1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w piersi
Autor Wiadomość
Bea11 


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 16
Skąd: Boston
Pomogła: 1 raz

 #31  Wysłany: 2012-01-12, 17:51  


gaba napisał/a:
Na wizycie musisz się dowiedzieć co to właściwie jest, bo nierakowych zmian w piersi to jest kilkanaście, dopiero jak będziesz miała wynik histopatologiczny to można zacząć coś porównywać. Informacja że to zmiana łagodna nie jest informacją pełną i w żadnym wypadku nie powinnaś wyjść z gabinetu tylko z takim stwierdzeniem. Pozdrowienia

Przed biopsja powiedzieli mi, ze to mikrozwapienia, ale musza sie upewnic czy nie sa nowotworowe.A moj lekarz..przeczytal tylko wynik tj; benign, benign...Czyli analizujac calosc..czy moga to byc mikrozwapnienia nienowotworowe i tak jak 2 lata temu zostawia to?. Dowiedzialam sie tez na samej biopsji, ze jedna z tych nowych zmian urosla jakby byla przedluzeniem tej pierwszej zmiany..ale moj angielski nie jest idealny plus stres.., a moj maz chyba juz traci ciewrpliwosc do moich pytan..mimo, ze sie bardzo stara. Dziekuje za odpowiewiedz Gaba :)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #32  Wysłany: 2012-01-12, 18:35  


To pytaj lekarza umiarkowanie, ale poproś o wynik histopatologiczny na piśmie, powiedz że nie wiadomo gdzie będziesz za 2 lata i chcesz mieć dokument do ewentualnego pokazania. Dadzą na pewno. Zwapnienia powstają przy każdym stanie zapalnym, ich forma (mikrozwapnienia) i sposób w jaki się układają na kliszy z mammografii może wskazywać na proces nowotworowy. Nowotwory mogą być złośliwe i niezłośliwe, a jeszcze to mogą być zmiany po innych procesach zapalnych. Na razie wiesz tylko że wykryto zmiany niezłośliwe, o perspektywach i co z tym dalej to możesz poczytać jak będziesz znała nazwę zmiany. Polecam Ci www.Medicinenet.com - naprawdę łatwo i przystępnie, tylko trzeba znać nazwę choroby :) to do poniedziałku!

[ Dodano: 2012-01-12, 18:39 ]
Takie "kliniki piersi" cieszą się bardzo dobrą opinią, możesz mieć do nich zaufanie. Ale dokładnie wiedzieć co jest w Twojej piersi to też powinnaś.
_________________
sprzątnięta
 
Bea11 


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 16
Skąd: Boston
Pomogła: 1 raz

 #33  Wysłany: 2012-01-17, 11:59  


Jestem juz po konsultacji w Centrum Piersi i moje zmiany to mikrozwapnienia w ktorych nie ma komorek nowotworowych. Nic z tym nie beda robic i nastepna mamografie mam za rok :) . Zapytalam czy to moze sie zmutowac na cos niedobrego...lekarz twierdzi, ze nie, bo albo sa komorki nowotworowe albo ich nie ma, ale oczywiscie nie moze mi dac gwarancji, ze cos np innego sie gdzies nie zrobi i musze sie liczyc z tym, ze moge miec jeszcze w przyszlosci biopsje, bo tylko tak moga wylapac te 20% mikrozwapien, ktore sa niebezpieczne. Chcialabym jeszcze raz wszystkim podziekowac za wsparcie, serce..rozsadne rady i cierpliwosc, pozdrawiam najciepielj jak potrafie i zycze duzo zdrowia, Bea.
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #34  Wysłany: 2012-01-17, 12:40  


Bea11, Cieszę się z Tobą z tak dobrych wyników :cmok:
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #35  Wysłany: 2012-01-17, 13:41  


Bea11,
Trzymaj się :uhm!: i cieszę się że wyniki wyszły bardzo dobrze :) Zglądaj czasami di nas ;)
Pozdrawiam ::thnx::
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #36  Wysłany: 2012-01-17, 13:56  


super wieści :)
pozdrawiam
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
Bea11 


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 16
Skąd: Boston
Pomogła: 1 raz

 #37  Wysłany: 2012-01-17, 14:01  


Jeszcze raz dziekuje za wszystko, bede zagladala tutaj na pewno i sercem jestem juz zawsze z Wami, Bea.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group