1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłoniak T komórkowy
Autor Wiadomość
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #61  Wysłany: 2014-10-15, 15:46  


Hej. Rano musiałem się pakować oddzielać rzeczy do sterylizacji itd .. Przeszedłem na izolatke ponieważ trzech nowych pacjentów dziś przyszlo i dlatego musiałem iść na izolatke .Narazie wszystko jest ok nic się nie dzieje , biorę cały czas ta sama chemie . Jeszce jutro ja Będę bral a od piątku 3 dni radioterapi . Więc mam 3 dni chemi 3 dni radioterapi . Dziś się dowiedziałem , myślałem że chemia będzie cały czas .Nie wiem skąd taka zmiana .
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #62  Wysłany: 2014-10-15, 16:05  


Jeśli rzeczywiście nastąpiła jakaś zmiana, to oczywiście możesz (i pewnie powinieneś) zapytać lekarzy z jakiego powodu.
Z pewnością JustynaS1975 i inni (znający się na rzeczy) użytkownicy Forum odpowiedzą Ci na wszelkie pytania, ja tylko pozwolę sobie zalinkować coś do poczytania, jeśli nie miałeś jeszcze okazji tego przejrzeć http://www.cancer.org/tre...nsplant-process W razie problemów z tłumaczeniem, służę uprzejmie (tylko może mi to zająć troszkę czasu).

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #63  Wysłany: 2014-10-15, 17:17  


Będziesz miał tak zwane TBI - napromienianie całego ciała. Jest to także stosowane jako kondycjonowanie. Dodatkowo dostajesz cyklofosfamid. Oczywiście tutaj napromienianie niszczy szpik, a jednocześnie układ chłonny - w tym ew. nowotworowe limfocyty T. Ponieważ dowiedziono,że TBI to mogłoby być za mało - dostajesz też chemię. Stąd teraz już wiem, jaki to protokół. Nic niepokojącego Ci się nie dzieje?

[ Dodano: 2014-10-15, 17:19 ]
Każdy pacjent ma to zaplanowane przed przeszczepem i nikt tak o przy kawie nie zmienia protokołu. Czasem lekarze uważają, że pacjenta to nie obchodzi - a nawet pacjenci są i tacy, którzy nie chcą wiedzieć. Stąd trzeba się nie bać i o wszystko pytać. A nie podpisywałess zgody? U nas w klinice pacjenci mają wtedy wszystko wyjaśnione.
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #64  Wysłany: 2014-10-15, 17:26  


Podpisywalem zgodę ale, nie czytałem jej nawet a doktor nic nie tłumaczył. Na razie wszystko dobrze, właśnie skończyła się dawka drugiej porcji chemii. Czuję się dobrze jedynie co zauważyłem to zwiększony apetyt :O a ta chemia co mam to jakaś mocniejsza czy słabsza? Pewnie radioterapia mnie wykonczy ;p
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #65  Wysłany: 2014-10-15, 18:04  


Nie no. To jest taka dawka promieniowania, że spokojnie dasz radę. Na pewno nic gorszego od chemii.
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #66  Wysłany: 2014-10-15, 20:53  


Jeśli nic gorszego od chemi to powinno nic mi nie być, bo jak na razie po dwóch dawkach tej chemii (jutro trzeci ostatni) jedyne co zauważyłem to ból głowy i pojawiły się lekkie nudności, ale zaraz minęły bo przyszła pora na zofran. Jeszcze tylko jutro ta chemia i radioterapia w piątek wieczorem. Zaraz kładę się spać bo trochę po dzisiejszym dniu jestem zmęczony ogólnie. Ale ważne ze samopoczucie w miarę ok., choć jedna wiadomość mnie zasmucila no ale trudno :( na dziś tyle . Idę w kime .

[ Dodano: 2014-10-16, 08:27 ]
No więc chyba chemia zaczęła działać. Kości i mięśnie trochę bolą. Plus osłabiony jestem dosyć. Nie chce się wstać, ani śniadania zjeść. Ale bywało gorzej po mojej chemii, która bralem CHOP. Dziś ostatni dzień tej chemii, trochę też może nudności się pojawiły zauważyłem większą ilość śliny w ustach, muszę ją często wypluwac, ale żeby mnie zbieralo na wymioty to nie tak bardzo pewnie gdyby nie zofran wymioty by się pojawiły. Na razie tyle ogólnie nie jest zle .
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #67  Wysłany: 2014-10-16, 08:59  


hajtowy20 napisał/a:
Nie chce się wstać, ani śniadania zjeść

To normalne. Natomiast staraj się jeść rozumem. To ważne dostarczać organizmowi energii, bo naprawdę będziesz potrzebował jej dużo. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #68  Wysłany: 2014-10-16, 09:51  


Postaram się coś wcisnąć, ale ciężko jest. Jeszcze wczoraj wieczorem zjadlbym konia z kopytami ;p dostałem zofran rano i jak na razie już jest normalnie, lekko bol głowy tylko się utrzymuje .
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #69  Wysłany: 2014-10-16, 10:34  


Jakby Zofran to było mało - proś o coś dodatkowo.
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #70  Wysłany: 2014-10-16, 12:43  


Chyba zofran to było mało, bo zjadłem zupę i momentalnie wszystko zwróciłem. Ale o dziwo drugie danie weszło całe i jakoś lepiej się czuję i apetyty ciut większy mam teraz właśnie po tym jak zwymiotowalem .
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #71  Wysłany: 2014-10-16, 13:35  


Trzeba dokładać coś więcej!
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #72  Wysłany: 2014-10-16, 17:05  


Dostałem jeszcze coś w poludnie na te nudności. Chemia już dobiegła końca. Na razie nie mówię jak ja znioslem, bo do rana daleko, pewnie w nocy coś się zacznie .
Na razie czuję się dobrze, jedynie z rana fakt słaby byłem i jakoś nie do życia, bez apetytu i chęci do niczego, teraz jest dobrze.
Od jutra 3 dni naświetlania, radioterapia TBI na całe cialo, 3 dni przez około pół godziny.
Tego trochę się obawiam, bo jeszcze radioterapii nie miałem, no ale zobaczymy jak to bedzie.
Na razie jest dobrze :)

[ Dodano: 2014-10-17, 09:47 ]
Dziś też narazie jest dobrze, po przebudzenie bolały mnie nogi i ręce, słaby byłem, ale jak już wstałem pochodzilem to lepiej jest. Apetytu nie mam niestety, ale samopoczucie w porządku ;)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #73  Wysłany: 2014-10-17, 15:03  


hajtowy20 napisał/a:
Apetytu nie mam niestety

Rozumiem, 'znam ból', ale do znudzenia będę powtarzać "jeść rozumem" ;) i dbać o higienę jamy ustnej <wiem obie sprawy w tej sytuacji niełatwe ;) >
hajtowy20 napisał/a:
samopoczucie w porządku

To cieszy.
I cieszymy się, że się odzywasz.
Pozdrawiam :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #74  Wysłany: 2014-10-17, 15:41  


Bardzo nam miło. Wchodzisz powoli w dość niefajny moment, ale ten tydzień jakoś przeżyjesz :)
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #75  Wysłany: 2014-10-17, 18:01  


Co zjem na siłę to zaraz zwracam niestety ;/ . Zaraz idę na naświetlanie, nie chcę mi się wolałbym iść się położyć spać, no ale cóż muszę wytrzymać .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group