1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wstępna diagnoza -zmiana w obrębie połączenia przełykowo-żoł
Autor Wiadomość
azzar 


Dołączył: 07 Maj 2023
Posty: 2
Skąd: Podkarpacie

 #1  Wysłany: 2023-05-08, 17:43  Wstępna diagnoza -zmiana w obrębie połączenia przełykowo-żoł


Witam,

Niestety w ubiegły piątek w trakcie wizyty mojego taty u lekarza gastrologa została wykryta zmiana w okolicy połączenia przełykowo-żołądkowego (jeśli zrozumiałem go dobrze to jest zlokalizowany poniżej linii Z). Zmiana ma wielkość ok 2 cm.

Niestety nie mam jeszcze dużo informacji ponieważ to świeża sprawa została tylko pobrana próbka do badań. Niby nie jest to jeszcze przesądzone czym jest ta zmiana, i mamy jeszcze mała nadzieję, że to nic złośliwego, ale reakcja dwóch lekarzy na to co wyszło w badaniu endoskopowym mocno wystraszyła moich rodziców i raczej nie pozostawiła złudzeń.

Mój tata powinien dostać wyniki w środę i wtedy też powinien dostać skierowanie na TK.

Wiem, że jeszcze w tej chwili nie mając pełnych badań trzeba mieć nadzieje, ale w razie potwierdzenia obaw (dodatniego wyniku) i potrzeby hospitalizacji, chciałem zapytać o dwie rzeczy:

-Mój tata mieszka na Podkarpaciu, i najbliżej ma do Lublina (gdzie mieści się Samodzielny Szpital Klinicznym nr 1 w Lublinie) i Krakowa (Uniwersyteckie Centrum Doskonałości w Nowotworach Układu Pokarmowego). Do którego ośrodka najlepiej się skierować?
-Wiem, że tata powinien otrzymać zielona kartę DILO i skierowanie na TK. Czy jest coś jeszcze ważnego o co powinien się zapytać/poprosić?

Pozdrawiam z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
j14j14 


Dołączył: 17 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Kraków
Pomógł: 2 razy

 #2  Wysłany: 2023-05-08, 22:34  


Kraków
 
dysia444 


Dołączyła: 09 Wrz 2022
Posty: 5
Skąd: Łańcut

 #3  Wysłany: 2023-05-09, 22:02  


Dopytaj czy NIO Gliwice tego typu leczą nowotwory
 
azzar 


Dołączył: 07 Maj 2023
Posty: 2
Skąd: Podkarpacie

 #4  Wysłany: 2023-05-23, 20:56  


Witam wszystkich,

Jesteśmy już po badaniach (TK). Niestety nie są zbyt dobre:

Badanie TK klatki piersiowej wykonano przeglądowo oraz po podaniu kontrastu.
Miąższ płucny powietrzny bez zmian naciekowych i bez zmian meta.
Jamy opłucnowe wolne od płynu.
Węzły chłonne wnęk i śródpiersia niepowiększone. Serce niepowiększone.
Uwidocznione struktury kostne bez zmian naciekowych.
Badanie TK j.b. i m.m. wykonano w fazie natywnej oraz po podaniu kontrastu.
Okrężnie pogrubienie ściany wpustu żołądka na dł ok 4 cm z możliwym objęciem dyslalnej części przełyku na dł ok. 3cm, okoliczne pojedyncze w. chłonne przywpustowe gr. do 1 cm.
Wątroba niepowiększona ze zmianami meta-najwieksza 2 cm w lewym płacie. Wewnątrzwarstwowe drogi żółciowe i PŻW nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny bez uwapnionych złogów.
Trzustka jednorodna, prawidłowej szerokości, przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona jednorodna, niepowiększona. Nerki prawidłowej wielkości, kształtów, bez obecności złogów, bez cech zastoju.
Torbiel wlk 76 mm w NL. Nadnercza bez zmian ogniskowych. Aorta brzuszna nieposzerzona. pęcherz moczowy obkurczony, bez wyraźnej patologi. Bez wolnego płynu w j.b i m.m. Uwidocznione struktury kostne bez zmian naciekowych.


Rodzice byli już u lekarza onkologa w Krakowie. Niestety wg lekarza z powodu przerzutów na razie nie klasyfikuje się do operacji. Dopiero po chemii będzie i ewentualnym zmniejszeniu/cofnięciu zmian będziemy mogli myśleć co dalej.

Chciałem was zapytać, czy to gdzie odbywa się chemię ma znaczenie? Wiem że zabiegi wyczerpują i dobrze jest jeśli nie będą musieli daleko dojeżdżać, ale chcielibyśmy też żeby leczenie jak najlepiej zadziałało.

Siostra też zastanawia się nad dietetykiem. czy macie kogoś do polecenia w Krakowie który ma doświadczenie w przygotowaniu diety w takich przypadkach?
 
mVeltan 


Dołączył: 10 Lip 2020
Posty: 142
Skąd: Lublin
Pomógł: 16 razy

 #5  Wysłany: 2023-05-24, 13:25  


Witaj, myślę że chemię lepiej podać w doświadczonym ośrodku który jest przygotowany do reakcji na możliwe powikłania, jeżeli operacja to zdecydowanie Kraków
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group