1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w piersi
Autor Wiadomość
Chabrowa 



Dołączyła: 25 Sie 2011
Posty: 224
Skąd: Warszawa
Pomogła: 40 razy

 #61  Wysłany: 2011-12-15, 10:33  


Orka - to "odpocznij" na święta, a potem zrób jak akos radzi
Popiernicz - to fajnie odstresowuje :-D
Pozdrawiam,
_________________
spontanicznie carpe diem - ale banał, nie???
 
orka30 


Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 67
Pomogła: 11 razy

 #62  Wysłany: 2011-12-15, 12:08  


:) no moze faktycznie popierniczę :-D

decyzja co do ciagu dalszego podjeta - odpoczywam do sylwestra, a potem drążę...
 
strieuka 


Dołączyła: 23 Sie 2011
Posty: 59
Pomogła: 4 razy

 #63  Wysłany: 2011-12-15, 20:42  


Orka popierniczyć trzeba :mrgreen: odstresujmy się wszyscy ile się da!

Jak już mówiłam, popieram akos (to ja z Poznania :-D ). Zrób usg. Może zwróć uwagę ( jak się uda) by badanie zrobiono tuż po zakończeniu miesiączki (a już na pewno nie przed). Może obraz będzie bardziej przejrzysty.
Jeśli chodzi o speców nad specami, to ten mój, który nic nie widział to ponoć od 15lat diagnozuje raka piersi, należy do jakichś stowarzyszeń i ach i och. Mój onkolog też mówił, że go bardzo ceni. Nie mówię absolutnie, że tak nie jest, po prostu jestem przekonana, że usg jest specyficznym badaniem. Podczas biopsji kukałam na ekran i zmiana wyglądała zupełnie inaczej. Dobra koniec kropka, przenosimy się w świąteczną strefę, która o guzach nie słyszała, co Wy na to? :mrgreen:
 
orka30 


Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 67
Pomogła: 11 razy

 #64  Wysłany: 2011-12-16, 08:00  


popieram, koniec z myślenicami, czas na świętowanie :uhm!:
 
orka30 


Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 67
Pomogła: 11 razy

 #65  Wysłany: 2012-03-15, 12:32  


witam się ponownie z aktualnosciami.

wczoraj udało sie zrobic USG:

"piersi o budowie mieszanej tłuszczowo - gruczołowej. W piersi prawej na pograniczu kwadrantów górnych na 12-ej ok. 5-6 cm od brodawki utrzymuje się nieco nieostro ograniczona strefa hypoechogeniczna o wymiarach 7x6 mm. Zmiana kwalifkuje się do biopsji mammotomicznej pod kontrolą USG. W piersi lewej nie stwierdza sie zmian ogniskowych litych ani torbielowatych. w dołąch pachowych nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych. BI RADS 4a"

więc obcy w piersi raczej nie urósł od sierpnia zeszłego roku (w USG byłą ocena 5x 6 mm, w mammo - średnica 10 mm), co najwyzej "odsunął" sie od brodawki ;) ale to pewnie "wina" metody diagnostycznej....

pani doktor powiedziała, że wg niej lepiej to usunąć, zeby czegoś nie przegapić, ale w wyniku wpisała biopsję mammotomiczną... to jest chyba biopsja wspomagana próżnią? czy jest mozliwość, żeby w trakcie takiej biopsji usunać zmianę całkiem całkiem? mam nadzieję, ze po tej biospji juz jasność co do charakteru zmiany jest 100% czy tak jak w biopsji cienkoigłowej pewny jest tylko wynik potwierdzający złośliwość?

i co wogóle można wnioskować na podstawie wyniku tego i wcześniejszych badań? czy np. to, ze zmiana nie urosła coś moze sugerować?

z rozmowy dowiedziałam się, ze biopsję trzeba robić w CO na Garncarskiej w Krakowie... i tu mam pytanie - jeśli ktoś z Krakowa lub wie o CO w Krakowie - czy muszę mieć skierowanie od onkologa (termin mam na 10 kwietnia, ale nie w CO) na badanie? czy wystarczy że pojawię się z wynikiem...

druga opcja jak rozumiem, to rano stanąć w CO w kolejce i się zarejestrować i wtedy dostanę sie (lub nie ;) ) do onkologa w CO i on skieruje na biopsję?

z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :)
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #66  Wysłany: 2012-03-15, 16:58  


na Twoje pytania nie odpowiem ale witam Cię ponownie :)
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #67  Wysłany: 2012-03-15, 17:22  


Orka jeśli przychodzisz do CO na Garncarską idziesz do rejestracji dla pacjentów pierwszorazowych ( okienko po prawej stronie ) . Przyjęta zostaniesz na pewno - ale kilka godzin z życiorysu wyjęte :)
Bardzo dokładnie trzeba się wsłuchiwać jak pielęgniarka pod gabinetem czyta nazwiska i kolejność wejścia do kabiny a są A i B - Sajgon :lol:
Co do biopsji to nic Ci nie podpowiem Bo Mama miała robioną w innym mieście .
Wysyłam Ci pw
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
orka30 


Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 67
Pomogła: 11 razy

 #68  Wysłany: 2012-03-15, 22:34  


dzięki :)
idę jutro, wezme jakąś dobrą ksiażkę i wałówę co by z głodu nie paść :-D

[ Dodano: 2012-03-16, 16:22 ]
łooo... wystałam i wysiedziałam sie raptem 7 godzin, ale mam skierowanie i termin - 14 maja... będzie biopsja mammotomiczna faktycznie. musze jeszcze jakieś badania krwi zrobić - układ krzepnięcia chyba, bo grupę krwi mam zrobioną w ciąży... no i zaszczepić się na wzw B
dzięki za rady i kciuki.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #69  Wysłany: 2012-03-16, 22:21  


To trzymamy kciuki cały czas :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
nancy77 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 24

 #70  Wysłany: 2012-03-17, 17:42  


orka30 przeczytałam kilka Twoich wpisów i pisałaś coś o tym,że będziesz robić tę biopsję w Krakowie. Masz termin aż na maj??!! Ja jestem z Tarnowa i u nas czas oczekiwania to 1-2 tygodni. Może warto zrobić biopsję u nas w Tarnowie?? Jest świetny chirurg,który specjalizuje się własnie w biopsji mammotomicznej.
 
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #71  Wysłany: 2012-03-17, 20:11  


No przeczytałam cały (długi) wątek jeszcze raz i nie ma w nim ani słowa o tym że proponują Ci usunięcie całej zmiany sprzętem do biopsji mammotomicznej. Zrozumiałam, że masz termin na biopsję.
Wg tego co napisałam tym sprzętem można (a raczej producent tak rekomenduje) redukować (tak ładnie nazywają wyciąganie po kawałku) tylko gruczolakowłókniaka i żadnej innej zmiany. Trzymaj się
_________________
sprzątnięta
 
orka30 


Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 67
Pomogła: 11 razy

 #72  Wysłany: 2012-03-21, 16:17  


gaba, tak się wyraziła pani doktor która w wyniku USG wpisała (jednak), ze zmiana sie kwalifikuje do biopsji MMT oraz chirurg onkolog w CO w Krakowie - że zostanie usunięta cała zmiana i zrobione badanie histopatologiczne. Nigdzie mi tego nie napisali, powtarzałam co powiedzieli. Natomiast zaczęłam szukać tu na forum postów związanych z biopsją MMT i trafiłam między innymi na wątek nancy77, gdzie się wypowiedziałam.
między innymi w zwiazku z tym co piszesz na temat biopsji MMT odwiedzę jeszcze jednego onkologa - mam termin na 10 kwietnia. zobaczymy co on powie...


nancy77, dzięki za info, jak pisałam poczekam na wizytę do 10 kwietnia i zobaczymy...
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #73  Wysłany: 2012-03-21, 17:39  


U nancy77 lekarz na podstawie usg z dużym prawdopodobieństwem zakłada gruczolakowłókniaka i to chce usunąć, natomiast czy u Ciebie tak jest to powinien powiedzieć lekarz bo biopsja tego jednoznacznie nie precyzuje.
_________________
sprzątnięta
 
orka30 


Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 67
Pomogła: 11 razy

 #74  Wysłany: 2012-05-16, 10:38  


witam się ponownie :)

wczoraj miałam biopsję MMT, lekarz robiąca powiedziała, że usunęła całą zmianę, nawet z zapasem... za 2 tygodnie wyniki...
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #75  Wysłany: 2012-05-16, 12:34  


:okok" trzymam kciuki za dobre wyniki :)
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group