to nie będziesz miała głowy o tym pamiętać.
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #165  Wysłany: 2013-09-14, 21:18  


ja tez nie miałam skierowania. powiedziałam ginekologowi, ze takie jest zalecenie onkologa prowadzącego i nie było z tym żadnego problemu. przy porodzie lekarz sam tego pilnował- poinformował położną i personel na sali operacyjnej ( miałam cięcie). wszyscy zainteresowani wiedzieli, ze jestem tą pacjentką "od łożyska" :) dopytaj o tą sprawę na wizycie w CO
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group