1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłoniak T komórkowy
Autor Wiadomość
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #16  Wysłany: 2014-09-24, 11:57  


Nie przyjęli mnie bo nie ma wyniku z biopsji.Wróciłam do domu.

Pozdrawiam

Ania

Ps. Napisz jak bylo na aferezie:)
_________________
Ania
 
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #17  Wysłany: 2014-09-24, 12:16  


Ok napiszę za godzinę właśnie idę na to :) Ale po tych zastrzykach głowa mnie tak boli ze masakra ... I Jescze dziś się pojawił ból nóg takie rwanie Ale to skutki uboczne tego zarzio który mi podają dobrze ze ost dzień tych zasttzykow :/
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #18  Wysłany: 2014-09-24, 12:20  


To jest normalne. :) Niestety, G-CSF, czyli Zarzio, po przeszczepie też będziesz dostawał, więc spotkanie z nim jeszcze Cię czeka.
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #19  Wysłany: 2014-09-24, 12:40  


Trudno przeżyje nie jest tak zle :P mam nadzieję tylko ze pobiera to za 1 razem . a mam Takie pytanie do Pani Anny ile czasu mniej więcej mija od pobraniu tych wartości aż do przeszczepu ? Na ile pójdę do domu ? Pewnie tego nie można określić ponieważ różnie chyba z tym jest ?
 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #20  Wysłany: 2014-09-24, 17:04  


Ja miałam dwa miesiące przerwy od pobrania do przeszczepu.
_________________
Ania
 
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #21  Wysłany: 2014-09-24, 18:27  


No ja już po separacji .. ;P no więc ogólnie mówiąc nie było zle nie licząc tego ze z żyły przed 20 minut nie chciała mi lecieć krew ;o miałem wbijana ta gruba igle w 4 inne miejsca żeby znaleźć lepsza ale niestety nic to nie dało i trzeba było pomeczyc się z ta ta żyła aż w końcu zacznie lecieć no i po 20 minutach w końcu maszyna przestała Piszczek i ruszyło trochę mi ułożyło bo już myślałem ze be musiał mieć wklucie a przecież żyły mam ładne do klucia :-D zeszło z tym prawie 5 godzin .. Ciężko wylezec spać się nie są bo maszyna działa bardzo głośno Ale jakoś zlecialo .. Jutro się okaże czy będę musiał mieć jeszcze raz dobierane . jeśli nie wyjdę jutro do domu . .)

[ Dodano: 2014-09-25, 10:56 ]
No więc elegancko :) Udało sie pobrac wystarczajaca ilosc za pierwszym razem. Teraz yulko czekam na wypis :)

[ Dodano: 2014-09-25, 11:47 ]
własnie dostałem wypis :P ku mojemu zaskoczeniu termin przeszczepu mam na 9 pażdziernika :) Pan doktor mówil ze termin sie zwolnil i bardzo dobrze dla mnie poki jest calkowita remisja i zeby zakonczyc to ewidentnie :) Uff ciesze sie bardzo i nie moge sie doczekac juz jak bede PO przeszczepie :) Teraz mam tylko skierowanie do laryngologa o sprawdzenie zatok oraz do stomatolga sprawdzenie uzebienia :) co do reszty doktor mowil ze wszystko idealnie :)
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #22  Wysłany: 2014-09-25, 17:13  


To są normalne rzeczy: konsultacja laryngologiczna i stomatologiczna. Jeśli masz jakieś stany zapalne w obrębie np. zatok, będzie wymagało to wyleczenia... Podobnie, jeśli są jakieś zmiany w obrębie uzębienia, wymaga to przeleczenia, a jeśli to jest niemożliwe - usunięcia... Brak takich interwencji może skutkować poważnymi powikłaniami, np. sepsą.
Nie wiem, jak w Gliwicach jest z konsultacją psychologiczną przed przeszczepem (Aniu najdroższa?) ;)

Następnie będziesz miał założone, zwykle do żyły podobojczykowej, wkłucie centralne przez anestezjologa. Przez to wkłucie pójdzie chemia, a potem komórki... Chemia, jeśli dostaniesz standardowy protokół, idzie od dnia -6 do -1, tak jak Ci pisałem, w dniu 0. masz przeszczep i zamrożone komórki będą Ci podane poprzez wkłucie centralne. Generalnie pacjenci najbardziej narzekają na uczucie braku smaku, dziwnego smaku w ustach, np. zupy pomidorowej xD, mdłości... Dostaje się też profilaktycznie leki p/grzybicze i antybiotyk... No i potem sprawdzana będzie codziennie morfologia. Jeśli wyniki będą kiepskie (najgorsze to tak 3-5 dzień po przeszczepie i trwa taki dołek do 10-14 dnia), będziesz dostawać preparaty.
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #23  Wysłany: 2014-09-25, 19:27  


Aha dzięki za informację przeżyje :) a jak z tym cewnikiem bd potrzebny ? ;D ktoś mi mówił że tak ale Już sam nie wiem xzy może złe zrozumiałem :D no to będę musia chyba zeby porobić bo mam kilka zębów w których plomby mi wyleciały Ale na pewno nie ma tam próchnicy jak myślisz też trzeba będzie je robić czy to już stomatolog oceni ? Przez te dwa tygodnie mam nadzieję że nic nie złapie a teraz nie trudno o to bo dużo osób łapie katar taka pora jesienna już prawie no ale mam nadzieję ze nic mnie nie złapie na wszelki wypadek będę brał heviran :)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #24  Wysłany: 2014-09-25, 20:18  


hajtowy20 napisał/a:
jak z tym cewnikiem bd potrzebny

Lepiej go mieć. Wygodniej. W trakcie 'całej procedury przeszczepiania' podają b. dużo kroplówek. I jeżdżenie co i rusz po igłami po żyłach jest 'mało komfortowe'. A w czasie podawania chemii, weflony powinny być zmieniane co dzień. Taki cewnik, to wygoda. Pierwszego dnia po założeniu może trochę ciągnąć i przeszkadzać. Ale na drugi dzień po założeniu, przyzwyczaisz się.
hajtowy20 napisał/a:
na wszelki wypadek będę brał heviran

To nie jest dobry pomysł. Nie ma takiej potrzeby. Lepiej tradycyjnie, poprzez dbanie o siebie (m.in. unikanie tłumów (teraz zaczynają kichać, prychać itd.), to ja się da nie szwędać się po supermarketach, kinach, unikać komunikacji miejskiej (w czasie zatłoczenia) itp. , i higienę. )
W czasie przeszczepu i potem po, będą Cię faszerować jeszcze przez długi czas różnymi specyfikami (heviranu też się bierze).
hajtowy20 napisał/a:
stomatolog oceni

Tak stomatolog oceni, czy 'w Twoim zębach' są potencjalne źródła zakażeń.
Pozdrawiam serdecznie :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #25  Wysłany: 2014-09-25, 21:12  


Ale chodzi mi o ceenik urologiczny :-D dzięki za porady :)

[ Dodano: 2014-09-25, 21:13 ]
Cewnik*
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #26  Wysłany: 2014-09-25, 21:33  


hajtowy20 napisał/a:
Ale chodzi mi o cewnik urologiczny

A przepraszam, po co? Jakiś problem z odprowadzaniem moczu?

[ Dodano: 2014-09-25, 21:49 ]
hajtowy20 napisał/a:
jak z tym cewnikiem bd potrzebny ? ;D ktoś mi mówił że tak ale Już sam nie wiem xzy może złe zrozumiałem

hajtowy20 napisał/a:
Ale chodzi mi o cewnik urologiczny

Znów się pomądrze za nim odpowiesz. Chyba jednak coś źle zrozumiałeś.
Pewnie, i mogłeś słyszeć o zakładaniu cewnika (bo się to standardowo wykonuje przed 'przeszczepianiem szpiku'), ale dotyczy to cewnik wprowadzony przez naczynie krwionośne do dużej centralnej żyły (zwane wkuciem centralnym)
http://pl.wikipedia.org/w...2ucie_centralne
a nie chodziło o cewnik urologiczny
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cewnik_urologiczny
no chyba, że pojawią się problemy przeróżne, to i może cewnik urologiczny założą, ale tego standardowo się nie zakłada przy przeszczepianiu szpiku.


Chyba, że czegoś nie wiem :?ale?:

:)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #27  Wysłany: 2014-09-25, 22:02  


No Justyno wszystko dobrze wiesz :D. Ja też myślałem o wkłuciu centralnym. Czasem jest problem z krwotocznym zapaleniem pęcherza i cewnik jest potrzebny np. do płukania pęcherza. Ale to nie w tym protokole, nie ma tu cyklofosfamidu, a i jeśli jest, to podaje się profilaktycznie mesnę... Tutaj nic takiego Ci nie grozi.
 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #28  Wysłany: 2014-09-25, 22:42  


Centralne dojście pod obojczykiem na pewno będzie. Z tego dojścia jest tez codziennie pobierana krew do badania. Ja zwykle mialam pobieraną krew "na śpiocha" bo odbywało się to wczesnie rano. I ważyć się trzeba codziennie.Psychologa w CO na oczy nie widzilam nigdy :)
_________________
Ania
 
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #29  Wysłany: 2014-09-26, 04:29  


Uff kamień z serca bo raz miałem cewnik zakładany ten urologiczny to naprawdę nie chciałbym powtórki na sama myśl mi nie dobrze :D wklucie centralne to wiadomka nawet się cieszę bo nigdy nie chciał bym zabawy z wenflonami wiadomo wklucie jest dużo wygodniejsze i w ogóle :)
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #30  Wysłany: 2014-10-07, 12:55  


Hej . Byłem u laryngologa zrobiono mi wykaz gardła i rtg zatok . W wymazie wykazano bakterie O nazwie streptococcus pneumoniae czyli pneumokoki . W czwartek jadę do Gliwic . Tutaj nie przepisali mi żadnego antybiotku ponieważ powiedzieli że już Gliwice się tym zajmą a sami nie wiedza czy podawać coś że względu na przeszczep . Co to jest może ktoś mi więcej o tej bakteri powiedzieć jak się leczy ile trwa leczenie jej i czy można przy tym podać tą chemię czy najpierw trzeba pozbyć się bakteri ?

[ Dodano: 2014-10-07, 14:22 ]
Jeszcze jedno pytanie w spisie rzeczy które mam że sobą zabrać jest miękka szczoteczka i pasta do zębów elemex i w nawiasie napisane jest pogrubiona czcionka 7 sztuk :O I tu moje pytanie i zdziwienie czy faktycznie mam kupić i wziąść 7 sztuk tej pasty ?? :D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group