Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: DumSpiro-Spero
2017-03-03, 22:58
Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Autor Wiadomość
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 238
Pomogła: 25 razy

 #181  Wysłany: 2019-03-11, 22:24  


marzena66, no moja droga jeszcze mogę startować na modelkę puszystą przecież, wszystko dla ludzi !yes!yes! !yes!yes! Dobrej nocki

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2019-03-15, 07:28 ]
No tak o tym nie pomyślałam [yee]

_________________
Optymistka
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 539
Pomogła: 24 razy

 #182  Wysłany: 2019-03-16, 15:53  


szczecha, nic się nie przejmuj wagą ani wyglądem-ja bez sterydów też mogę startować na modelkę puszystą.
Tak nie na temat ....ale kiedyś jechałam w pociągu i wraz z koleżankami narzekałyśmy na wagę-tu za dużo tu za mało-a taki starszy Pan się odezwał i powiedział:"Dziewczyny to NIE GRUBE CIAŁO to Poligon Namiętności :)
Buziaki i miłego weekendu :heart:
_________________
♥♥♥
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 539
Pomogła: 24 razy

 #183  Wysłany: 2019-03-20, 16:19  


szczecha, a jak u Ciebie kochana z tymi jelitami?
Jak się teraz czujesz biorąc sterydy?
Mocno Cię przytulam i pozdrawiam :tull: :flower:
_________________
♥♥♥
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 238
Pomogła: 25 razy

 #184  Wysłany: 2019-03-20, 16:27  


basik78, moja droga. Chodzę jak napompowany balon. Straszne to jest. Alat mi podskoczył do 140. Kolejne tabletki. Do tej pory to miałam "tylko" czerniaka :?ale?: Teraz tsh przeszło jakby znowu w nadczynność z niedoczynności. Lekarz mówi że pomimo niskiego tsh Ft4 pokazuje ze to dalej niedoczynność :shock: Chciałabym już odstawić te nieszczęsne sterydy. Wolę nivolumab :mrgreen:
Ale nie poddajemy się walczymy dalej.
_________________
Optymistka
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 539
Pomogła: 24 razy

 #185  Wysłany: 2019-03-21, 12:07  


szczecha, dokładnie. Choć często gęsto ręce opadają....Nie poddajemy się.
Życzę szybkiego odstawienia sterydów i powrotu do nivolumabu :tull:
_________________
♥♥♥
 
AgaM 


Dołączyła: 07 Mar 2019
Posty: 31
Pomogła: 1 raz

 #186  Wysłany: 2019-03-22, 21:43  


Dolaczam się do życzeń 😘
_________________
Aga
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 238
Pomogła: 25 razy

 #187  Wysłany: 2019-03-22, 21:58  


basik78, AgaM, dziękuję dziewczyny kochane. Jestem po kolonoskopii, podobno jest nieźle, ale poczekam na wyniki hp. Wstępnie mam ustalony termin wlewu na 8 kwietnia, czyli przed upływem 12 tygodni od ostatniego podania. No to raczej prognozuje dość dobrze.
Dobrej nocy wszystkim. Śpijcie spokojnie....
_________________
Optymistka
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 539
Pomogła: 24 razy

 #188  Wysłany: 2019-03-22, 22:05  


szczecha, :cmok: :in_love:
_________________
♥♥♥
 
Adalek 


Dołączyła: 06 Lut 2019
Posty: 62
Pomogła: 13 razy

 #189  Wysłany: 2019-03-25, 10:52  


szczecha, trzymam kciuki, żeby wyniki kolonoskopii były ok.

A problemy z tarczycą przy immunoterapii chyba są częste, mnie zaczęły się już po miesiącu, czyli po pierwszym wlewie z pembrolizumabu. Wyniki skakały, TSH było i za niskie, i za wysokie, przeszłam Hashimoto, biorę teraz letrox na niedoczynność, zobaczymy, co kolejne badania wykażą. Do tego pojawiło się jakieś zgrubienie na szyi, ale to chyba nie ma związku z tarczycą.

Ściskam i życzę Ci, żeby wlew odbył się w ustalonym terminie _itsme_
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 238
Pomogła: 25 razy

 #190  Wysłany: 2019-03-25, 11:11  


Adalek, ech kochana, dziękuję. Też chciałam do Ciebie napisać ale zrezygnowałam...bo to jest taka nasza walka. Nie chcemy być wyautowani z leczenia, które nas i leczy i nas rozwala. Ja to się śmieję, że przed nivolumabem miałam tylko czerniaka....teraz jeszcze pojawił mi się guzek na kości piszczelowej. Jeszcze nie mówiłam lekarzowi, a TK mam podobnie jak Ty klp, brzuch i miednica. Nogi nie ani glowa. A idę w maju. Zapytam czy skierowanie można poszerzyć. Może też powinnaś zapytać. A może PET trzeba zrobić. Może biopsję.
Trzymajmy sie
_________________
Optymistka
 
Adalek 


Dołączyła: 06 Lut 2019
Posty: 62
Pomogła: 13 razy

 #191  Wysłany: 2019-03-28, 12:08  


Koniecznie zapytaj o dopisanie na skierowaniu na tk nogi, lepiej sprawdzić, czy wszystko ok.
Ja w poniedziałek mam się zgłosić do lekarki, żeby poszerzyła skierowanie, boję się, że to coś złego, ale i tak trzeba stawić temu czoła :) .

Trzymaj się, szczecha, już niedługo kolejna porcja nivolumabu ;) .
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #192  Wysłany: 2019-03-30, 16:43  


Nogę to diagnozuj w MR, nie w TK.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 238
Pomogła: 25 razy

 #193  Wysłany: 2019-04-01, 11:00  


Madzia70, spróbuję tak zrobić, nie wiem co na to moja p. onkolog.
Madzia70, pomocy ||Plss|| mam pytanie:aktualnie schodzę z encortonu 20mg a obrzęki jakby się nasilały, ciśnienie wysokie jak dla mnie 146/90 (zazwyczaj mam 90/60) i przy tym puls ok 100. Czuję się strasznie, całe ciało jakby napompowane łącznie z twarzą. Czy mogę się jakoś wspomagać? Kiedy to minie? Ile mam pić wody, bo zdania są podzielone: jedni mówią dużo pić drudzy mówią mało :?ale?:
Z góry dziękuję za pomoc

[ Dodano: 2019-04-01, 12:00 ]
Adalek, dziękuję za podpowiedź, na pewno zapytam
_________________
Optymistka
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 4564
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1188 razy


 #194  Wysłany: 2019-04-01, 11:12  


szczecha,
Nie zastąpię w żadnym razie Madzi70, mam nadzieję, że wkrótce Ci odpisze.
Ja tylko podrzucę fragment z ulotki:
Cytat:
Średnie i duże dawki leku mogą powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, zatrzymywanie sodu i wody oraz zwiększone wydalanie potasu. Może wówczas zachodzić konieczność ograniczenia ilości sodu w diecie i uzupełnienia potasu.

https://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Pobieranie.ashx?type=8482-u&AspxAutoDetectCookieSupport=1 str.5
Chyba dobrze byłoby się zobaczyć z lekarzem - masz chyba niezłego rodzinnego?
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 238
Pomogła: 25 razy

 #195  Wysłany: 2019-04-01, 11:39  


missy, dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.
Cytat:
Średnie i duże dawki leku mogą powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, zatrzymywanie sodu i wody oraz zwiększone wydalanie potasu. Może wówczas zachodzić konieczność ograniczenia ilości sodu w diecie i uzupełnienia potasu.
Aktualnie biorę kalipoz prolongatum 1 tabletkę na dzień. W czwartek jadę do CO i nie wiem czy wcześniej udać się do rodzinnego. To zaledwie 3 dni albo aż 3 dni. :|
Odczuwam też duży napór w okolicy oczu, a wszystko to w ostatnim czasie. Kiedy brałam większe dawki nic takiego się nie działo.
_________________
Optymistka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group