1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłoniak grudkowy węzłów chłonnych z przerzutem do kości
Autor Wiadomość
MagdaW 


Dołączyła: 21 Lis 2021
Posty: 2
Skąd: Warszawa

 #1  Wysłany: 2021-11-23, 10:31  Chłoniak grudkowy węzłów chłonnych z przerzutem do kości


Witam, jestem tu pierwszy raz czynnie, chociaż od 2017 czytam Wasze historie i porady.
Teraz jednak postanowiłam przedstawić się, mam bowiem kilka pytań i strachów :)
Jak w temacie : w 2017 diagnoza 4st chł. grudkowy, zajęte węzły chłonne szyjne i brzucha + naciek na szpik. Obecnie w remisji. Leczenie: 8 cykli chemii R-CVP + Mabthera, następnie 2 lata sama Mabthera podtrzymująca zakończona styczeń 2020. Ostatni TK miałam ponad rok temu. Co pół roku mam morfologię i wizytę kontrolną. Moja onkolog nie jest zbyt skrupulatna i obawiam się, że mogła nie doczytać ostatnich wyników, martwi mnie nowa pozycja w wynikach - Liczba erytroblastów NRBC 0,01 10Λ3/ul, %NRBC - 0,20%
Pozostałe wyniki zamieszczam w załączniku.
Z tego co czytałam blasty we krwi obwodowej nie powinny w ogóle występować. A może to normalne w mojej chorobie? Czy onkolog powinna zlecić powtórzenie badania?
Będę wdzięczna za wasze porady.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2021-12-12, 18:52  


Witaj na forum MagdaW,

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale przyznam uczciwie, że czekałam na odpowiedź fachowca od hematoonkologii na naszym forum.
Niestety raczej nie ma aktualnie szans na taką odpowiedź więc mogę Ci jedynie napisać to co sama wiem ( zaznaczam, nie jestem lekarzem).

Czy wszystkie pozostałe wyniki morfologii są zupełnie w porządku? Nie masz anemii?

Załączniki nie działają więc możesz swoje wyniki dodać albo jako obrazek do posta albo przepisz je, proszę, ręcznie.

Faktycznie blasty nie są „normalnym” zjawiskiem we krwi dorosłego człowieka natomiast Twój wynik a w zasadzie minimalne odchylenie od normy wydaje się raczej wskazywać na incydentalne uwalnianie erytroblastów ze szpiku do krwi obwodowej.
Sądze, że onkolog zwróciłby uwagę na jakiś ewidentnie niepokojący wynik i podejrzewam, że u Ciebie może chodzić o poleczeniowe uszkodzenie szpiku.

Najlepiej jednak wyjaśnić wątpliwości u lekarza. I pamiętaj, że ZAWSZE masz prawo do drugiej opinii, do konsultacji u innego lekarza. To nie musi oznaczać zmiany lekarza prowadzącego ani Twojego braku zaufania - po prostu dla własnego komfortu psychicznego warto upewnić się dodatkowo, ze wszystko jest ok.

Pozdrawiam serdecznie, missy.
 
MagdaW 


Dołączyła: 21 Lis 2021
Posty: 2
Skąd: Warszawa

 #3  Wysłany: 2021-12-17, 00:12  


Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Dzisiaj na sesji live Fundacji Pokonaj Chłoniaka, hematolog odpowiedziała na to pytanie.
Cytuję: " Z analizatora automatycznego nie zwracamy uwagi na podwyższone erytroblasty, jeżeli LICZBA KRWINEK CZEROWNYCH JEST PRAWIDŁOWA. Być może po leczeniu był spadek liczby krwinek czerwonych co spowodowało, tzw. efekt odbicia. erytroblasty są wytwarzane po to żeby odrobić straty."
Dzięki za przyjęcie do grupy
pozdrawiam
Magda
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group