1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
biopsja tarczycy bez skierowania?
Autor Wiadomość
evita2 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 199
Pomogła: 60 razy

 #1  Wysłany: 2014-05-05, 00:35  biopsja tarczycy bez skierowania?


Witam serdecznie,

Czy ktoś z Was byłby w stanie podpowiedzieć mi, czy w przypadku odległego w czasie terminu wizyty (pierwszej) u endokrynologa istnieje możliwość wykonania biopsji tarczycy (lekarz opisujący ustnie określił konieczność jej wykonania jako bezwzględną z uwagi na kilka współwystępujących czynników ryzyka) bez skierowania, prywatnie, bazując na samym wyniku Usg ze wskazaniem do BACC?

Pozdrawiam,
_________________
Ewa
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #2  Wysłany: 2014-05-05, 01:42  


Evita,
chcę się upewnić - czy masz opis USG? Czy w opisie znajduje się uwaga - wskazanie do BACC? Czy faktycznie padło to wyłącznie w formie ustnej?
Myślę, że jeśli rozważasz wykonanie biopsji prywatnie, nic nie stoi na przeszkodzie umówić się na prywatną wizytę do endokrynologa, najlepiej w gabinecie/klinice, w którym można wykonać biopsję, wówczas masz szansę załatwić sprawę "od ręki", jesli erndokrynolog uzna, że są podstawy do takiej diagnostyki. Pozdrawiam.
 
evita2 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 199
Pomogła: 60 razy

 #3  Wysłany: 2014-05-05, 02:54  


Opis usg zawiera sformułowanie o wskazaniu do BACC, a dodatkowo lekarz wykonujący badanie ustnie informuje o bezdyskusyjnej konieczności biopsji. Dylemat jest taki - czekać na umówioną wizytę u endokrynologa, której termin nie jest bynajmniej "od ręki" nawet prywatnie, czy raczej szukać innej możliwości wykonania biopsji nie tracąc czasu. Informacje, które udało mi się uzyskać nie wskazują, żeby ta druga opcja była realna i wygląda na to, że należy jednak uzbroić się w cierpliwość.
Dziękuję, Ptaszenio :)
_________________
Ewa
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2014-05-05, 21:27  


Nie piszesz z jakiego jesteś miasta ani do jakiego chcesz i możesz dojechać. W Warszawie (a więc i w każdym dużym mieście) zrobienie prywatnie biopsji (bez skierowania) to nie problem. Kosztuje do 300 zł. Zadzwoń po prostu do jakiejś dużej prywatnej przychodni gdzie przyjmują endokrynolodzy i zapytaj o biopsję, nawet jeżeli sami nie robią to będą wiedzieli gdzie. A jak nie to w Google hasło "biopsja tarczycy" i nazwa dużego miasta do którego możesz dojechać. Umawiaj się od razu na biopsję- opis usg (i zdjęcia jeżeli są) miej przy sobie zarówno w czasie umawiania wizyty jak i przy pobieraniu. Jeżeli lekarz określił tą biopsję jako konieczną tzn widział coś podejrzanego, ja bym nie czekała dłużej niż 2 mies.
_________________
sprzątnięta
 
evita2 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 199
Pomogła: 60 razy

 #5  Wysłany: 2014-05-06, 14:43  


Dzięki, gaba, właśnie o to mi chodziło - czy jest taka możliwość, czy nie ma, ponieważ pierwotnie wyznaczono termin prywatnej wizyty na koniec lipca. Trzy miesiące - bardzo długo. W Toruniu w ogóle jest straszna bieda, jeśli chodzi o dostęp do endokrynologów. Sytuacja jednak uległa zmianie - skontaktowałam się jeszcze raz z przychodnią endokrynologiczną, w której na miejscu wykonuje się BACC, szczegółowo przedstawiając o co chodzi, w oparciu o wynik usg i wyznaczono nowy termin - na jutro.

Pozdrawiam,
_________________
Ewa
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group