1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Znamię
Autor Wiadomość
Luna78 


Dołączyła: 27 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kujawsko-Pomorskie

 #1  Wysłany: 2012-07-01, 15:03  Znamię


Witam wszystkich serdecznie! Znamię o którym piszę mam od urodzenia , od roku było obserwowane przez dermatologa gdyz pojawiły się na nim czarne plamki. Po ostatniej wizycie dermatolog stwierdził ,ze jednak trzeba je usunąc i dał skierowanie do chirurga. Zastanawia mnie iz chirurg wypisał skierowanie do szpitala , bo jak powiedział okolica jest trudna i trochę potrwa jej usunięcie Na skierowaniu napisał: guzek skóry okolicy nadobojczykowej prawej Kazał porobic badania i stawic się 3 lipca z papciami na zabieg Z tego co czytałam to większosc z was miała usuwane znamiona bez skierowania do szpitala(chyba ze była to docinka) , więc skąd u mnie od razu ten szpital :shock: Trochę się zestresowałam tym faktem... Nadmienię , ze to nie moja pierwsza "przygoda" z rakiem 4 lata temu miałam zdiagnozowany stan przednowotworowy( ale nie chodziło o skórę) biopsja a potem operacja i comiesięczne kontrole u onkologa przez pierwsze pół roku. Teraz znowu powróciło do mnie to uczucie niepewnosci sprzed kilku lat...
 
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #2  Wysłany: 2012-07-01, 15:12  


Luna78, witaj.
Chciałam Cię uspokoić,to że wyciete znamię ma być na oddziale szpitalnym jeszcze o niczym nie świadczy.
Luna78 napisał/a:
bo jak powiedział okolica jest trudna i trochę potrwa jej usunięcie
i tym pewnie kierował się lekarz.
Zgłosisz się 3 a 4 do domku. [usmiech] .
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #3  Wysłany: 2012-07-01, 17:16  


moja mama miala skierowanie na usuniecie znamienia tez do szpiala, w ktorym zaraz po przyjeciu na oddzial miala zabieg i sio do domu, po wypis miala sie zglosic po 2 czy tez 3 dniach, ale nie zostawiali jej na dluzszy pobyt
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
Luna78 


Dołączyła: 27 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kujawsko-Pomorskie

 #4  Wysłany: 2012-07-01, 21:44  


Dziękuje wam , to pocieszająca perspektywa :mrgreen: Byłabym chyba spokojniejsza gdybym to znamię miała np na nodze he,he no ale cóż... A tak wogóle to mam jakies złe przeczucia , moze dlatego iz niedawno bolała mnie szyja po tej stronie ( węzły?) i z tyłu za uchem zrobiło mi się zgrubienie małe , ale bolące -po kilku dniach zniknęło. Czy po wycięciu znamienia następnego dnia poszłyscie do pracy? Berto mam nadzieję , że dobrze znosisz "kuracje" ipi i wogóle jestes bardzo dzielna. Po moim zabiegu napewno się odezwe i napisze jak tam poszło ;) Pozdrawiam was gorąco i miłego wieczorku zyczę :)
 
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #5  Wysłany: 2012-07-02, 11:40  


Luna 78 to że dostałaś skierowanie do szpitala nie oznacza wcale że tam zabawisz :) W moim przypadku było tak że za każdym razem dostawałem skierowanie do szpitala, wycinali, zakładali szwy i do domu zaraz :) Co do chodzenia do pracy to ja od razu ale jeśli masz pracę fizyczną która wymaga gimnastyki to poczekaj trochę by nie pozrywać czy też nie rozciągnąć szwów oczywiście zależy od okolicy :)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
lewmarek 


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 152
Pomógł: 11 razy

 #6  Wysłany: 2012-07-02, 12:54  Re: Znamię


Luna78 napisał/a:
Nadmienię , ze to nie moja pierwsza "przygoda" z rakiem

Tam zaraz od razu rak. Masz znamię, które lekarz sugeruje wyciąć dla świętego spokoju... Znakomita większość tego typu znamion po wycięciu nie okazuje się wcale czerniakami/rakami a jedynie brodawkami czy innymi znamionami dysplastycznymi.
 
Luna78 


Dołączyła: 27 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kujawsko-Pomorskie

 #7  Wysłany: 2012-07-02, 22:13  


Klikers widzę , ze ty to juz weteran w usuwaniu :lol: Praca w większosci fizyczna , więc chyba rzeczywiscie wezmę parę dni wolnego... Masz rację lewmarek , będę się martwic jak postawią mnie przed faktem dokonanym , a narazie muszę przezyc jutrzejszy zabieg :<: Fajnie ,ze jestescie to duze wsparcie ze człowiek moze się wygadac i wyrzucic z siebie swoje wątpliwosci...
 
 
Luna78 


Dołączyła: 27 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kujawsko-Pomorskie

 #8  Wysłany: 2012-07-04, 19:13  


Witajcie! No to jestem juz po zabiegu , dzisiaj miałam zmianę opatrunku , rana goi sie dobrze :mrgreen: 10 lipca idę na zdjęcie szwów , a potem 2-3 tygodnie oczekiwania na wyniki hist-pat :?ale?:
 
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #9  Wysłany: 2012-07-07, 12:23  


Luna78 ciesz się że tylko 2- 3 tygodnie oczekiwania na wyniki, zdarza się że oczekuje się 1,5 miesiąca :) a tam od razu weteran raptem tylko 4 miałem usunięte znamiona z czego jedno podejrzewano o czerniaka ale są ludzie na forum którzy mieli więcej wycinanych tak więc nie taki weteran :)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
Luna78 


Dołączyła: 27 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kujawsko-Pomorskie

 #10  Wysłany: 2012-07-07, 19:04  


A ja miałam dylemat z wycięciem tego jednego he,he Może dlatego , iz co niektórzy odradzali mi to , mówiąc że "lepiej tego nie ruszac" Jednakze po przeczytaniu kilkudziesięciu waszych postów , podjęłam decyzję , mam nadzieję ,że własciwą i teraz pozostaje mi to "króciutkie" czekanie na wynik :???:
_________________
Pozdrawiam~~Sylwia
 
 
civic 


Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 110
Pomógł: 3 razy

 #11  Wysłany: 2012-07-07, 20:08  


hej nie martw się, ja miałem wycinane 17 znamion, w tym dwa podejrzenia o czerniaka i wszystko jest ok ;-) w kolejce jest następne 5 8-)

[ Dodano: 2012-07-07, 20:09 ]
a kilka z nich notorycznie zacinałem przy goleniu i krwawiły, i żyję
_________________
cały czas do przodu ;-)
 
Luna78 


Dołączyła: 27 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kujawsko-Pomorskie

 #12  Wysłany: 2012-07-08, 20:12  


civic 17 :shock: aż z wrażenia zrobiłam sobie lekturę twojego tematu :lol: i wiesz co,też mam uczulenie na plastry , rana wygląda ok , ale tam gdzie plaster jestem czerwona jak burak he,he
_________________
Pozdrawiam~~Sylwia
 
 
civic 


Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 110
Pomógł: 3 razy

 #13  Wysłany: 2012-07-09, 16:56  


mialem tak samo, wiec trzymalem plaster najkrocej jak sie dalo zeby skora oddychala :)
_________________
cały czas do przodu ;-)
 
Luna78 


Dołączyła: 27 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kujawsko-Pomorskie

 #14  Wysłany: 2012-07-10, 15:22  


Byłam dzisiaj na zdjęciu szwów i zdjęli mi 2 , a z pozostałymi kazali przyjść za tydzien... Chyba mnie pan doktor polubił , że tak każe mi co parę dni przychodzic he,he :trala:
_________________
Pozdrawiam~~Sylwia
 
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #15  Wysłany: 2012-07-12, 09:49  


Luna78 napisał/a:
A ja miałam dylemat z wycięciem tego jednego he,he Może dlatego , iz co niektórzy odradzali mi to , mówiąc że "lepiej tego nie ruszac" Jednakze po przeczytaniu kilkudziesięciu waszych postów , podjęłam decyzję , mam nadzieję ,że własciwą i teraz pozostaje mi to "króciutkie" czekanie na wynik :???:


Jasne że podjęłaś dobrą decyzję :) wiesz jeśli coś jest podejrzane o nowotwór to należy jak najszybciej pozbyć się tego, jak się człowiek nie pozbędzie to raczysko będzie sobie rosło potem da przeżuty do węzłów chłonnych a potem odległe więc stwierdzenie "lepiej nie ruszać" jest jak najbardziej mylne i zgubne ;)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group