1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Biopsja mammotomiczna
Autor Wiadomość
basia23 


Dołączyła: 14 Paź 2010
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2010-10-14, 20:15  Biopsja mammotomiczna


Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Czy ktos spotakal sie z faktem, ze biopsja mammotomiczna zostala wykonana nieprawidlowo? Ja mialam wykonana taka biopsje pod kontrola usg w Centrum Onkologii w Warszawie. Guzek 4 mm Birads 4c. Wynik biopsji prawidlowy, tzn nie znaleziono komorek nowotworowych. Z kontrolnego usg wyk. po miesiącu wynika jednak, ze material nie zostal pobrany z guzka? Pani doktor, gdy poprosilam o wyjasnienie byla bardzo niezadowolona. A ja nie rozumiem, dlaczego w czasie pobierania tego nie widziala, skoro badanie jest wykonywane pod kontrola usg? Tuz po wykonanej biopsji rowniez robila usg i twierdzila, ze udalo sie pobrac material do badania. Jestem zalamana. Wole nie wspominac jak strasznie denerwowalam sie czekajac na wynik. A teraz cala nadzieja pekla jak banka mydlana. Czeka mnie operacja i nastepny ogromny stres. Czy ktos mial podobna sytuacje. Czemu w takim razie sluzy to badanie? Bardzo prosze o rade. Nie wiem co mam robic, nie wiem co sadzic o tej calej sytuacji? Czy poddac sie operacji jak najszybciej czy poczekac i obserwowac guzek?. Bede wdzieczna za kilka slow wsparcia.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2010-10-14, 20:44  


Guzek 4 mm nawet przy nieudanej biopsji to jeszcze nie taki straszny stres masz trochę czasu, rozejrzyj się kto ma cię operować (w warszawskim CO trzeba uważać). Na samej obserwacji nie należy zostawać, albo powtórzyć biopsję albo wyciąć wszystko z odpowiednim marginesem. Co Ci dokładnie zaproponowano, używasz terminu operacja, a wycięcie tego to powinien być zabieg w znieczuleniu miejscowym, tylko że jeżeli to guzek niepalpacyjny to trzeba wcześniej założyć pod kontrolą USG drucik znaczący guzek. Biorąc pod uwagę sukces biopsji to może być problem, no ale po założeniu tego drucika robią kontrolną mammografię i sprawdzają czy tkwi w guzku. Poczytaj sobie wszystko w tym dziale o małych guzkach, mnóstwo rzeczy tu omówiono.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group