1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyniki badań wycinka
Autor Wiadomość
izzi 


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-04-23, 09:43  Wyniki badań wycinka


Witam Was serdecznie i bardzo prosze napiszcie kiedy otrzymaliście wyniki po wycieciu znamienia?
Ja miałam usuniente znamie 10 l temu i wyniki otrzymałam na wizycie podczas zdjęcia szwów po ok 2 tyg.
Jak to wygląda teraz?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-04-23, 10:09  


Średni czas oczekiwania na wynik histopatologii to 7 - 14 dni roboczych. Czasem krócej, czasem dłużej.
_________________
 
izzi 


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2012-04-23, 10:57  


Pytam ponieważ na początku kwietnia miałam wycięte kolejne znamie w WCO (zrobiło się wypukłe, zmieniało kolor i rosło)
Po 2,5 tyg zdjęto mi dopiero szwy (kiepsko się goiło) teraz mam szwy w plasterkach.
Kiedy spytałam się o wyniki powiedziano mi że mam się umówić do onkologa i tam się wszystkiego dowiem.
Wizyte mam dopiero 10 maja i zaczynam się martwić ;( ostatnio wyniki dostałam do ręki.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-04-23, 13:07  


A pytałaś dlaczego nie mogą wydać Ci wyniku do ręki, jeśli już faktycznie jest?
_________________
 
izzi 


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2012-04-23, 13:29  


Niestety nie spytałam ;( myślałam że to teraz norma , (ogólnie pani była mało sympatyczna)
Dopiero później spodkałam babeczke która miała zabieg w tym dniu co ja i mówiła że ona odebrała już wyniki i wszystko jest ok.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2012-04-23, 13:31  


W takim razie proponuję spróbować dowiedzieć się w WCO dlaczego tego wyniku Ci nie wydano - zapytać po prostu jakie są procedury po zabiegu wycięcia znamienia.
Czasem bywa tak, że faktycznie dopiero lekarz wydaje pacjentowi wyniki, w rejestracji tego nie robią, czasem jest to podyktowane koniecznością konsultacji z lekarzem ponieważ wynik nie jest dobry.
_________________
 
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #7  Wysłany: 2012-04-23, 14:44  


izzi, ja akurat wycinalam znamie we Wloszech, ale mysle, ze to podobnie wszedzie funkcjonuje... czekalam w sumie 3 tyg, w miedzyczasie bylam 2 razy na zdjeciu szwow i za kazdym razem pytalam o wynik...

ale nie bylo... po 3 tyg mialam zdjety ostatni szew- to bylo w piatek i nie bylo, a w poniedzialek rano do mnie dzwonila pielegniarka, ze mam sie stawic w trybie natychmiastowym , bo lekarz chce ze mna rozmawiac

jak podjechalam do szpitala, wiedzialam, ze dobrze nie jest, bo tak to niedzwonia- dowiedzialam sie, ze to czerniak i tego samego dnia zrobili mi docinke

wiec sprobuj jeszcze raz zadzwonic o ten swoj wynik , mysle, ze mozesz trafic na inna pielegniarke, milsza, bo przeciez sie zmieniaja :)

tak czy inaczej zycze powodzenia, trzymam kciuki za wynik...a w razie "w " 10 maj az tak daleko nie jest.... daj znac jak sie czegos dowiesz ok?
 
izabelaw1 



Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 71
Pomogła: 11 razy

 #8  Wysłany: 2012-04-23, 16:47  


Ja tez długo czekałam na wyniki.swoje znamię wyciełam u chirurga 24.01 a mój wynik był dopiero 01.03 czyli ponad miesiąc.Pytałam dlaczego tak długo to trwało,skoro guzek okazał sie czerniakiem,a tu niestety liczy sie każdy dzień i otrzymałam odpowiedź,że był badany dwukrotnie,żeby potwierdzic diagnozę.Zastanawiam sie jak to jest,że jedni mają wynik hist-pat po dwóch tyg i od razu są kierowani na docinkę,a ja musiałam czekac ponad miesiąc na wynik i kolejny na docinke i usunięcie wartownika,smutne to :-(
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #9  Wysłany: 2012-04-23, 17:14  


absenteeism napisał/a:
W takim razie proponuję spróbować dowiedzieć się w WCO dlaczego tego wyniku Ci nie wydano - zapytać po prostu jakie są procedury po zabiegu wycięcia znamienia.
Czasem bywa tak, że faktycznie dopiero lekarz wydaje pacjentowi wyniki, w rejestracji tego nie robią, czasem jest to podyktowane koniecznością konsultacji z lekarzem ponieważ wynik nie jest dobry.


Nie no nie straszmy tu że wynik nie jest dobry :)
Np: w szpitalu MSWiA na Wołoskiej w Warszawie też nie wydaja wyników pacjentom w rejstracji tylko trzeba przyjść umówić się po odbiór wyników z lekarzem i lekarz dopiero daje i mówi co tam jest na wyniku bez względu czy dobry czy zły :)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2012-04-23, 17:17  


Dlatego napisałam, że czasem bywa tak, a czasem inaczej. Wszystko zależy od ośrodka.
_________________
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #11  Wysłany: 2012-04-23, 17:20  


izabelaw1 napisał/a:
Ja tez długo czekałam na wyniki.swoje znamię wyciełam u chirurga 24.01 a mój wynik był dopiero 01.03 czyli ponad miesiąc.Pytałam dlaczego tak długo to trwało,skoro guzek okazał sie czerniakiem,a tu niestety liczy sie każdy dzień i otrzymałam odpowiedź,że był badany dwukrotnie,żeby potwierdzic diagnozę.Zastanawiam sie jak to jest,że jedni mają wynik hist-pat po dwóch tyg i od razu są kierowani na docinkę,a ja musiałam czekac ponad miesiąc na wynik i kolejny na docinke i usunięcie wartownika,smutne to :-(

Myślę że czas zależy od szpitala w którym się wycina i tego ile mają do badania wycinków np szpital MSWiA wydaje wyniki od 2 do 6 tygodni, ja na pierwszy wynik czekałem 6 tygodni i myślałem że jajo zniosę tak się niecierpliwiłem, natomiast wynik z drugiego znamienia maiłem po 4 tygodniach
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group