1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciężka niewydolność wątroby
Autor Wiadomość
seattle 


Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 1
Skąd: Beuthen

 #1  Wysłany: 2011-12-12, 20:55  Ciężka niewydolność wątroby


Witam, trafiłem na forum przypadkowo szukając informacji jak w temacie. Pisze tutaj bo widze że można się tu czegoś dowiedzieć, niestety nie mam dokumentacji i pisze z pamięci.

Problem dotyczy mojej 24-letniej dziewczyny, nigdy na nic nie chorowała i nagle po zrobionych od tak z przypadku badań krwi wyszły złe wyniki: bardzo podwyższone Aspat i Alat, bilirubina wysoka. Trafiła do szpitala, leżała tydzień, podawali jej leki w kroplówkach, zrobili USG brzucha i gastroskopie- nic nie wyszło, nie było nic podejrzanego. Przeleżała tak tydzień.

Na koniec zrobili jeszcze raz badania, pobrali krew, wypisali do domu, miała odebrać wyniki za kilka dni. Zapisali lek HepaMerz i osółonowe. Wyniki wyszły niewiele lepsze, lekarz pierwszego kontaktu u którego była dał z miejsca skierowanie do szpitala.

Po przyjeciu w ten sam dzień miała już mocną żółtaczkę, buzia, oczy masakra. Popuchnięta twarz, dłonie i stopy. Znów wszystkie badania jw, krew, usg, gastro- wyniki jeszcze gorsze podobno krwi. Kroplówki, dieta zero. Nie ma popraw, mimo podawanych leków. Z tego co wyczytałem na kroplówkch z glukozą dopisane exacylcyclonamina, podają też HepaMerz ( brała go kilka dni po wypisaniu w domu).

Lekarz wykluczył zakażenie toksyczne, dziewczyna brała od stycznia br tabletki antykoncepcyjne, nic poza tym no chyba że te ogólnodostępne czasami na ból głowy. Lekarze nie wiedzą co może być przyczyną tego stanu, mają nadzieję że po podawanych lekach wątroba zacznie pracować normalnie. Konsultowali się też z innym szpitalem, następna opcja działania to pobranie wycinka wątroby.

Jeśli ktoś może pomóc, bede bardzo wdzięczny bo nie wiem co o tym wszystkim myśleć już czytając do tego różne fora itp
Pozdro
 
 
harpiatoja 


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 186
Skąd: gliwice
Pomogła: 22 razy

 #2  Wysłany: 2011-12-12, 21:49  


Witaj, Masz może dostęp do wyników badań? To co napisałeś jest dosyć ogólnym opisem całej sytuacji. Najlepiej przepisz, albo zeskanuj wyniki. Mądre głowy tego forum na pewno coś doradzą. Pozdrawiam serdecznie :)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #3  Wysłany: 2011-12-12, 22:22  


Nic tu nie można powiedzieć, przyczyn niewydolności wątroby jest bardzo dużo. A tak jak opisałeś to bez wyników trudno ocenić jak bardzo stan jest poważny. Ale myślę że powinna być w klinice akademickiej lub pod opieką cenionego hepatologa. Usg nie jest najdokładniejszym badaniem. Pozdrowienia
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group