1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony przez JustynaS1975 z tematu:
Autor Wiadomość
martasz16 


Dołączyła: 25 Mar 2014
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2014-12-10, 22:34  


coś wiem na temat przerzutów do mózgu.
tata mojego męża ma 47 lat. po wycięciu węzłów chlonnych w zeszłym roku w październiku w Bydgoszczy okazało się w bardzo krótkim czasie bo już w lutym ze ma liczne przerzuty do mózgu. źle mowił, mylił wyrazy itp. w marcu znalazł się w Warszawie w CO i tam podano mu zelboraf. przez 8 miesięcy było super, żył normalnie czuł się świetnie, aż do października kiedy to zelboraf przestał działać z dnia na dzień. Został zakwalifikowany do leczenia ipilimumabem ale z racji tego, że leku nie było w Warszawie zaczeło się szukanie go w innych miastach. Kiedy lek pojawił się w Warszawie minął prawie miesiąc. dostal pierwsza dawkę leku i wszystko było w porządku do momentu kiedy 3 tygodnie temu nie pojawiły się obrzęki w głowie. od tego czasu jest masakrycznie, nie wiem w sumie czy to jest spowodowane obrzękami czy tez tymi zmianami w głowie. w czasie leżenia w szpitalu minęla mu druga dawka ipilimumabu więc nie mogl jest pzyjac, lekarz prowadzacy w warszawie zapewniał ze go dostanie gdy tylko sytuacja sie unormuje. Tesc lezy w szpitalu, od prawie 3 tygodni nie wstaje z lozka bo kiedy wstanie zaraz pojawiaja sie zawroty w glowie i upadki oraz niekiedy napady padaczkowe, też lezy w pampersie. Ma zła mowe, myli fakty i czasami jest taki nieobecny. w warszawie powiedziano nam, ze z takimi objawami nie kwalifikuje sie juz na podanie drugiej dawki leku ipilimumab i ze zostaje podanie tylko chemii.
co o tym myslicie? czy jest jeszcze jakas mozliwosc by prosić o tej lek ? czy to juz jest koniec? wiem ze ta moja wypowiedz moze byc troche chaotyczna ale pisalam ja na szybko.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2014-12-18, 11:25 ]
Został wydzielony osobny wątek. I proszę historię choroby Teścia opisywać w tym wątku. Proszę nie mieszać historii chorób różnych osób w jednym wątku.
I.3 Regulaminu: "Każda historia powinna być opisana we "własnym" wątku, założonym przez Ciebie w Dziale właściwym tematycznie (...) i w nim kontynuowana. Załóż swój wątek, opisz w nim historię/swój problem i w tym wątku kontynuuj dodawanie kolejnych informacji."


_________________
Marta
 
martasz16 


Dołączyła: 25 Mar 2014
Posty: 4

 #2  Wysłany: 2014-12-10, 23:26  


Obertas jeśli mógłbyś się wypowiedzieć to bardzo proszę
_________________
Marta
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #3  Wysłany: 2014-12-11, 00:07  Wywołany do odpowiedzi


Ot co-by nie śmiecić w wątku nowym wpisem-odpowiedź na pw została udzielona.
obertas
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
martasz16 


Dołączyła: 25 Mar 2014
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2014-12-17, 20:48  


Z tymi przerzutami do glowy to jest chyba najgorsza opcja tej choroby. Moj tesc od 4 dni siedzi na lozku niechce sie w ogole polozyc 3 doby prawie nje spi a jak zasnie to spiewa, krzyczy w miedzy czasie,strasznie przeklina. Strasznie to wszystko wygląda i nie mogę na niego patrzeć. Jak choroba potrafi upośledzic człowieka. W warszawie nie chca podac mu juz chemii. Kazda proba i prosba przebrania go konczy sie krzykiem. Pol godziny go trzeba prosic aby przesunal sie kawałek na lozku.
_________________
Marta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group