1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłoniak T komórkowy
Autor Wiadomość
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #46  Wysłany: 2014-10-11, 21:23  


Damy radę :D ja się tego nie obawiam jak już mówiłem ;)
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #47  Wysłany: 2014-10-11, 21:33  


I bardzo dobrze! Chciałbym mieć takie podejście do życia! :)
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #48  Wysłany: 2014-10-11, 21:35  


:) No nie każdy takie niestety ma :/

[ Dodano: 2014-10-11, 22:53 ]
Ps .Polska wygrywa z Niemcami :-D :-D !!!! Można iść spać dobranoc :) :):)

[ Dodano: 2014-10-12, 18:41 ]
Kolejny dzień i znów się nic nie działo ;p czuję się bardzo dobrze katar bol gardla minął jak ręka odjal ;) jutro poniedziAłek zobaczymy co tam doktor powie może ruszymy w końcu z chemia . Pani Aniu dziś odpuscilem kebab i inne rzeczy bo wujek przywiózł mi obiad w południe więc nie dałbym rady nic wcisnąć ale jutro jeśli będzie można odezwę się ;)
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #49  Wysłany: 2014-10-13, 10:00  


Właśnie był obchód lekarski . Dzisiaj idę na wklucie a od jutra chemia . Coś się zaczyna ;p

[ Dodano: 2014-10-13, 11:26 ]
Właśnie wróciłem od Pani anestezjolog ,Wklucie centralne podobojczykowe założone nie było zle ;)
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #50  Wysłany: 2014-10-13, 16:42  


Powodzenia z kondycjonowaniem.
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #51  Wysłany: 2014-10-13, 21:17  


Nie dziękuję ;D dzień minął nawet spoko ;) rano obchód lekarzy i profesor pozniej wklucie też z górki potem rtg klatki (szedłem przez z szpital w tym szlafroku ludzie patrzyli jak na tredowatego ... ;o ) później już nic się nie działo ;p czuję się wyśmienicie oby tak przez kolejne dwa tygodnie w co wątpię ale jestem dobrej myśli ;) )) w sumie cieszę się ze już zaczynam jutro chemie szybciej minie ;)
Ma. Dziękuję Pani Aniu jescze raz za pyszny kebab i staranne zapakowanie :-D
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #52  Wysłany: 2014-10-13, 21:19  


Jeśli to jest BEAM - nie powinno być dramatycznie
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #53  Wysłany: 2014-10-13, 21:38  


Hmm nie mam pojęcia mówił dzisiaj mój lekarz profesorowi i tej chemi usłyszałem 3 dni jakaś i 2 dni inna i 18stego przeszczep tyle usłyszałem i zrozumiałem :o
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #54  Wysłany: 2014-10-14, 11:23  


Więc się zaczęło ;p podlaczyli mi trzy na raz worki ,litrowe coś oslonkwe na pęcherz i chemie zapytałem jak się nazywa "endoksan" mówi wam to coś bo mi kompletnie nic :-D jedna butelka bd mi lecieć 24 godziny aż .. Dostałem pojemnik na mocz . narazie tyle ;)
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #55  Wysłany: 2014-10-14, 11:30  


Kondycjonowanie jest z cyklofosfamidem. Cyklofosfamid w dużych dawkach jest częstym składnikiem protokołów - ale nie jest to BEAM. O protokół możesz zapytać. Związki z rozkładu tego cyklofosfamidukmogą powodować zapalenie pęcherza i dlatego dają Ci Mesnę.
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #56  Wysłany: 2014-10-14, 11:39  


Dużo mi to nie mówi ale nie ważne :-D może już lekarza prowadzącego zapytam o ten protokół ;p nie BEAM czyli lekko chyba nie będzie ;p
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #57  Wysłany: 2014-10-14, 11:48  


Nie wiem. Jesteś zabezpieczony lekami i wszystkie powikłania da się bez problemu ogarnąć. Każdy reaguje inaczej. Możesz w ogóle nie odczuwać nic problemowego
 
hajtowy20 



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 77
Pomógł: 3 razy

 #58  Wysłany: 2014-10-14, 11:53  


Dzięki ,zobaczymy jak to bedzie ;)

[ Dodano: 2014-10-14, 13:20 ]
Dzisiejsza porcja chemi się skończyła . Teraz leci mi ciągle ta jedna kroplowka na 24 H co jest i chyba glukoza . Co 5 minut biegam do wc. :-D poza tym jest ok .. ;)

[ Dodano: 2014-10-14, 18:36 ]
Pasuje podsumować kolejny dzień . Więc dziś zacząłem chemioterapie. Pierwszy dzień podawania minął nawet ok bez żadnych dolegliwości . Jedynie trochę glowa boli (Niewiem czy od chemi) poza tym normalnie . Doktor tylko wszedł zapytał czy często wymiotowalem po swojej chemi powiedziałem że dopiero po 5 zaczęły się lekkie wymioty ale dlatego ze nie zostawiłem lęku przeciwwymiotnego :/ doktor mówi że nie możliwe żeby mi nie podawali ale tak było miałem tylko bodajże zofran czy coś takiego w tabl do domu . Ciągle chodzę do wc mam robiony bilans płynów ile wypilem a ile wydalilem:) jeszcze została mi jedna kroplowka ona idzie 24 godziny aż nie wiem już co to nie pytałem .. Miałem mierzone ciśnienie temp wszytsko w normie . Na dziś to tyle wrażeń .
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #59  Wysłany: 2014-10-14, 19:48  


Patrz, czy nie ma masz jakichś obrzęków (np. kończyn dolnych, zwykle w stawie skokowym - czyli tzw. obrzęków kostek po normalnemu mówiąc)... Czasem się zdarza, że ludzie puchną, bo są duże ilości płynów, a nerki mogą nie nadążać. Najwyżej dostaniesz Furosemidum.
Zofran powinieneś dostać dożylnie.

[ Dodano: 2014-10-14, 19:49 ]
A, gdybyś zauważał, że mimo wszystko masz nudności i jest Ci niedobrze, natychmiast poproś o coś przeciwwymiotnego. Leki są po to, żeby Ci je dawali.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #60  Wysłany: 2014-10-14, 20:16  


hajtowy20 napisał/a:
Ciągle chodzę do wc mam robiony bilans płynów ile wypilem a ile wydalilem:)

MisiekW napisał/a:
czy nie ma masz jakichś obrzęków (np. kończyn dolnych, zwykle w stawie skokowym - czyli tzw. obrzęków kostek po normalnemu mówiąc)... Czasem się zdarza, że ludzie puchną, bo są duże ilości płynów, a nerki mogą nie nadążać. Najwyżej dostaniesz Furosemidum.

M.in. po to jest bilans płynów :) . Przy tak dużej ilości podawania płynów (jaka jest podawana przed podaniem komórek krwiotwórczych), (myślę, że) furosemid jest podawany 'jako standard' (bo organizm z tak dużą ilością płynów sam z siebie nie da rady)
hajtowy20 napisał/a:
Co 5 minut biegam do wc
to zapewne hajtowy20 już furosemid dostaje.

Ale oczywiście obserwować się należy. I skrupulatnie liczyć to co się wypiło :)

Jeśli już dostajesz zofran dożylnie (często stosowane przy przeszczepianiu szpiku), i jednak będą wymioty, to poproś o zmianę leków przeciwwymiotnych.
Lepiej nie dopuszczać do wymiotów. Leki przeciwwymiotne lepiej brać przy podawaniu chemii, nawet wtedy gdy nie pojawiają się wymioty.

Hajtowy20, dobrze byłoby gdybyś się wypytał lekarza lub pielęgniarek co dostajesz :)

W większości ośrodków, pacjent, u którego jest przeprowadzany przeszczep szpiku jest traktowany jako pacjent specjalnej troski ;)
Wszelkie 'dziwne' dolegliwości, coś 'nowego się pojawiło, niepokojącego zgłaszać lekarzowi, pielęgniarkom.
Wiem, że jesteś dzielny, Twoja postawa bardzo podoba mi się :) , ale lepiej 'chuchać na zimne' i nie dopuszczać, aby się rozwinęło. O wiele trudniej jest opanować 'przeróżne' skutki uboczne, gdy się bardzo rozwiną. A i wbrew pozorom personelowi medycznemu ułatwia leczenie i dbanie o Ciebie. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group