1. Link do strony z mo¿liwo¶ci± wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych u¿ytkowników s± aktywowane przez Administracjê
(linki aktywacyjne nie dzia³aj±) - zwykle w ci±gu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona G³ówna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Nastêpny temat
Wêz³y ch³onne - jedna wielka nie wiadoma
Autor Wiadomo¶æ
Dran 


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2015
Posty: 12

 #1  Wys³any: 2015-10-26, 20:02  Wêz³y ch³onne - jedna wielka nie wiadoma


Witam od 12 grudnia 2014 uczêszczam na onkologie, rozpoznanie by³o takie, powiêkszone wêz³y ch³onne, najpierw 12x9mm po tygodniu 15x10mm, leczenie antybiotykami dozylnie na usg wezly powieszkone twarde nie przemieszczajace sie po leczeniu antybiotykami dostalem skierowanie na endokrynologie poniewaz wykryto guzki na tarczcy, mofologia na endokrynogoli w normie, a markery na onkologii troche ponad skale , lecz lekarka mowila ze sa dobre, po miesiecu wezly twarde nie przemieszczajace sie 26x24mm, lekarki mowily ze udaje, symuluje itp. ogolem ze wezly chlonne powiekszone udaje zapytalem sie wiec jak je powiekszylem to nie umialy odpowiedziec zebym sam sobie odpowiedzial... co zawala z nog
aktualnie wezly sa dalej powiekszone ostatnie usg 36x24mm, wezly sa twarde pod palcem nie przemieszczaja sie, nie mialem biopsji ani nic tylko morfologia i antybiotyk, tyle tego bylo,
i caly czas utrzymuje mi sie: nudnosci, temperatura,nocne poty, zle samopoczucie ogolne, i taki ogolny swad skory ( badania dermatologiczne nic nie wykazaly) niewiem co robic jakby mogl ktos cos doradzic pomoc bede wdziezny bo zaraz bedzie rok a ja jestem dalej w ciemnej d*pie i nie wiem gdzie szukac ratunku
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Do³±czy³: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomóg³: 31 razy

 #2  Wys³any: 2015-10-27, 10:49  


Nie traæ czasu na ja³owe dyskusje. Tu chodzi o Twoje zdrowie i ¿ycie. Je¶li masz wra¿enie, ¿e spotykasz siê z indolencj±, omiñ te osoby szerokim ³ukiem.
Skontaktuj siê z hematologiem. Je¶li uzna, ¿e te wêz³y s± podejrzane, skieruje Ciê zapewne do pobrania wêz³a celem badania. Na podstawie tego co¶ bêdzie wiadomo.
Kierunek - hematolog.
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Do³±czy³a: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomog³a: 135 razy

 #3  Wys³any: 2015-10-27, 13:59  


Do hematologa w centrum onkologii szybko.
_________________
patolog
 
Dran 


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2015
Posty: 12

 #4  Wys³any: 2015-10-27, 18:28  


patomorfolog z CO napisa³/a:
Do hematologa w centrum onkologii szybko.

o to chodzi ze jezdze regularnie na oddzial onkologiczno-hematologiczny, konczy sie na wizytach moim narzekaniem, teraz jade w swieta na usg i znowu mi powiedze ze udaje albo cos w tym stylu, najbardziej boli to ze ani biopsji mi nie zrobia, ani tego badania nie pamietam nazwy co silny elektromagnez jakos na cialo dziala, ani nic z powodu" morfologia wychodzi nawet dobrze" i na tym sie konczy, to sie jakos ratuje antybiotykami ze moze zelzy ale po leczeniu antybiotykiem dozylnym nic. Na oddziale tez byl chlopak i mowili mu tak samo bo krew mu wychodzila dobrze i mial objawy takie jak ja i ze po roku dopiero podjeli sie leczenia go, wiec u mnie w grudni minie rok i moze sie wezma za leczenie albo zostanie Carpe Diem
 
marko1 


Do³±czy³: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomóg³: 61 razy

 #5  Wys³any: 2015-10-27, 18:28  


Witaj Dran,
sk±d jeste¶, gdzie te powiêkszone wêz³y by³y diagnozowane?

Wed³ug mnie, tu nie ma nad czym siê zastanawiaæ. Konieczna jest pilna zmiana o¶rodka, na bardziej do¶wiadczony.
 
MisiekW 
MODERATOR


Do³±czy³: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomóg³: 560 razy


 #6  Wys³any: 2015-10-27, 18:36  


No zdecydowanie popieram przedmówców. Sk±d jeste¶? :)
 
Dran 


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2015
Posty: 12

 #7  Wys³any: 2015-10-27, 18:42  


Busko-Zdrój najpierw lekarz rodzinny od którego dosta³em skierowanie do szpitala onkologiczno-hematologicznego w Kielcach

[ Dodano: 2015-10-27, 19:09 ]
marko1 napisa³/a:
Wed³ug mnie, tu nie ma nad czym siê zastanawiaæ. Konieczna jest pilna zmiana o¶rodka, na bardziej do¶wiadczony.


Np.? kielce to podobno najlepszy o¶rodek onkologiczny w Polsce
 
JustynaS1975 
Administrator



Do³±czy³a: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Sk±d: Warszawa
Pomog³a: 2742 razy

 #8  Wys³any: 2015-10-27, 19:21  


Dran napisa³/a:
Np.? kielce to podobno najlepszy o¶rodek onkologiczny w Polsce

Tego nie wiem i sk±d ta opinia.
Ale je¶li co¶ 'od d³u¿szego czasu nie funkcjonuje' , to nale¿y zmieniæ, a chocia¿by uzyskaæ 'drug± opiniê' w innym o¶rodku. Niezale¿nie od tego jak dobry jest o¶rodek, w medycynie zalecana jest 'inna opinia'.
Inni wska¿± Ci inny dobry o¶rodek, tak aby by³ najbli¿ej Twojego zamieszkania (zapewne dalej ni¿ Kielce). Polecam Katowice.
_________________
Cz³owiek ma dwa ¿ycia. To drugie zaczyna siê wtedy, gdy zrozumiesz, ¿e ¿ycie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Dran 


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2015
Posty: 12

 #9  Wys³any: 2015-10-27, 19:30  


Ta opinie wziela sie stad poniewaz na tvp info pokazywali szpitale onkologiczne i bylo mowione ze ten kielecki jest najlepszy w polsce, ale to bylo niewiem z 4 miesiace temu jak nie wiecej, a co do katowic to skierowanie potrzebuje, dokumenty z kielc czy jakies inne dokumenty?
 
JustynaS1975 
Administrator



Do³±czy³a: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Sk±d: Warszawa
Pomog³a: 2742 razy

 #10  Wys³any: 2015-10-27, 19:56  


Dran napisa³/a:
co do katowic to skierowanie potrzebuje

Szczerze powiedziawszy nie wiem.
Tutaj s± dane kontaktowe, zadzwoñ lub/i napisz:
http://spskm.katowice.pl/...antacji-szpiku/

Ogólnie jest tak, ¿e do onkologa nie potrzeba skierowañ, natomiast do hematologa tak.

Na pewno dokumentacje warto mieæ <wyniki badañ>.
_________________
Cz³owiek ma dwa ¿ycia. To drugie zaczyna siê wtedy, gdy zrozumiesz, ¿e ¿ycie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Dran 


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2015
Posty: 12

 #11  Wys³any: 2015-10-27, 20:02  


w grudniu mam wizyte to dzwonic jutro czy po wizycie jak dalej beda olewac sprawe?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-10-27, 20:13 ]
Dzwoniæ, nie czekaæ do grudnia.

 
MisiekW 
MODERATOR


Do³±czy³: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomóg³: 560 razy


 #12  Wys³any: 2015-10-27, 20:09  


Od tego zale¿y Twoje ¿ycie. A ka¿dy dzieñ jest na wagê z³ota.
Decyzja nale¿y do Ciebie. Gdyby chodzi³o o mnie, dzwoni³bym jak najszybciej.
Zarówno Klinika Hematologii w Katowicach jak i klinika w Krakowie przy Kopernika s± do¶wiadczonymi o¶rodkami w zakresie diagnostyki i leczenia ch³oniaków.
 
Dran 


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2015
Posty: 12

 #13  Wys³any: 2015-10-28, 20:36  


zrobi³em sobie wymaz z gard³a wyszed³ mi gronkowiec z³ocisty czy to ma powi±zanie?
 
MisiekW 
MODERATOR


Do³±czy³: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomóg³: 560 razy


 #14  Wys³any: 2015-10-28, 23:42  


Kolonizacja górnych dróg oddechowych przez gronkowce, paciorkowce, menigokoki, etc. jest zupe³nie normalna, nie wp³ywa na limfadenopatiê.
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Do³±czy³: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomóg³: 31 razy

 #15  Wys³any: 2015-10-29, 07:32  


Dran, dzwoni³e¶ gdzie trzeba? Czy bêdziesz czeka³ do grudnia, ¿e mo¿e wêz³y Ci siê zmniejsz± po antybiotykach? ¯o³±dek wytrzymuje jeszcze t± kuracjê?
Poczytaj w±tki innych. W PL (nie wszêdzie) ch³oniaki (mam nadziejê, ¿e u Ciebie go nie ma) leczy siê antybiotykami, niestety, ¶wi±d skóry leczy siê ma¶ciami lub kieruje siê chorego do psychiatry, ¿e sobie co¶ wmawia. Twój przypadek wpisuje siê niestety w ten schemat.
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group