1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o pomoc
Autor Wiadomość
jasiek 


Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2018-05-09, 10:56  Prośba o pomoc


Cześć,

trochę przewertowałem wasze forum, wiem nie powinienem czytać takich rzeczy i leczyć się na forach ale to silniejsze ode mnie. Opiszę wam moja sytuację i będę wdzięczny za waszą ocenę danej sytuacji.

W styczniu pojawiła się bardzo wysoka gorączka i nic poza tym. Lekko popbolewał brzuch więc udałem się do internisty króry w trybie pilnym wysłał mnie na sor z podejrzeniem zapalenia wyrostka. Tam się okazało, że to nie wyrostek tylko w usg wyszły powiększone węzły kreski 18x13mm prawdopodobnie odczynowe. Wypuścili z antybiotykiem i rozpoznaniem zapalenia wężłów.
Antybiotyk pomógł.. na miesiąc.

Po miesiącu znowu gorączka, znowu SOR, lekarz stwierdził że jak wtedy się nie pokazał wyrostek to już teraz na pewno to będzie to. No i psikus. Nie ma wyrostka.

Za to jest TK klatki, jamy brzusznej z miednicą. Oczywiście morfologia itp idt.

Wyniki poniżej.










Wypuszczono do domu z informacją, że wrócić za miesiąc na TK i kolonoskopię. Na pytanie co to może być otrzymałem odpowiedź, że nie jest to nowotworowe bardziej im to wygląda na chorobę krwi a więcej będą wiedzieć po badaniu za miesiąc.

I teraz wyniki po miesiącu:







Zastanawia mnie, że węzły zmniejszyły się po antybiotyku tak samo jak śledziona. Natomiast urosła nam wątroba. Być może jest tylko otłuszczona.

Jedyny jaki objaw dostrzegam to dyskomfort w lewym podżebrzu tak jakby powiększona nadal śledziona. Byłem z tym u gastrologa jakieś 3 lata temu - po wywiadzie stwierdził, że przejdzie.

Proszę was o opinię co robić z tym dalej, czy kierować się na biopsję? Czy jest w ogóle zasadność wykonywania biopsji?

Dodam też, że dosatłem skierowanie do gastroenterologa oraz onkologa (tutaj lekarz stwierdził, że z uwagi na podejrzenie w 2012 raka jądra - wynik hist-pat negatywny).

Pozdrawiam

[ Dodano: 2018-05-09, 12:00 ]
Dodam zdjecia jeszcze raz, bo chyba tych poprzednich nie będzie widać. Nie wiem jak edytować post. Jeśli moderator może to niech sklei to w jedną całość.














 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2018-05-10, 19:46  


Moderator nic nie może skleić, bo powklejałeś zdjęcia nieprawidłowo. Proszę wyniki badań wstawić jako załączniki do posta, tutaj inf. jak to zrobić i dopiero wszystko poprawimy.

http://www.forum-onkologi...rum/faq.php#35.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #3  Wysłany: 2018-05-10, 21:38  


Uwaga Marzeny jest jak najbardziej słuszna. Poza tym nie diagnozujemy stanów goraczkowych przez internet. Wskazana jest hospitalizacja w Klinice Chorób zakaźnych.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group