1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz przełyku części piersiowej
Autor Wiadomość
barti8w 


Dołączył: 30 Gru 2016
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2016-12-30, 12:29  Guz przełyku części piersiowej


Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na takiej stronie więc proszę o rozwagę i jakieś niedociągnięcia.
Można powiedzieć że kilka dni temu, moje życie nabrało innego sensu gdy dowiedziałem się że, najważniejszy człowiek na świecie mój dziadek(74 lata) poszedł na prześwietlenie i rozpoznano u niego: Guz przełyku części piersiowej.
Piszę tutaj aby się dowiedzieć nieco więcej, jakieś rokowanie, co robić.Przedstawię wam tutaj opis jaki dostał:
Rodzaj wykonanego badania:Gastroskopia + Hist-Pat.
Część dalsza i opuszka dwunastnicy bez zmian.Odźwiernik owalny, o rytmicznej perystaltyce.Błona śluzowa żołądka zaczerwieniona, zanikowa.Wpust szeroki-niewielka przepuklina roztworu przełykowego.Nad linią Z nadżerki długości do 3mm.W środkowym odcinku przełyku na długości ok 4cm widoczny jest koncentryczny naciek npl zwężający światło przełyku.Brzeg dolny zmiany 33cm od siekaczy, bzeg górny 29cm.Powyżej przełyku bez zmian.

Co mogę o tym myśleć, prosze o szczere odpowiedzi.Pozdrawiam
_________________
Wiara czyni cuda !
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2016-12-30, 13:23  


barti8w napisał/a:
W środkowym odcinku przełyku na długości ok 4cm widoczny jest koncentryczny naciek npl

Npl - jest to zmiana nowotworową neoplasma - nowotwór, jaki czyli czy łagodny czy złośliwy jest możliwe dopiero po zbadaniu materiału z danej zmiany, czyli wyniki hist.pat.

Czy podczas gastroskopii pobrany został materiał do badań, jest na wyniku jakaś wzmianka? zapewne tak. Trzeba zatem poczekać na dalsze wyniki badań, dopiero będzie wiadomo z czym macie do czynienia.
Są nadżerki, błona śluzowa żołądka zaczerwieniona to na pewno świadczy o stanie zapalnym.
Było sprawdzone czy jest w żołądku bakteria Helicobacter pylori?
barti8w napisał/a:
) poszedł na prześwietlenie i rozpoznano u niego: Guz przełyku części piersiowej.

Czy był dzadek na prześwietleniu, czy na gastroskopii, czy na jednym i drugim, bo zamieszczony wynik jest z gastro.

Co było powodem badań?, złe samopoczucie, bóle, chudnięcie? jakieś inne wyniki były robione?

pozdrawiam i witam na forum
 
barti8w 


Dołączył: 30 Gru 2016
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2016-12-30, 14:26  


Było sprawdzone czy jest w żołądku bakteria Helicobacter pylori?
Nie mam pojecia, nic takiego nie ma napisane.

Co było powodem badań?, złe samopoczucie, bóle, chudnięcie? jakieś inne wyniki były robione?
Powodem badań, były bóle w plecach i własnie przy połykaniu posiłku dziadek mial trudności.
Normalnie je całe posiłki, tylko no nie za dużo.Stracił na wadze, ale też myslę że to może być powodem jest wieku, coraz starszy tym mniej człowiek je, albo mi się żle wydaje.
Inne wyniki? nic nie było dotychczas robione, dopiero teraz wszystkie wyniki jak rozpoznane tego guza.

Dziękuje za odpowiedź.

[ Dodano: 2016-12-30, 14:29 ]
+ Czy podczas gastroskopii pobrany został materiał do badań, jest na wyniku jakaś wzmianka? Tak był pobrany materiał
_________________
Wiara czyni cuda !
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2016-12-30, 17:35  


barti8w napisał/a:
.Stracił na wadze, ale też myslę że to może być powodem jest wieku, coraz starszy tym mniej człowiek je, albo mi się żle wydaje.

Jeśli to niewielki spadek to można zwalić na mniejszą ilość jedzenia, na wiek ale jeśli jest to nagłe chudnięcie i sporo to już jest jakiś problem.
barti8w napisał/a:
Helicobacter pylori?

Czasami lekarz robi badanie na bakterie od razu czasami będzie z wynikiem histopat.
barti8w napisał/a:
Tak był pobrany materiał

Czyli do dwóch tygodni powinien być wynik, warto dzwonić bo może być wcześniej.
Trzeba czekać zatem na wyniki.

pozdrawiam
 
barti8w 


Dołączył: 30 Gru 2016
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2016-12-30, 19:37  


Jak dostanie wyniki od razu wracam do postu i zdaje relacje.
Pozdrawiam
_________________
Wiara czyni cuda !
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group