1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2013-07-30, 16:56
C80 z przerzutami na wątrobę
Autor Wiadomość
ewik 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Pomogła: 20 razy

 #16  Wysłany: 2013-08-05, 15:16  


Cytat:
tutaj bedzie problem bo ten guzek jest w całości wycięty, co teraz??


z guzka zostały wykonane preparaty, które powinny być jeszcze raz przebadane, można je wypożyczyć i zawieźć do Zakladu Patologii jak sugeruje DSS.

Co do samopoczucia po radioterapii, to każdy organizm reaguje inaczej, może tak być, że nieprzyjemne objawy szybko ustępują.
_________________
pozdrawiam,
Ewik
 
magdalena_woźny 


Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Barut

 #17  Wysłany: 2013-08-05, 17:59  


jutro z samego rana podaje do szpitala i poproszę żeby wysłali ten guzek jeszcze raz do badania....
Dziękuje za okazałą pomoc, nie wiem co bym bez was zrobiła!

PS: właśnie wróciłam z mama od lekarza okulisty... bo ja już pisałam wcześniej mama jeszcze parę miesięcy temu w ogóle nie potrafiła otworzyć oka, dziś lekarka powiedziała ze jest taka poprawa od ostatniego razu ze sama jest w szoku

Po naświetleniach zdecydowaliśmy się na badanie Pet a potem przenoszę mamę do Wrocławia może tam więcej mi pomogą bo jak narazie Gliwice niestety się nie spisuje :(

[ Dodano: 2013-08-06, 12:05 ]
wklejam brakujące wyniki badań

1. mammografia



2. kolonoskopia



3. gastroskoppia




oraz wyniki ze szpitala gdzie była klatka piersiowa badana


















na TK macicy małej muszę czekać :( dziś byłam u ordynatora i oni nie mogą się w to mieszkać jeśli chodzi o badanie histopatologiczne :(:( powiedział mi tylko ze to musi jakiś onkolog z warszawy wysłać faksem do Kielc( gdzie sa mamy wycinki) i poprosić o wypożyczenie próbek do ponownego badania już w Warszawie, jestem załamana nie wiem co teraz???

[ Dodano: 2013-08-06, 12:06 ]
przepraszam ze te niektóre strony do "góry nogami" nie wiem czemu tak sie stało

[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2013-08-06, 15:46 ]
Poprawione.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #18  Wysłany: 2013-08-06, 23:38  


Uwzględniając dodatkowo załączoną dokumentację podtrzymuję większość swych sugestii wymienionych tutaj (wyłączając kolonoskopię i mammografię - bo już są).

Raz jeszcze jednak podkreślę, że niezbędne jest:
  1. wykonanie biopsji zmian w wątrobie (po RTH może być to niestety utrudnione);
  2. wykonanie TK klatki piersiowej (RTG nie obrazuje śródpiersia! a jego ocena jest konieczna);
  3. wykonanie TK miednicy mniejszej (przy tej okazji być może uda się ocenić jakiej wielkości są mięśniaki macicy);
  4. ponowne zbadanie guzka "lipoma" przez Zakład Patologii przy CO-I w Warszawie (każdy chory może wypożyczyć materiał histpat. z pracowni patomorfologicznej bez tłumaczenia po co. Winno się tylko podpisać zobowiązanie do zwrotu materiału).

Jednocześnie informuję, że żadne badanie ginekologiczne ani też zabieg łyżeczkowania macicy nie jest w stanie wyjaśnić natury zmian wyglądających na mięśniaki macicy. Dopiero wycięcie ich w całości (wraz z macicą) odpowie na pytanie czy to mięśniak czy mięsak gładkokomórkowy.
Jedyną ewentualną wskazówką pod w/w względem może być wielkość domniemanego mięśniaka - im większy, tym większe ryzyko złośliwości. Wymiarów mięśniaków niestety nigdzie w dokumentacji nie podano.

Cytat:
Po naświetleniach zdecydowaliśmy się na badanie Pet a potem przenoszę mamę do Wrocławia

Dolnośląskie Centrum Onkologii przy Pl. Hirszwelda - TAK.
PET - niekoniecznie. Nie jest tak doskonałym narzędziem jak się powszechnie uważa, a przynajmniej nie w tym wskazaniu, o którym mowa w tym wątku.
O wiele ważniejsze będzie wykonanie badań obrazowych, które wymieniłam w pkt. 2 i 3 (strukturalnie są od PET dokładniejsze).
Jeśli nic nie wykażą - wtedy onkolog kliniczny być może rozważy wykonanie PET.
Można też w ostateczności przemyśleć wykonanie MRI (rezonansu) jamy brzusznej.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
magdalena_woźny 


Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Barut

 #19  Wysłany: 2013-08-07, 13:34  


Witam,
Udało mi się wykupić i wypożyczyć preparaty do powtórnego badania histopatologicznego. Kielce wyślą je jutro, dzwoniłam do Warszawy i mam preparaty wysłać na ich adres z załączanym oświadczeniem....
Czy może mi Pani pomóc, jak to oświadczenie ma wyglądać? co ma zawierać? wiem tylko tyle że pesel i dane mamy..... i wiem ze bez poprawnego oświadczenia oni wysyłają preparaty bez badania s powrotem :( dlatego martwię się że sama źle to napisze.... jak im dosłownie napisać ze najbardziej interesuje nas sprawdzenie czy to jest faktycznie ta lipoma czy może liposarcoma?

Z góry bardzo serdecznie dziękuje za pomoc

[ Dodano: 2013-08-08, 07:49 ]
Juz sobie poradziłam z tym oświadczeniem, mam nadziejże poprawnie napisałam


Pozdrawiam
 
magdalena_woźny 


Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Barut

 #20  Wysłany: 2013-08-09, 12:11  


witam,
Powiedźcie mi bo zaraz zwariuje jak tak można ludzi chorych i ich rodziny traktować! własnie się dowiedziałam od onkologa który prowadzi mamę ze po zakończeniu radioterapii dostanie wypis i koniec i nic więcej... nie będą mamy leczyć bo nie ma ogniska pierwotnego nowotworu i nawet nie maja zamiaru szukać! jak zaczęłam już tracić cierpliwość to z łaski swojej zapytał jakie już miała mam badania robione a przecież wystarczy zajrzeć raz do komputera! tam są wszystkie badanie i dane mamy! kazał na własną rękę zrobić TK klatki piersiowej i TK miednicy małej! oni nie ma predyspozycji by mi takie skierowania wypisać, u nas w przychodni wypiszą ale 100% płatne! Do cholery niech to mi powie kto ma w tym debilnym kraju predyspozycje do leczenia mojej mamy! jestem juz załamana i nie mam sił wałczyć z tym okrutnym systemem!
 
magdalena_woźny 


Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Barut

 #21  Wysłany: 2013-09-12, 18:09  




witam oto wyniki mamy z wycinków pobranych, tak jak Pani kazałam wysłałam do zbadania do Warszawy, oto wynik, proszę wytłumaczyć mi co to znaczy teraz.... co mam myśleć, na tk klatki piersiowej i tk miednicy małej jeszcze czekam, Pet-CT mamy w poniedziałek.. Proszę powiedzieć co oznacza wynik podany w załączniku
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group