1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polineuropatia
Autor Wiadomość
abb20 


Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2014-02-18, 19:40  Polineuropatia


Witam. Moja mama po chemioterapii (rak jajnika) cierpi na polineuropatie. Lekarz onkolog zapisał lek Lyrica z refundacja. Jedno opakowanie wystarcza na 2 tyg., wiec poprosilismy lekarza rodzinnego o wypisanie kolejnego opakowania. Lekarza wypisał, ale powiedzial, ze nie moze na refundacje i musielismy zapłacic 180 zł. W miedzyczasie bylismy takze z wizyta u neurologa, ktory powiedzial, ze również nie może wypisac na refundacje. Czy tylko lekarz onkolog moze wypisac ze znizka? To jest tez dla nas problem, bo do naszego onkologa sa kolejki trzeba troche poczekac. Czy onkolog moze mi wypisac np. ze 2 opakowania, tak zeby starczylo na miesiac lub poltora?
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #2  Wysłany: 2014-02-20, 19:48  


Podbijam.
Ktoś, coś? :)
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #3  Wysłany: 2014-02-20, 20:40  


Co do tego konkretnego leku to nie wiem, ale ogólne zasady są takie że odpowiedni specjalista może zapisać lek zgodnie ze wskazaniem na 90 dni, żeby to w aptece zrealizowali to na recepcie powinno być podane dzienne dawkowanie i ilość przepisanego leku to powinno być właśnie te 90 dni x dawka.
_________________
sprzątnięta
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #4  Wysłany: 2014-02-20, 20:45  


Forumowiczka abb20 otrzymał już odpowiedź na to pytanie w Centrum informacji o Leku
http://leki-informacje.pl...refundacja.html
abb20 19-02-14 17:34
Witam. Cierpie na polineuropateie obwodowa spodowana choroba nowotworowa. Onkolog zapisal mi ten lek z refundacja, lekarz rodzinny stwierdzil, ze wogole nie moze mi go zapisac, a natomiast neurolog stwierdzil, ze moze ten lek zapisac, lecz bez refundacj. Czy rzeczywiscie tak jest? Oraz czy lekarz onkolog moglby zapisac mi ten lek na np. 2 miesiace ( 2 lub 3 opakowania)?



administrator (administrator) 20-02-14 09:28
Lekarz może wypisać lek z refundacją pod warunkiem zgodności ordynacji z wskazaniami refundacyjnymi leku. Lyrica jest refundowana w wskazaniu "Leczenie dorosłych pacjentów z bólem neuropatycznym spowodowanym procesem nowotworowym". Zgodnie z powyższym w Pana przypadku lek należy się z refundacją. Możliwę ,że lekarze odmawiali Panu wypisania leku z refundacją ze względu na brak udokumentowania rozpoznania schorzenia..

"Warunkiem koniecznym przy wystawianiu świadczeniobiorcom recept na leki refundowane, w przypadku każdego lekarza uprawnionego do wystawiania takich recept, w tym także w leczeniu chorób przewlekłych, jest dysponowanie przez tego lekarza udokumentowanym rozpoznaniem schorzenia - ustalonym samodzielnie lub przez innych lekarzy w związku z prowadzonymi przez nich diagnostyką i leczeniem świadczeniobiorcy."

Źródło:

Komunikat dla świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS) w sprawie stosowania przepisów § 12 ust. 5 i 6 Ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, stanowiących załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 maja 2008 r. (Dz.U. z 2008 r. Nr 81, poz. 484) http://www.nfz.gov.pl/new...78(...)drukuj=1
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group