1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bardzo prosze o pomoc . Mój tata ma raka płaskonabłonkowego
Autor Wiadomość
artstudio 


Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 22
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2012-11-12, 20:33  


Witam, czy możecie mi podpowiedzieć jak dostarczyć do organizmu białko w dużej ilości. Mojemu Tacie strasznie puchną nogi od tygodnia, dzisiaj ma już tak spuchnięte, że nie może założyć butów. Lekarz stwierdził, że to z powodu zbierającego się płynu w opłucnej. Stwierdził i na tym się skończyło, nic nie przepisał nic nie podał. Powiedziała tylko, że to normalne przy takich ilościach (2000ml na 5-6 dni) zbierającego się płynu, momencie usuwania go, z organizmu usuwane jest białko w dużej ilości i opuchlizna to jest tego skutek. Mój Tata idzie w piątek na oddział onkologi, ale dzisiaj jest dopiero poniedziałek a ja nie wiem jak mu pomóc.
Kupiłam wszystko co zawiera duże ilości białka tuńczyka, kurczaka, ryby, wszelkie napoje mleczne, nutridrinki. Tata to zjada a poprawy nie widać. Czy jest jakikolwiek sposób żeby mu pomóc. Co mogę zrobić?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #17  Wysłany: 2012-11-12, 20:40  


Tu pewnie konkretnie chodzi o obniżenie poziomu albumin - zwykle wówczas podaje się albuminę ludzką 20% (roztwór do wstrzykiwań, naturalnie w szpitalu). Nie ma tutaj miejsce (zazwyczaj) obniżenie ogólnego poziomu białek - przykładowo albuminy spadają, a wzrasta inna frakcja (globuliny), dlatego takie faszerowanie pacjenta samym białkiem może w prosty sposób doprowadzić do pogorszenia funkcji nerek, zaś sama opuchlizna na pewno nie zejdzie od tego. Oczywiście skąd miałaś to wiedzieć, skoro lekarz nie wyjaśnił - to żaden zarzut, jedynie porada by nie przesadzać z tym białkiem w pokarmie.
_________________
 
artstudio 


Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 22
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2012-11-12, 21:02  


Dziękuję bardzo, tak to jest jak się człowiek nie zna chce pomóc a może zaszkodzić :( Czy jeśli podjadę z Tata do szpitala i poproszę o podanie albumin to lekarze mu to podadzą ?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #19  Wysłany: 2012-11-12, 22:02  


artstudio napisał/a:
tak to jest jak się człowiek nie zna chce pomóc a może zaszkodzić

Dlatego najważniejsze jest, by pytać - to jedyne, co mogłaś zrobić, i zrobiłaś :)

Najpierw trzeba by określić jaki jest poziom albumin u taty, by móc rozważać ich podanie.
_________________
 
artstudio 


Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 22
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #20  Wysłany: 2012-11-12, 22:09  


W jaki sposób można to sprawdzić , czy zwykłe badanie krwi wykaże, czy musi być jakieś specjalne badanie ? Staram się robić wszystko co mogę, ale cały czas mam wrażenie ,że za mało ... Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi :)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #21  Wysłany: 2012-11-12, 22:36  


Tak, poziom albumin oznaczany jest z krwi.
_________________
 
artstudio 


Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 22
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2012-11-12, 23:05  


Mam jeszcze jedno pytanie, czy słyszała Pani o terapii fotodynamicznej ? Czy w przypadku mojego Taty mogłaby pomóc ? Czytałam, że istnieje możliwość leczenia tego typu nowotworu taką terapią .
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #23  Wysłany: 2012-11-12, 23:29  


Słyszałam, natomiast głównie w leczeniu raka skóry. W PL z pewnością nie jest prowadzone leczenie tą metodą innych nowotworów.
(są na ten temat badania, aczkolwiek nic nie przeszło jeszcze, z tego co wiem, do praktyki)
_________________
 
artstudio 


Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 22
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #24  Wysłany: 2012-11-12, 23:32  


ok, bardzo dziękuję

[ Dodano: 2012-11-13, 15:32 ]
Byłam dzisiaj z Tatą w szpitalu. Kolejny raz miał usuwany płyn z opłucnej kolejny raz 2000ml. Tym razem w płynie pojawiła się krew, czy to oznacza, że dzieję się coś złego ? Lekarz stwierdził również, że to zakrzepica jest powodem spuchniętych nóg i przepisał Tacie zastrzyki CLEXANE 40 mg . Ten sam lekarz (torakochirurg ) odradzał mi dzisiaj chemię. Dość długo z nim rozmawiałam. mówi żeby Taty nie męczyć .Ja już nie wiem co mam robić? Tata ma być w piątek w szpitalu, na chemii ... tak się boję .

[ Dodano: 2012-11-13, 20:42 ]
Mam pytanie czy krew w płynie z opłucnej oznacza,że dzieje się coś złego ?
 
mariol74 



Dołączyła: 14 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: śląsk

 #25  Wysłany: 2012-11-14, 14:12  


witam jestem tu nowa, ale temat nie jest mi obcy, nie chcę udzielać rad, to tylko moja sugestia;
powinnaś jak najszybciej poinformować rodziców o istniejącej sytuacji; pomoc hospicyjna jest naprawde bardzo pomocna pod wieloma względami, nawet psychologicznymi;
pozdrawiam
_________________
viola99
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #26  Wysłany: 2012-11-14, 20:12  


artstudio napisał/a:
Mam pytanie czy krew w płynie z opłucnej oznacza,że dzieje się coś złego ?

Nie jest to niestety dobry objaw, choroba rozwija się.
Czy tata wie o swojej sytuacji? Bo to on powinien podjąć decyzję co do ewent. dalszego leczenia.
_________________
 
artstudio 


Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 22
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #27  Wysłany: 2012-11-15, 08:28  


Mam nadzieję, że jak Tata jutro znajdzie się w szpitalu to zatrzymają to co się dzieje. Lekarz chce podać Tacie chemię, ale cały czas się jeszcze zastanawia czy to zrobić . Powiedział,że chce przyjrzeć się Tacie na oddziale i dopiero wtedy podejmie decyzje. mariol74 Mój Tata już wie, ale nie chciał, żeby mówić Mamie. Moja mama również jest chora, więc nie chce jej denerwować. Mama jest teraz w szpitalu, od kilku lat była leczona na padaczkę na tle nerwowym, teraz lekarze zaczynają szukać innej przyczyny jej utrat świadomości, ponieważ leki nie działają -dostaje 17 tabletek dziennie a poprawy nie ma. Lekarze mojej mamy są poinformowani o chorobie taty. Mama będzie miała terapię z psychologiem, która ją przygotuje na to co się dzieje.
 
artstudio 


Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 22
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #28  Wysłany: 2012-11-16, 20:12  


Właśnie wróciłam ze szpitala, niestety lekarze po naradzie stwierdzili, że nie podadzą mojemu Tacie chemii. Stwierdzili, że w przypadku mojego Taty byłaby to eutanazja.
Rano nadzieja, zostaliśmy przyjęci do kliniki chemioterapii a po kilku godzinach... Powiedzieli, że teraz pozostaje leczenie paliatywne.Najtrudniej było mi to powiedzieć Tacie. To jest straszne.
Poprosiłam lekarzy o skierowanie na dożywianie pozajelitowe, wiem że to Taty nie wyleczy, ale może poprawi jego stan. Proszę podpowiedzcie mi co jeszcze mogę zrobić ?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #29  Wysłany: 2012-11-16, 21:26  


Jesteście zapisani do hospicjum?
_________________
 
artstudio 


Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 22
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #30  Wysłany: 2012-11-16, 21:31  


Jeszcze nie, nawet nie wiem które jest dobre ? Jak szukać ? dzisiaj rano Tata miał mieć chemie ... a teraz . Strasznie to trudne . Czy możecie mi polecić hospicjum w Łodzi?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group