1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
wole guzkowate a ciąża
Autor Wiadomość
monika78 


Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2010-05-13, 20:06  wole guzkowate a ciąża


witam . mam 32 lata, jestem w 19 tygodniu ciąży. rok temu zdjagnozowano u mnie guza tarczycy o charakterze gruczolaka o śr. 19 mm ( badanie usg) wynik biopsji to:obraz cytologiczny przemawia za wolem guzkowym .wyniki TSH FT3 FT4 W normach. lekarz zlecił mi kontrolne wyniki za pół roku (były w normie)
Obecnie gin zlecił mi wizytę u endokrynologa z powodu niskiego TSH 0,101 ulU/mL FT3- 8,11, FT4-11,7 pmol/L ORAZ usg tarczycy- wynik to prawy płat tarczycy normoechogeniczny o gładkich obrysach obj. 3,66 cm. Lewy płat o obj. 6.61 (cm sześcien.), w płacie widoczna zmiana o charakterze gruczolaka o śr. 2,97 cm . cieśń tarczycy 6 mm .
Pani radiolog uspokajała mnie że ta różnica może wynikać z tego żę rok temu miała inną głowicę usg może mocniej przycisnęła.
lekarz endokrynolog powiedział ,że różnica w ciągu roku jest duża i normalnie tak szybko nie powinno się tak zwiększać. sugeruje operację , dał także skierowanie na ponowną bipsję m artwię się ponieważ termin biopsji najwcześniej 25.05 , na wynik trzeba czekać kolejny tydzień ,potem czekanie na wizytę , decyzję lekarzy i ewentualnie termin operacji. CZY zaczekać z tym wszystkim do po porodzie (termin mam na 10 pażdziern). czy ta sytuacja jest tak pilna, że wymaga operacji?PROSZĘ O POMOC.
_________________
MONIKA
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #2  Wysłany: 2010-05-14, 11:38  


Witaj monika,
poczekaj spokojnie na wynik biopsji. To w tej chwili najlepsze rozwiązanie.

W przeciwnym wypadku nie dowiemy się jak pilna winna być interwencja chirurgiczna.
Jest również możliwe, że 'nowe USG' wykonano głowicą umożliwiającą uzyskanie obrazu o znacznie większej rozdzielczości - różnica w wymiarze mogła więc wynikać również z tego faktu.

Za dużo jest niewiadomych. Warto zaczekać na wynik biopsji (termin biopsji nie jest zbyt odległy, nie martw się).
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group