1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
wynik tk prosze o pomoc
Autor Wiadomość
mysza19842 


Dołączyła: 24 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Białystok

 #1  Wysłany: 2010-08-24, 19:45  wynik tk prosze o pomoc


Witam ! mam 26 lat, do szpitala trafilam przypadkiem przez uciazliwą pokrzywkę.Wykonano mi profilaktycznie rtg kl piersiowej,zdjecie wykazalo .Zrobiono mi takze tkomputerowa z kontrastem..oto wynik :W polu dolnym pluca lewego segm 7 owalna miekkotkankowa jednorodna zmiana guzowata o gladkich odgraniczonych zarysach o wym. 17mmx13mm nie ulegajaca wzmocnieniu kontrastowemu, po za tym pola plucne bez zmian ogniskowych, wezly chlonne niepowiekszone, watroba sledziona trzustka nadnercza bez zmian ogniskowych.Jutro mam wizyte w poradni Kliniki Chir.Klatki Piersiowej, Gdyby nie ta pokrzywka ktorej zreszta juz nie mam zylabym w nieswiadomosci..moze ktos wie na co mam sie nastawiac z takim wynikiem tk?? pozdrawiam agnieszka

[ Dodano: 2010-08-24, 19:49 ]
Dodam ,ze moj Tata zmarl na raka pluc w wieku 53 lat:(
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #2  Wysłany: 2010-08-24, 20:50  


Do usunięcia. Zmiana nie jest duża, prawdopodobnie nie będzie to nic złośliwego, ale o tym trzeba się przekonać po badaniu mikroskopowym.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
mysza19842 


Dołączyła: 24 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Białystok

 #3  Wysłany: 2010-08-31, 11:56  jestem po konsultacji


Witam ponownie! Jestem po konsultacji u torakochirurga ktory stwierdzil ze moja zmiana na lewym plucu tzn cien kragly o wym 13mm na 17 mm to prawdopodobnie nic groznego,trzeba jednak usunac ją operacyjnie.Zabieg za okolo 2 tygodnie.Strasznie sie denerwuje gdyz mam 26 lat i do tej pory nie mialam zadnej operacji pod narkozą.Czy ktos moze wie cos na temat tego jak dlugo trwa taka operacja ,czy niesie za soba jakies powiklania itd? Serdecznie pozdrawiam agnieszka

[ Komentarz dodany przez: absenteeism: 2010-08-31, 18:34 ]
Scaliłam oba tematy, jakie założyłaś, w jeden. Dalej proszę o pisanie tylko w tym wątku, aby cała historia była dostępna w jednym miejscu i łatwo było wrócić do poprzednich postów.
_________________
Zadziwiające, jak kruche jest życie człowieka...
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #4  Wysłany: 2010-08-31, 12:08  


Witaj Myszo!
Dobrze, że tak szybko bylaś u torakochirurga. Powiedz jednak czy dr przedstawił zakres operacji? Usuną tylko guza z marginesem tkanki, czy jakiś większy kawałek płuca - segment? Bo chyba o całym płacie płuca - w przypadku tak małej zmiany nie może być mowy?! Dr wyjaśnił jaka to będzie dokładnie operacja?
_________________
Katarzynka36
 
 
mysza19842 


Dołączyła: 24 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Białystok

 #5  Wysłany: 2010-08-31, 12:16  


Dzis bylam tylko w poradni,wypisal skierowanie do szpitala i jutro rano mam stawic sie do doktora ,ktory bedzie sie mna opiekowal w szpitalu i prawdopodobnie operowal,wiec jutro dowiem sie wiecej. Lekarz powiedzial mi dzis ze usuna tylko guzka i troszke tkanki ,nic po za tym.Narazie tylko tyle wiem.Denerwuje sie bardzo gdyz nigdy/ na szczescie oczywiscie/ nie bylam operowana. Dzieki za odp
_________________
Zadziwiające, jak kruche jest życie człowieka...
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #6  Wysłany: 2010-09-01, 21:12  


Prawdopodobnie planowana jest resekcja klinowa zmiany lub tumorektomia. Zabieg będzie trwał około 2-3 godzin, znieczulenie prawdopodobnie łączone - ogólne + przewodowe. Większy stres wynika pewnie z nasłuchania się mitów niż właściwego ryzyka, które naturalnie istnieje, ale jest niewielkie, mimo stosunkowo sporego obciążenia ze strony samej dużej procedury chirurgicznej. Będzie dobrze.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
mysza19842 


Dołączyła: 24 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Białystok

 #7  Wysłany: 2010-09-03, 23:22  


Mam stawic sie na oddziale 13 wrzesnia..to juz niedlugo, narazie normalnie chodze do pracy wiec staram sie nie myslec co, jak itp. Dzięki wielkie za odpowiedzi i prosze dalej :) pozdrawiam
_________________
Zadziwiające, jak kruche jest życie człowieka...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group