1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Badanie cytologiczne
Autor Wiadomość
AgataUK 


Dołączyła: 06 Cze 2010
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2010-06-06, 18:16  Badanie cytologiczne


Pisze do Was, bo sie boje, i chyba potrzebuje jakiegos wsparcia.
Mieszkam od 2 lat za granica i nie bylam w tym czasie u ginekologa,
zreszta tu, w Wielkiej Brytanii, do ginekologa sie nie chodzi, tylko do lekarza rodzinnego,
i jesli ginekolog potrzebny, to trzeba czekac wieki na termin.

Pierwsza i jak dotychczas jedyna cytologie zrobilam dwa i pol roku temu w Krakowie, w wieku 31 lat.
Wyszla druga grupa.
Dostalam leki przeciwzapalne ale do kontroli juz nie poszlam bo wyjechalam do UK i wpadlam w wir pracy.

Od kilku miesiecy mam straszne miesiaczki i wydalam z siebie kawaly nablonka.
Teraz doszly bole krzyza, chodzic nie moge. Plamien nie mam (tylko kolo owulacji mi sie raz, dwa razy zdarzylo..),
uplaty mialam ale grzybicze i po lekach ustapily.
Mam powiekszone wezly chlonne wszystkie i odczucie dyskomfortu w brzuchu, jakbym byla w ciazy, a nie jestem, zaparcia.
Jutro mam dostac wyniki cytologii, ktora tu zrobilam.
Bardzo sie boje, Czy moje objawy moga wskazywac na raka szyjki?...

Lekarz wykonujacy cytologie powiedzial ze widzi szyjke (wszystko drozne) i ze wyglada zdrowo.
Czy przy takich objawach mozna w ogole polegac na naocznej ocenie przez pielegniarke lub lekarza?
Czy jesli bylo by ze mna zle, to czy oni by tam cos zobaczyli przy badaniu, czy to widac??

Prosze pomozcie bo ja juz nie spie czekajac od tygodnia na te wyniki..
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #2  Wysłany: 2010-06-06, 19:21  


Agatko miła - na odpowiedź profesjonalną musisz trochę poczekać. Podobnie zresztą jak na wyniki cytologii. Ale na mój rozum lekarz ma doświadczenie, więc wie, co mówi. A bez wyników nikt nic więcej powiedzieć Ci nie może.

Jeszcze tylko tydzień - i poczujesz dużą ulgę. Więc życzę przetrwania tego tygodnia z godnością.

Serdecznie pozdrawiam
 
k2196 


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 211
Skąd: Lublin
Pomogła: 22 razy

 #3  Wysłany: 2010-06-06, 19:30  


U mojej mamy raka szyjki macicy lekarka "wypatrzyła" podczas rutynowego badania naocznego, więc wzrok lekarzy potrafi być wiążący, chociaż oczywiście najlepiej się o tym przekonać, potwierdzając wszystko badaniami :)
A co do objawów - u mojej mamy były to głównie krwotoki (wraz z kawałkami nabłonka), które zdarzały się czasem nawet co kilka dni, a niekiedy co kilka tygodni lub miesięcy (okazało się, że mama trochę długo hodowała to raczysko :/ ). Z tym, że ona już była po okresie menopauzy.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #4  Wysłany: 2010-06-06, 19:40  


Agatko, bez wyników nic więcej nie powiemy, ale objawy, które podajesz są niepokojące.
Mogą one sugerować, że faktycznie coś się dzieje, ale trudno powiedzieć coś konkretnie, bo nie są to objawy jednoznaczne.

Z dalszym gdybaniem i spekulacjami najlepiej poczekać na wyniki. Jeżeli wyniki nie pokażą nic niepokojącego, dobrze by było zrobić USG, żeby zajrzeć do jamy brzusznej (jajniki również !) i wyjaśnić skąd te dolegliwości, bo na pewno tak zostawić tego nie można.

ściskam

zuza ::thnx::
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
megis 



Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 16
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2010-06-06, 21:36  


Pani Agatko niestety nie moge pomóc bo nie znam sie na rzeczy ale trzymam bardzo mocno kciuki i wierze że będzie wszystko dobrze..:-) głowa do góry :-).....pozdrawiam.
_________________
megis
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #6  Wysłany: 2010-06-06, 22:47  


Agato,
"na oko" wypatrzec mozna tylko formy bardziej zaawansowane. Ale za kilka godzin wszystko sie wyjasni.
Tak jak pisze Zuzia - jesli nawet szyjka bedzie ok, objawy sa niepokojace, trzeba wiec sprawdzic wszystko co sie da.
Trzymam kciuki za wyniki.
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
AgataUK 


Dołączyła: 06 Cze 2010
Posty: 3

 #7  Wysłany: 2010-06-07, 10:07  Wyniki


Wyniki wlasnie otrzymalam, sa dobre, nic, nawet nie ma zadnej infekcji. Tutaj standardowo wykonuje sie cytologie nowa metoda, cienkoiglowa, wiec chyba trzeba uwierzyc. A mnie dalej wszystko boli. Bardzo was dziekuje za wsparcie i porady: mam juz umowione usg i bede dalej szukac przyczyn. Dzieki za sugestie dotyczaca jajnikow, Dziekuje raz jeszcze
 
blatka 


Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 172
Skąd: Grodzisk Maz.
Pomogła: 22 razy

 #8  Wysłany: 2010-06-07, 20:24  


AgataUK,
objawy te, też mogą wskazywać na torbiele a nawet mięśniaki, choć zakładam, że badanie "na oko" mogłoby stwierdzić ich obecność.
Mówię o torbieli, bo sama przez to przeszłam, objawy identyczne co u Ciebie, no może poza powiększonymi węzłami. Przez dwa lata lekarze ginekolodzy nie mogli znaleźć u mnie przyczyny bóli brzucha. Dopiero lekarz rodzinny widząc złe wyniki krwi stwierdził, że natychmiast mam zrobić TK jamy brzusznej. Rzeczywiście to badanie wykazało zmiany na jajniku i do tego CA-125 (marker nowotworowy) 490, spowodowały, że dostałam się do szpitala i zostałam zoperowana, na szczęście hispat nie wykazał zmian nowotworowych a podwyższone CA-125 trafia się przy torbielach endometrialnych. Piszę o tym dlatego, że ani usg dopochwowe (4 razy robione), ani cytologie, ani wizyty u kolejnych ginekologów nic nie wykazywały.
Zachęcam Ciebie do zrobienia badań dodatkowych, bo bóle nie biorą się z niczego.
Wierzę w to, że znajdziesz przyczynę swoich dolegliwości i naprawdę nie musi to być odrazu nowotwór.
Pozdrawiam :)
 
AgataUK 


Dołączyła: 06 Cze 2010
Posty: 3

 #9  Wysłany: 2010-06-08, 09:33  Dziekuje


Dziekuje Blatka za wiadomosc i pomoc, i ciesze sie ze w koncu znalazlas przyczyne, gratuluje determinacji! Bede sie badac.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group