1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: DumSpiro-Spero
2013-06-09, 16:23
Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 1,95 mm
Autor Wiadomość
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #31  Wysłany: 2011-04-18, 21:04  


zalamana555,
Zarówno enzym LDH jak i białko S-100 występują fizjologicznie w naszym organiźmie. Więc zmiana wartości nie musi akurat świadczyć o procesie nowotworowym. Co do enzymów wątrobowych to czy są dużo wyższe od ostatnich wyników? Tak naprawdę to nie są to jakies super czułe metody do wykrywania przerzutów czerniaka .Enzymy watrobowe mogą być również z innych bardzo wielu przyczyn podwyższone (alkohol,dieta ,choroby wirusowe ,a także różne inne choroby (serca ,nerek, związe z funkcja mięśni)Jednak siostra miała czerniaka więc nie da się wykluczyć na 100% ,że podwyższone enzymymy nie mają nic wspólnego z progresją w wątrobie ,dlatego konieczne będzie USG i ew. TK. ( Chociaż częsciej jest to zalecane badanie już przy istniejących przerzutach do monitorowania przebiegu,właśnie ze wzg. na niską czułość i swoistość w porównaniu np. z badnaiem obrazowycm.)
Dobrze ,że już w środę ,że nie musicie długo czekać . Jeszcze nic nie jest przesądzone to narazie mały alert ,który może okazać się fałszywy.
Wiem doskonale jak sie teraz czujecie wiem co to znaczy, gdy rak po raz kolejny zagląda w oczy ;(((Ten strach jest okropny ale trzeba go opanować mimo wszystko mieć nadzieję a najlepiej to nie myśleć aż do wyników. Ciężkie ale wykonalne. Pozdrawiam Was serdecznie , daj znać w środę. Trzymam mocno kciuki.
_________________
 
zalamana555 


Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 143
Pomogła: 32 razy

 #32  Wysłany: 2011-04-18, 21:24  


Enzymy wątrobowe w porównaniu z ostatnimi wynikami wzrosły w następujący sposób.
Dodam, że pierwsze badana były robione prawie rok temu. Potem siostra miała tylko badaną krew na s-100 i ldh, aż do dnia dzisiejszego.

ggtp z 51 do 96(w pierwszym badaniu tez był nieznacznie podwyższony)

Alat gpt z 23 na 56

Aspat got z 23 na 40

Jeżeli chodzi o dwa ostatnie to mam nadzieje, że dobrze zapamiętałam z rozmowy przez telefon z siostrą. Mogą się nieznacznie różnić ale +/- 2 w górę lub w dół.
Nie chcę już dzwonić do siostry i rozmawiać na ten temat. Jesteśmy bardzo zdenerwowane i nie chcę żebyśmy się nawzajem nakręcały.

To prawda strach jest okropny. O spaniu w nocy znowu mogę zapomnieć, za dużo nerwów.
Dziękuje za rady. Pozdrawiam
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #33  Wysłany: 2011-04-18, 21:35  


Faktycznie wzrosły, jednak tak jak zapewne wiesz nie jest to super czuła metoda diagnozująca przerzuty do wątroby, wiec zostaje duże pole nadziei , więc tego się trzeba trzymać . Wiem jak bardzo to trudne , tez mam siostrę , która bardzo ,bardzo denerwuje się przed każdym badaniem ,chyba całą tą moją chorobę znosi gorzej odemnie. No ale trzeba jakoś stawiać temu czoła i nie pozwalać by drań skorupiak nami psychicznie poniewierał. Oby do środy staraj sie odpędzać czarne scenariusze, przecież może też być dobrze :) tego bardzo Wam życzę.
_________________
 
zalamana555 


Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 143
Pomogła: 32 razy

 #34  Wysłany: 2011-04-18, 21:42  


No właśnie ja też mam takie wrażenie, że znoszę tę chorobę gorzej od mojej siostry.
Ona jest daleko i dlatego to takie trudne. Nie rozstaję się z komórka nawet podczas pracy. Wiem, że jak coś się nowego się wydarzy(w związku z chorobą) to do mnie zadzwoni jako pierwszej.
Dziękuje. Jak tylko będą wyniki dam znać.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #35  Wysłany: 2011-04-18, 21:52  


Mnie z siostrą też dzieli spora doleglość. Dzięki wspólczesnym technologią siostra" nie spuszcza mnie oka " dla mnie to bardzo ważne czuję ,że jest bisko . Jakoś musimy sobie radzić z tym co nas spotkało.Wsparcie w chorbie to najcenniejsze co można dać człowiekowi w tej sytuacji.Powodzenia w środę !!!
_________________
 
marjanna 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Pomogła: 74 razy

 #36  Wysłany: 2011-04-18, 22:05  


ja swoją wątrobę podreperowałam spożywając zioło - ostropest plamisty.
Może skonsultujcie to z lekarzem podczas środowej wizyty.?
Moje wyniki spadły tak mocno, że jestem poniżej normy z alat i aspat. Co prawda wyniki te nigdy nie były szczególnie wysokie, niemniej po zielsku wykazały tendencję spadkową.
Biofanko, co Ty o tym myślisz? Na 100% nie wiem, czy jedynie zioło miało wpływ na ten spadek, ale chyba nie powinno zaszkodzić?

Trzymam mocno kciuki za środowe badania
i serdecznie pozdrawiam
marjanna
 
zalamana555 


Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 143
Pomogła: 32 razy

 #37  Wysłany: 2011-04-18, 22:31  


Myślę, że zaczekamy co pokaże usg i co powie lekarz. Jeżeli wątroba jest "uszkodzona" przez leki czy inne czynniki to pewnie podreperujemy zdrowie dodatkowo jakimiś ziołami.
Mam nadzieje,że najgorszy scenariusz z przerzutami nie będzie miał miejsca.

Pozdrawiam i dziękuje
 
zalamana555 


Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 143
Pomogła: 32 razy

 #38  Wysłany: 2011-04-20, 10:44  


Nie ma przerzutów. Wszystkie badania ok. Boże można się wykończyć psychicznie. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za wsparcie.

Lepiej mi jakoś jak mam Was:)
 
klach 


Dołączyła: 22 Lis 2010
Posty: 102
Pomogła: 2 razy

 #39  Wysłany: 2011-04-20, 15:44  


Super. uff, ciesze sie bardzo
:)
_________________
Kasia
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #40  Wysłany: 2011-04-27, 21:32  


zalamana555 napisał/a:
Nie ma przerzutów. Wszystkie badania ok. Boże można się wykończyć psychicznie. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za wsparcie.

Lepiej mi jakoś jak mam Was:)


Najważniejsze,że jest OK!!!
Postawa, to nie martwić się na zapas- bo wtedy naprawdę mozna sie wykończyć.
"zaczniesz się martwić jak cos bedzie nie tak" -tak powiada moja twardo stapająca po ziemi kumpela ;)

I po to tu wszyscy jestesmy, aby być
:*
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
zalamana555 


Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 143
Pomogła: 32 razy

 #41  Wysłany: 2011-04-28, 19:04  


Dzięki Luika.
Wiem, że na dzień dzisiejszy jest ok ale są dni gorsze i lepsze.....Pewnie jak u każdego z Was. Śledzę Twojego bloga i podziwiam za podejście do choroby.
Pozdrawiam
 
zalamana555 


Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 143
Pomogła: 32 razy

 #42  Wysłany: 2011-07-18, 21:57  


Witam.
Jestem wlasnie u siostry w Niemczech. Bylysmy dzisiaj na badaniach kontrolnych. Lekarz poogladal blizne oraz inne pieprzyki. Pomacal wezly i pobral krew na badanie s-100, ldh i tyle. Zadnych badan wiecej nie zlecil, bo stwierdzil, ze nie ma potrzeby. Kolejne badania za trzy miesiace. Z tego co siostra zrozumiala usg wezlow, brzucha,rtg pluc i badanie krwi. Jestem w lekkim szoku, bo w Polsce badania typu usg, rtg.... ba, nawet tomografie komputerowa calego ciala wykonuje sie co 3 lub jak w przypadku TK co 6 miesiecy przez pierwsze dwa lata.
Nie wiem co mam o tym myslec :?ale??: Siostra pokazala rowniez wyniki watroby.Lekarz na to, ze nie ma co robic paniki(enzymy byly nieznacznie podwyzszone).Wierzyc na slowo :uuu: I tak to, pol godziny w gabinecie, pol godziny mojej nerwowki na korytarzu i dupa blada. Nie wiemy nic. Takie maja wytyczne i badz tu czlowieku madry.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #43  Wysłany: 2011-07-19, 10:08  


zalamana555,
Podobne wytczne sa ,także w innych krajach europejskich. a także w USA.
Wait and watch.
Linia taka została przyjęta ze wzg na to, iż tak na prawdę wczesne wykrycie przerzutów melanomy nie wpływa na długość przeżycia oraz ze względu na brak skutecznych metod leczenia.
_________________
 
zalamana555 


Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 143
Pomogła: 32 razy

 #44  Wysłany: 2011-07-19, 10:16  


Nie jest to pocieszajac, ale tak tez pomyslalam. Zaden lekarz nie powie :uuu: przeciez tego wprost. Smutne to troche, tak czekac byc moze na najgorsze.
 
zalamana555 


Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 143
Pomogła: 32 razy

 #45  Wysłany: 2011-10-10, 21:37  


Witam po dłuższej nieobecności.

Dzisiaj siostra była na badaniach. Ma pobraną krew na badanie białka s-100 oraz ldh(wyniki za około dwa tyg.) Dostała też skierowanie na usg węzłów. Biofanko jak myślisz czy to wystarczające badania? Lekarze w dalszym ciągu twierdzą, że nie ma co niepotrzebnie napromieniać siostry.
Czy badanie białka s-100 oraz ldh daje pewność, że nic złego się nie dzieje?
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group