1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
Autor Wiadomość
fajczarz 



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Pomógł: 9 razy

 #46  Wysłany: 2011-06-16, 16:26  


Witam raz jeszcze! :)
Wiem, że jestem potrzebny żonie i dzieciom! Mam poczucie bezużyteczności. Gdy jestem w szpitalu na chemii, to jest inaczej rozmowy z pacjentami, staram się im pomóc rozmową, mam pewne przygotowanie do tego Natomiast przerwy między chemią, kiedy siedzę w domu mam od czasu do czasu takie myśli. Ale nie jest to stałe.
Leczę się w najlepszej, moim zdaniem klinice onkologicznej w Polsce na Szaserów w Warszawie i to dodaje mi sił.
Pozdrawiam wszystkich
Fajczarz
 
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #47  Wysłany: 2011-06-16, 16:39  


fajczarz napisał/a:
Dzięki, że istnieje to FORUM i FORUMOWICZE :)


"yee" jaaasne, i dlatego proszę mi tu mądrze korzystać z forum i słuchać agnieszki39

agnieszka39 napisał/a:
rozpadłam się...


takich chwil będzie jeszcze sporo, ale właśnie wtedy odkrywamy w sobie niesamowite siły, agnieszko dużo sił życzę
_________________
olaczek
 
marpeks 


Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 7
Skąd: ŻAGAŃ

 #48  Wysłany: 2011-06-17, 08:37  samoocena


Wszyscy jestesmy potrzebni. Chorzy i ci co się nimi opoiekuja. My rodzina ze swojej strony mamy bardzo dużą prace do wykonania, musimy się pilnowac aby gestem i słowem nie zasiać ziarna zwątpienia. Nam tez jest ciężko jednak niestety my nie wiemy do końca co przeżywają nasi bliscy. Staramy się pomagać z całych sił gdyz od tego zalezy nasz los. W moim przypadku niestety jest nieciekawie. Walczymy i mam nadzieję że wygramy. Mam 37 lat i sądzę że na wdowca jestem za młody, mamy dwoje dzieci i im jest mama najbardziej potrzebna.
Pojawia się zwątpienie w sprawiedliwość, wiara dawno upadła. :(. Mój syn w przyszłym roku idzie do komuni i już są trudne pytania. Najgorzej gdy zadaje pytanie- "skoro Bóg nas kocha i jest miłosierny to czemu mamusia tak ciężko choruje". Co odpowiedzieć?
 
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #49  Wysłany: 2011-06-17, 09:41  Re: samoocena


marpeks napisał/a:
Pojawia się zwątpienie w sprawiedliwość, wiara dawno upadła


Wiesz, chyba to ks. Tischner dowcipnie i mądrze pisał o sprawiedliwości, o tym czy jest szansa znaleźć ją na ziemi.

Jak czytam to forum, to trudno mi wierzyć w sprawiedliwość. Nikt, bez względu na wiek, płeć, zawód, przekonania polityczne czy religijne nie zasługuje na to, aby chorować i cierpieć.
Nikt nie zasługuje na to, aby bezradnie patrzeć na cierpienie tych, których kocha.

Marpeks większość z nas i naszych bliskich, obecnych na tym forum, ma za sobą czas buntu, wkurzania się, pretensji. Osobiście sądzę, że wkurzanie się jest OK, bo to jest siła, energia, którą można potem pozytywnie spożytkować do walki.

Sił do walki życzę
z całego serca
:heart:
_________________
olaczek
 
fajczarz 



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Pomógł: 9 razy

 #50  Wysłany: 2011-06-17, 10:58  


Moi Drodzy!
Burzy się coś we mnie od czasu od czasu! Nie jest to stan ciągły, na szczęście!!! Od czasu do czasu, gdy coś zaczyna doskwierać! Jakieś skutki uboczne chemii: opryszczka, jakieś afty, czy gorączka, choć najbardziej doskwierała mi obstrukcja, ale to było na własne życzenie! Najadałem się ulubionego żółtego sera!
Generalnie jestem człowiekiem radosnym, uśmiechniętym i dowcipnym. Taki jestem na oddziale w szpitalu! W domu, gdy siedzę sam, to nieraz napada mnie chandra!
A wiara nie upada! Kochani, trzeba na coś umrzeć i gdy Szef :) zawoła, to nie będzie odwołana, czy chcemy, czy NIE!
Z uśmiechem :) dla Was wszystkich!
Fajczarz
 
agnieszka39 


Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 126
Skąd: szczecin
Pomogła: 6 razy

 #51  Wysłany: 2011-06-17, 11:44  


Cześć wszystkim
Dziś jest mój ulubiony dzień piatek, jadę już dziś do mamy będę z nią. Wczoraj odbyłyśmy trudną rozmowę o chemii, której najprawdopodobniej nie bedzie wcale już w przypadku mamy. Rozmawiałam z mamą tak jakbyśmy rozmawiały o czymś normalnym delikatnie ale do przodu idziemy, przygotowywuję ją na wszelkie niedogodności tak aby nie było szoku ewentualnie za jakiś czas, aby mi się moje słoneczko nie załamało w razie czego. Trudne są te sprawy, ale nie można udawać że ich nie ma, nas nie dotyczą.
Fajczarz widzę że jesteś super facetem i potrzebujesz towarzystwa wtedy masz dla kogo istnieć, ale chwile samotności też są nam potrzebne. A burzy się chyba w każdym z nas czasami, ale jak sam piszesz ten stan mija i jesteśmy znowu pogodni i uśmiechamy się, wyciągamy pomocną dłoń do innych. Ja lubię słuchać ludzi kiedyś tego nie potrafiłam, a odkąd ja potrzebowałam aby mnie słuchano, to nauczyłam się słuchać i nie powtarzać na okrągło będzie wszystko dobrze, bo czasami życie płata figla i trzeba podejść do różnych spraw odpowiednio do sytuacji. To tak jak Olaczek napisał, że znajdujemy w sobie dużo siły i działamy i pomagamy. Są chwile, że łapiemy dołki ale się podnosimy i do przodu moi drodzy do przodu.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Marpeks są pytania na które nie znamy odpowiedzi i tak też pozostają bez nich. Trzymaj się i życzę dużo dużo siły Tobie i Twojej Agnieszce

[ Dodano: 2011-06-17, 13:37 ]
Życzę Wam wszystkim spokojnego weekendu, dużo uśmiechu i do poniedziałku.
Na wsi nie mam internetu, ale to może i dobrze bo odpoczywam od komputera.
Buziaki dla wszystkich kochanych forumowiczów i nie tylko :-D
_________________
Agnieszka
 
agnieszka39 


Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 126
Skąd: szczecin
Pomogła: 6 razy

 #52  Wysłany: 2011-06-20, 09:04  


Witam
Znowu poniedziałaek i znowu szary dzień bo pada i przestaje i znowu pada. Pogoda dostosowała się dziś do mojego nastroju. Ja dziś też puszczam łezki potem się śmieję i znowu ryczę i tak wkoło. Ciężko mi jak diabli, jestem zła bezradna i jedyne co mogę to być z mamą, załatwiać kolejne wizyty u lekarzy i to wszystko. Jest ciężko nie tylko mi ......mój optymizm odszedł i nie powiedział kiedy wróci. Moje słoneczko słabnie i leci na wadze coraz bardziej :-( .
_________________
Agnieszka
 
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #53  Wysłany: 2011-06-20, 09:18  


agnieszka39 napisał/a:
......mój optymizm odszedł i nie powiedział kiedy wróci


wróci :sun:
może w środę, a na pewno w piątek ... będziesz pełna sił, wenętrznego ciepła i dasz całą masę wsparcia swojej mateńce.

powodzenia Agnieszko
_________________
olaczek
 
agnieszka39 


Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 126
Skąd: szczecin
Pomogła: 6 razy

 #54  Wysłany: 2011-06-20, 14:24  


Dziekuję za śliczne słoneczko.
Jakoś ten dzień mi leci, czuję się tak osłabiona. Stres mnie jakoś wykańcza mocno. Może jakaś wizyta u psychoonkologa bo znowu mam problem z apetytem, już dziś dostałam propozycję wizyty to może powinnam.
Czy ktoś z Was korzystał z takiej pomocy?
_________________
Agnieszka
 
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #55  Wysłany: 2011-06-20, 19:26  


agnieszko,
to świetny pomysł :uhm!:
skorzystaj
_________________
olaczek
 
fajczarz 



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Pomógł: 9 razy

 #56  Wysłany: 2011-06-20, 20:59  


Z psychoonkologią spotkałem się dopiero podczas mojej choroby. Bardzo dużo o tym przeczytałem i gdyby nie bariera finansowa, to od października WSPS miałaby jeszcze jednego studenta studiów podyplomowych.
Warto, Agnieszko! Warto! To świetny pomysł.
Pozdrawiam
Fajczarz
 
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #57  Wysłany: 2011-06-20, 23:03  


fajczarz napisał/a:
i gdyby nie bariera finansowa, to od października WSPS miałaby jeszcze jednego studenta studiów podyplomowych


Witaj w klubie :mrgreen:
także o tym myślałam. Podsumowując swoj zakończony 11.06 proces coachingowy postanowiłam jednak pozostać przy obecnych obszarach zaciekawienia i aktywności zawodowej. Zbyt często się w życiu zaciekawiam, a to już jest diagnostyczne |wht?!|

a już na poważnie, strasznie jest mała dostępność do psychoonkologów (myślę tutaj o bezpłatnej pomocy), przynajmniej w moim województwie.
_________________
olaczek
 
agnieszka39 


Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 126
Skąd: szczecin
Pomogła: 6 razy

 #58  Wysłany: 2011-06-21, 09:22  


Witam wszystkich serdecznie
dziś jest wtorek, jakby ktoś coś przespał :mrgreen: ,
dziś jestem nie wyspana, ale zadowolona bo moja mama była wczoraj bardzo radosna a to z powodu wizyty fryzjera, henna itp. również wczoraj przekazałam jej informację że kręgosłup ma chory, ale nie ma zmian nowotworowych :mrgreen: , a ją tak bardzo cieszą wszystkie "dobre" wyniki dlatego się tak bardzo cieszę. Tak miło słyszeć jej głos radosny i taki jak sprzed choroby.
Ja wczoraj zaczęłam wątpić czy lekarze się nie pomylili w stosunku do mojej mamy :-( , może jest zdrowa................................
a wracając do psychoonkologa to zobaczę i poszukam tu u mnie a jak nie to może lekki psychiatra się znajdzie na mojej drodze :?ale?:
co to jest, że śni mi się po nocach alkohol a dokładnie wino jak piję, może to woła moja bezsilność wobec problemu choroby mamy, ucieczka a ja nie piję alkoholu więc co to jest? Jakiś chochlik chce wejść w moje życie :roll: ?
_________________
Agnieszka
 
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #59  Wysłany: 2011-06-21, 10:22  


agnieszka39 napisał/a:
może lekki psychiatra się znajdzie na mojej drodze :??


wybierając zadbaj aby miał doświadczenie terapeutyczne (lub był w trakcie szkolenia), mało skuteczne są wizyty u lekarza, który tylko i wyłącznie przepisuje leki.

agnieszka39 napisał/a:
co to jest, że śni mi się po nocach alkohol a dokładnie wino jak piję, może to woła moja bezsilność wobec problemu choroby mamy, ucieczka a ja nie piję alkoholu więc co to jest? Jakiś chochlik chce wejść w moje życie :roll: ?


uważa się, że marzenie senne to informacja jaką nasza podświadomość przesyła do naszej świadomości :) Są metody pracy ze snem, w których klient przy pomocy terapeuty
sam dokonuje intepretacji swojego snu.
_________________
olaczek
 
agnieszka39 


Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 126
Skąd: szczecin
Pomogła: 6 razy

 #60  Wysłany: 2011-06-21, 11:21  


Znalazłam psychoonkologa, zapisałam się ale dopiero lub już na 01.07.2011r. na ósmą rano w przychodni paliatywnej u mnie, i normalnie bez żadnych formalności. Datę sama wybrałam bo ten tydzień jest krótki, a w przyszłym nie ma koleżanki w pracy cztery dni, to akurat 01.07.11 będzie dobrym snem.
A co do moich marzeń sennych, to może naprawdę jest to forma ucieczki (upić się, odstresować mój brat tak mówi, że jak się napije to choć na chwilę jest mu lżej) , ale przecież tak jak słyszałam (a boję się alkoholu bo mój ojciec jest alkoholikiem) że to jest choroba emocji. A te emocje u mnie są strasznie duże to może gdzieś sam się organizm domaga ucieczki, odstresowania. Pójdę na rower to się odstresuję, tylko niech przestanie padać deszcz u nas, powinnam pójść na rower zawsze dobrze mi to robi. Ależ ja dziś plotę, wybaczcie nerwy muszę pisać aby wyrzucać z siebie te złe myśli :evil: .

[ Dodano: 2011-06-21, 11:24 ]
Marpeks
A co u Ciebie słychać coś się nie odzywasz.......
_________________
Agnieszka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group