1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Węzły chłonne - jedna wielka nie wiadoma
Autor Wiadomość
Dran 


Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 12

 #16  Wysłany: 2015-10-29, 12:50  


trebor napisał/a:
Dran, dzwoniłeś gdzie trzeba?

tak dzwoniłem

Cytat:
Czy będziesz czekał do grudnia, że może węzły Ci się zmniejszą po antybiotykach? Żołądek wytrzymuje jeszcze tą kurację?


wytrzymuje biore leki osłonowe ratuje sie jak moge poki co

Cytat:
Poczytaj wątki innych. W PL (nie wszędzie) chłoniaki (mam nadzieję, że u Ciebie go nie ma) leczy się antybiotykami, niestety, świąd skóry leczy się maściami lub kieruje się chorego do psychiatry, że sobie coś wmawia. Twój przypadek wpisuje się niestety w ten schemat.


czyli jestem psychicznie chory, ufffff no to chyba trza sie wybrać nie na onkologie tylko do psychiatryka

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-10-29, 12:55 ]
Na onkologię na pewno się wybierz. :)

 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #17  Wysłany: 2015-10-29, 12:59  


Dran napisał/a:
tak dzwoniłem

I co?
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Dran 


Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 12

 #18  Wysłany: 2015-10-29, 15:04  


umowiony na tomografie jestem

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-10-29, 15:10 ]
:uhm!:

[ Dodano: 2015-10-29, 15:50 ]
MisiekW napisał/a:
Kolonizacja górnych dróg oddechowych przez gronkowce, paciorkowce, menigokoki, etc. jest zupełnie normalna, nie wpływa na limfadenopatię.



troche nie rozumiem, ale chodzi o to że węzły chłonne nie powiekszają sie do takich rozmiarów poprzez bakterie w dorgach oddechowych tak?

i jeszcze mam pytanie np. jak sa te portale poradnik zdrowia i abc zdrowie poczytac o tych wezlach czy nie wierzyc co pisza bo to redakcja nie lekarze?
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #19  Wysłany: 2015-10-29, 17:07  


Mówiąc krótko: nie od bakterii w gardle masz te węzły.
 
marko1 


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomógł: 61 razy

 #20  Wysłany: 2015-10-29, 17:51  


Dran napisał/a:
umowiony na tomografie jestem


Ruch w dobrym kierunku.

Dran napisał/a:
jak sa te portale poradnik zdrowia i abc zdrowie poczytac o tych wezlach czy nie wierzyc co pisza bo to redakcja nie lekarze?


To nie jest tak, że informacje w necie to wszystko śmieci. Z reguły jednak, trzeba takie informacje mocno filtrować. A jak nic nie wiemy o chorobie, to jednak lepiej jest nie diagnozować się przez internet. Badań, też nikt nie zrobi na odległość.
Tu jest potrzebny, osobisty kontakt z dobrym lekarzem specjalistą. Który najpierw zleci diagnostykę, odpowiednią do danego przypadku a na końcu postawi diagnozę.
 
Dran 


Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 12

 #21  Wysłany: 2015-10-29, 18:45  


marko w kielcach jest 4 lekarzy i i wszyscy mówią że niby jest dobrze porobiłem sobie multum badań na swój koszt i jedynie co to morfologia dobrze, markery dobrze wyniki w normie , teraz gronkowiec, a węzły powiększone, a zastrzyki brałem bo wymiotowałem 2 tygodnie. a co do diagnozy to nikt nie potrafi jej postawić nawet 4 onkologów

[ Dodano: 2015-10-29, 18:48 ]
i jest taka możliwość, że markery z krwi i usg nie wykryją nowotworu? chociaż usg mialem pare msc temu
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #22  Wysłany: 2015-10-29, 18:57  


Dran napisał/a:
i jest taka możliwość, że markery z krwi i usg nie wykryją nowotworu?

"Markery z krwi" - jest kilka takich tzw. markerów nowotworowych, ale to nie jest 'czuła metoda wykrywania nowotworów" (markery mogą być w normie, a w organizmie będzie proces rozrostowy/"nowotworowy'). Mogą być dobre wyniki morfologii krwi, a a w organizmie będzie proces rozrostowy/"nowotworowy.
Na USG wychodzi, że masz powiększony węzeł chłonny, który od jakiegoś czasu się powiększa. Być może to jest naciek nowotworowy (np. chłoniak). I dlatego sugerowaliśmy zdiagnozowanie tego.
Dran napisał/a:
chociaż usg mialem pare msc temu

Parę tzn. ile?
I czy to jest wynik z tego ostatniego USG?
Dran napisał/a:
wezly sa dalej powiekszone ostatnie usg 36x24mm

Jeśli TAK, to czy ten węzeł chłonny rośnie, czy jesteś w stanie określić to palpacyjnie?
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Dran 


Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 12

 #23  Wysłany: 2015-10-29, 19:16  


5msc temu a palpacyjnie czuje ze powiekszony, twardy nieruchomy i tak jakby części wezła zrobił sie taki wzgórek jakby, a co do gardła to wyczytałem że węzły mogą sie powiekszyć do paru mm
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #24  Wysłany: 2015-10-29, 19:28  


Nie masz infekcji. W infekcji węzły są miękkie i bolą. Gronkowiec w gardle żyje często bez żadnych objawów.
 
Dran 


Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 12

 #25  Wysłany: 2015-10-29, 19:38  


no to te są twarde i nie bolą, kiedyś były twarde i bolały ale brałem antybiotyk dożylny i mi przeszedł ból, lecz teraz czuje powiększone i taki jakby gózek czy coś w ten deseń, a jeśli po tomografii nic nie wyjdzie, a samopoczucie sie nie poprawi czyli, powiększone węzły, skoki temperatur, ogólne zmęczenie i osłabienie, bóle kości oraz swąd to co wtedy bo już sam nie wiem coś mi dolega sam nie wiem co, lekarze też nie wiedzą
 
marko1 


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomógł: 61 razy

 #26  Wysłany: 2015-10-29, 19:44  


Dran,
czterech lekarzy mówiło Tobie, że jest dobrze. Tylko nie wiadomo, na czym to "dobrze" zostało oparte. Nie zlecono TK oraz pobrania wycinka lub całego węzła. Nie powinno się takich objawów lekceważyć, tym bardziej, że jak twierdzisz węzeł się powiększył.
Dlatego napisałem wcześniej, że potrzebny jest tu dobry ośrodek leczący i dobry lekarz specjalista.

Załącz wszystkie opisy z USG, wyniki morfologi oraz wartości oznaczanych markerów, razem z określeniem norm przez laboratorium wykonujące badanie.
 
Dran 


Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 12

 #27  Wysłany: 2015-10-29, 19:58  


jutro je wrzuce a tych ostatnich nie mam bo mi nie wydali tylko zostały w szpitalu raz mialem mniejsze raz wieksze aktualnie czuje powiekszone i jutro wrzuce

[ Dodano: 2015-10-29, 20:02 ]
morfologie mam tylko ta z wypisu ze szpitala
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #28  Wysłany: 2015-10-30, 06:58  


Kiedy masz mieć tomograf?
 
agnieszka. 


Dołączyła: 04 Kwi 2014
Posty: 19

 #29  Wysłany: 2015-11-21, 16:19  


witaj :)
Odnośnie Kielc :)
W Kielcach wystarczy, że jeden lekarz napisze, że jesteś zdrowy ii taka metka do Cb przypięta zostanie już u wsxzystkich lekarzy !!!!
Ja leczę się tam ponad półtora roku !!!
Mam powiększone węzły szyjne, karkowe, obojczykowe, pachwinowe i pod pachami ....
Są większe i jest ich naprawdę dużo. Od maja jestem pacjentem hematologii, wcześniej innych poradni.... i do maja (w styczniu zaczęła się psuć krew) jedynymi badaniami jakie miałam robione były usg.......od maja mam markery żelazo tragedia i kwas foliowy też biochemię, skakają limfocyty, ostatnio nawet leukocyty i o dziwo kolejna wizyta w maju!!!
W maju mam zlecone usg węzłów, biochemię, markery i proteinogram....
Zbieram jeszcze wyniki badań w poradniach rejonowych przez 2 mies. i gdzie w styczniu uciekam z Kielc do innego ośrodka !!! i Tobie też to radzę !!!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group