1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zespół Hornera
Autor Wiadomość
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #1  Wysłany: 2009-06-29, 20:37  Zespół Hornera


Co to jest zespół Hornera ? czy mały guzek na oskrzelach,płucach,opłucnej może dać objawy zespołu hornera? to się nazywa chyba guz pankosta albo jakoś tak i jest pochodzenia płaskonabłonkowego. jak to się ma do przerzutów do węzłów chłonnych.
Jak to się ma do mojej historii. Nie chcę jescze jednego problemu!!
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #2  Wysłany: 2009-06-29, 21:18  


Cytat:
Zespół Hornera: Rak górnej części płuca może uszkadzać nerw prowadzący z górnej części klatki piersiowej w kierunki szyi. Lekarze określają go mianem guza Pancoasta. Najczęstszym jego objawe są silne bóle ramienia. Czasam mogą dawać one objawy tzw Zespołu Hornera. Zespól Hornera to termin medyczny określający wystąpienie kilku objawów takich jak opadanie jednej powieki, zniesienie wydzielania potu po tej samej stronie twarzy i zwężenie źrenicy.

źródło: http://www.prosalute.info/nowe.php?post=94

Cytat:
Guz Pancoasta to rak oskrzela położony obwodowo w okolicy szczytu płuca. Może naciekać splot ramienny, zwoje współczulne, żebra i kręgi. Powoduje silne bóle, uszkodzenie splotu barkowego i zespół Hornera.

źródło: http://www.echirurgia.pl/slownik/guz_pancoasta.htm
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #3  Wysłany: 2009-06-29, 21:23  


Jogi ? Skąd takie podejrzenie? Czy ktoś to podejrzewa lub rozpoznał?
Czy widzisz gorzej na jedno oko czy na obydwa?


[ Dodano: 2009-06-29, 22:01 ]
Jogi - to najprawdopodobniej ma związek z zabiegiem. Okazuje się bowiem, że preparowanie w okolicach tętnicy szyjnej wewnętrznej może nieść ze sobą powikłanie w postaci wystąpienia Zespołu Hornera (bezpośrednia przyczyna to: uszkodzenie podczas zabiegu nerwów obwodowych lub np. wystąpienie krwiaka, który zwęża światło tętnicy).
W w/w wypadku jest spora szansa, że są to zmiany odwracalne!

Co na to lekarz? Czy podano Ci leki przeciwzakrzepowe?

[ Dodano: 2009-06-29, 22:16 ]
Zaraz, zaraz - wspominałaś mi chyba, że objaw ten zauważono jeszcze przed zabiegiem; być może był to więc efekt ucisku guza na tętnicę? A po operacji efekt ten się wzmógł przez powikłania (krwiak, skrzep?)
Skąd pytanie o płuco? (ta wersja nie pasuje mi zupełnie - TK klatki piersiowej w szczytach płuc pokazało jedynie zwłóknienia!)
Napisz proszę, jakieś konkrety - czekam. ściskam!
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #4  Wysłany: 2009-06-30, 15:15  


Nic konkretnego sie nie dowiedziałam bo na moje dzisiejsze pytanie o ten zespół lekarka łagodnie acz stanowczo powiedziała że są ważniejsze dla mnie sprawy i żałuje ze to powiedziała innej lekarce przy mnie. Opada mi powieka lewa i znacząco gorzej widzę na obydwa oczy od jakiegoś czasu. pocę sie ogólnie bardzo ale nie bardzxiej na twarzy niż gdzie indziej. Czy po lewej mniej to nie wiem. z tymi płucami to wyniki były różne. boli mnie lewy staw barkowy (chyba tak to sie nazywa)od jakiegos czasu. Moja lekarka bardzo uważnie mi sie przygląda i wciąz pyta jak sie czuję. Zagląda mi w gardło. Piguły mówiły że juz dawno nie przejmowała sie tak operacją. nawet dzwoniła wieczorem, w nocy i rano po operacji i kazała im sprawdzać mojecisnienie i pytac jak sie czuję. Ale o zespole nie chce rozmawiać. Może podejrzewa że to był ucisk na tętnicę. zobaczymy. ona dozuje mi wiedzę.

[ Dodano: 2009-06-30, 16:33 ]
popieprzyło mi się. Opada powieka prawa a źrenic swoich nie moge ocenic bo taki mam znakomity wzrok. Dobra. Skoro mam wazniejsze sprawy to nie będę sie tym zajmować. Objecałam sobie słuchać lekarzy.

[ Dodano: 2009-06-30, 16:57 ]
chyba żadnych powikłań po operacji nie ma. Nie gorączkuję, nic mnie nie boli, może trochę gardło dzisiaj ale nic wielkiego. Jem powoli, dużo popijam ale czesto sie ksztyszę i może dlategoboli mnie troche gardło bo je podrażniłam. jedyna sprawa to dość rozległa opryszczka ale pewnie sma sobie jestem winna - picie z butelki, może niedomyta łyżeczka. zovirax pomaga. jakoś to przeżyję.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group