1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłoniak
Autor Wiadomość
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #91  Wysłany: 2011-10-18, 21:50  


Witaj zuza
a jak dokładniej to można zdiagnozować ?
czy taka zmiana może być niebezpieczna np. czy może to grozić udarem , mąż od wielu lat leczy się na nadciśnienie ,
pozdrawiam cieplutko |buziaki|


ps. musiałabym kupić sobie woły albo go uśpić , żeby go zawlec do lekarza
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #92  Wysłany: 2011-10-22, 23:16  


Witam
czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie ?
jeżeli węzły chłonne pachwinowe są nie powiększone to czy przy badaniu palpacyjnym są wyczuwalne ? dzisiaj zmusiłam męża do tego żeby dał się obejrzeć , wnioski : węzły pod lewą pachą są dalej powiększone wyczuwam je przy lekkim dotknięciu , przy żuchwie również , pod lewym kolanem żylaki straszne , nie wiem kiedy się pojawiły ? te powiększone węzły są nie bolące , dobrze by było zrobić usg , jak myślicie ? bo morfologię to na pewno ale jak ja męża zmuszę do tego ? może ktoś poradzi coś mądrego
pozdrawiam cieplutko |buziaki| |buziaki|
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #93  Wysłany: 2011-10-26, 19:46  


sonia21, ja nie odpowiem Ci na pytanie, bo zupełnie się na tym nie znam |bezradny|

sonia21 napisał/a:
zmusiłam męża do tego żeby dał się obejrzeć , wnioski : węzły pod lewą pachą są dalej powiększone wyczuwam je przy lekkim dotknięciu , przy żuchwie również , pod lewym kolanem żylaki straszne , nie wiem kiedy się pojawiły ?

Ale zapytam czy dalej są wyczuwalne te węzły tzn. czy dalej są powiększone ?
I jak mąż się ogólnie czuje ? No i sonia21, co u Ciebie ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #94  Wysłany: 2011-10-27, 14:47  


sonia21 napisał/a:
jeżeli węzły chłonne pachwinowe są nie powiększone to czy przy badaniu palpacyjnym są wyczuwalne ?


Tak. Ale masz na myśli pachwinowe rzeczywiście, czy pachowe? Bo piszesz o węzłach pod pachą, a pachwinowe to są te obok wzgórka łonowego. I te i te są wyczuwalne gdy powiększone.
USG pewnie, że byłoby dobrze zrobić. To nieszkodliwe badanie, a dla węzłów chłonnych (poza tymi w śródpiersiu i głębiej) dosyć dokładne.
Fajnie by było tez zrobić USG z dopplerem nóg, skoro są żylaki, a także badania krzepliwości krwi. Żylaki mogą być tak naprawdę skutkiem zakrzepicy żył głębokich.

Ale to tylko takie moje wskazówki, bo domyślam się, że ani mąż nie będzie chciał, ani lekarz pierwszego kontaktu skierowań nie da. Prywatnie to wszystko to już by było parę stów.
_________________
 
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #95  Wysłany: 2011-10-27, 19:29  


Witam
węzły pachowe są na 100 % powiększone pisałam o tym wcześniej , natomiast pachwinowych nie potrafię określić , czuje je pod palcami ale nie wiem , co do skierowań to nie ma problemu w poradni rodzinnej traktowani jesteśmy jak pacjenci onkologiczni Pani dr. nie robi żadnych problemów , no ale mąż ani mowy żeby poszedł nawet badania krwi nie zrobi a ja nie mam na to wpływu , martwi mnie też to , że wróciły silne nocne poty i ciągłe przysypianie , zmęczenie i pokazują się bardzo często na twarzy bąble które podchodzą ropą a mąż to wyciska to ginie i za parę dni znowu jest w innym miejscu
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #96  Wysłany: 2011-10-27, 20:02  


sonia21 napisał/a:
wróciły silne nocne poty i ciągłe przysypianie , zmęczenie i pokazują się bardzo często na twarzy bąble które podchodzą ropą

Takie symptomy zawsze mnie też martwią, przepraszam nie chciałam Cię zbyt niepokoić, ale to mnie się zawsze źle kojarzy. :-(
Ale faceci niektórzy są zaparci. Mój tata (nie zmarł na raka), ale trzeba było miliona wołów, tygodni namawiania (prośbą i groźbą, krzykiem, płaczem), aby go zaciągnąć do lekarza.
Soniu przytulam :tull:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #97  Wysłany: 2011-10-27, 22:23  


JustynaS1975 napisał/a:
Takie symptomy zawsze mnie też martwią, przepraszam nie chciałam Cię zbyt niepokoić, ale to mnie się zawsze źle kojarzy.

nie niepokoisz , wszystkie te objawy mogą być nawrotem choroby :-(
pozdrawiam.
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #98  Wysłany: 2011-10-27, 22:38  


soniu21, czuję bezsilność i bezradność :-[ :/pociesza:/

[ Dodano: 2011-10-27, 22:41 ]
A jeśli nawrót choroby, to dobrze jest działać, ale rozumiem, że Twój mąż się zaparł. Pamiętam jak na tatę było trudno przekonać do pójścia do lekarza. [nooo]
No miejmy nadzieję, że to jednak co innego.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kasicamar27 



Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 9
Skąd: Nottingham
Pomogła: 1 raz

 #99  Wysłany: 2011-11-16, 22:05  


Powinna Pani zaciagnac meza do lekarza ! Moj nawrot wygladal wlasnie tak jak Pani powyzej opisala mialam powiekszony wezel pod pacha i mniejszy w pachwinie ... zaczelam sie pocic w nocy, chodzilam zmeczona i czesciej sikalam niz zwykle.
Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia! Kaska
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #100  Wysłany: 2011-11-17, 07:29  


Witam
w poprzednich postach wpisałam wynik z TK głowy męża i neurochirurg potwierdził , że mąż przeszedł udar o którym nie wiedzieliśmy ta zmiana naczyniopochodna przewlekła to właśnie tak był opisany udar , 23 listopada planowana wizyta u onkologa .

Wszystkie uwagi nie związane z wątkiem proszę umieszczać w komentarzach , bez obrazy
pozdrawiam.
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #101  Wysłany: 2011-11-24, 20:11  


Witam
i po wizycie jesteśmy z moim małżowinkiem bardzo zadowoleni , P. doktor śmiała się że dołożyliśmy mężowi trochę dodatkowych węzłów , na razie ok aczkolwiek musimy bacznie obserwować męża bo może być nawrót choroby , wyniki z krwi ok tylko WBC na granicy równiutkie 10000 , na razie do obserwacji , 2 stycznia 2012 r. TK jamy brzusznej i miednicy oraz klatki piersiowej
pozdrawiam .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #102  Wysłany: 2011-11-24, 20:15  


soniu21, to bacznie się obserwujcie i dbajcie o siebie. Miejmy nadzieję, że nie wyobserwujecie wznowy.
Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #103  Wysłany: 2011-11-24, 20:48  


Soniu całuski dla Małżowinka i oczywiście dla Ciebie też :cmok: :cmok:
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #104  Wysłany: 2012-01-19, 00:08  


Witam
mamy wyniki z TK klatki piersiowej i j . brzusznej , m. miednicy brzmi to tak : obraz z TK porównywalny z poprzednim jest to trzeci z kolei taki opis czy lekarz onkolog może w 100% oprzeć się na takim wyniku , mąż jest słaby , zmęczony , przysypia poty bardzo silne , jutro wizyta u neurologa z wynikami EEG głowy , poproszę o skierowanie na badanie krwi , spróbuję męża zaciągnąć na USG j. brzusznej i węzłów chłonnych wszystkich które wychodzą na USG do tego jeszcze jest opryszczka praktycznie cały czas obecnie weszła na lewą powiekę , doszły wzdęcia raz są zaparcia a raz biegunka i słyszę tylko jestem taki słaby i zmęczony muszę się położyć
pozdrawiam.
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #105  Wysłany: 2012-01-19, 15:49  


Gdy czytam o takich objawach, to nie mogę się powstrzymać od złych myśli. Ale za każdym razem mam wielką nadzieję i wiarę, że to nie to co myślę.
Soniu, trzymaj się dzielnie tak jak się trzymasz, choć czasami człowiek już sobiemyśli, że nie ma siły, to jeszcze skądś je wytrzaśnie.
Pozdrawiam Cię serdecznie :tull:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group