1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
Autor Wiadomość
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #1  Wysłany: 2010-02-09, 16:05  Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu


Pojawil mi sie ropniak na podniebieniu.
Diagnoza po biopsji, ze to rak zlosliwy.
Juz mam termin operacji.

Czy ktos kto mial podobne problemy i jest po operacji bylby tak mily i dal mi troche praktycznych wskazowek oraz podzielil sie spostrzezeniami.

Z gory dziekuje za uprzejmosc!
Iga.
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #2  Wysłany: 2010-02-09, 16:21  


Cieszę się, że już znalazłaś jesteś na właściwym miejscu. :lol:

Rozumiem, że boisz się operacji. Ale właśnie operacja daje dużą szansę. Gorzej, gdyby określono Twoje zwierzę jako nieoperacyjne.

Czy ktoś już z Tobą rozmawiał o szczegółach? Ja będzie wyglądało jedzenie? Jak długo rany się goją? Czy będziesz miała duże zmiany "estetyczne"?

Wiesz, kiedy ja szukałam informacji dla siebie, to najpierw chodziłam po googlu. I potem dostawałam histerii albo totalnego doła. Teraz wolę, jak mi życzliwy ktoś z forum spokojnie opowie.

Ale na to musisz poczekać. Dzień - dwa.

Z nadzieją
 
bea 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 81
Pomogła: 18 razy

 #3  Wysłany: 2010-02-09, 17:48  


Witaj, Iga! Jestem po wycięciu guza na prawym podniebieniu. W trzeciej dobie po operacji wyszłam ze szpitala, rany goiły się szybko, początkowo jadłam potrawy półpłynne, po około tygodniu zaczęłam jeść normalnie, ale jedzenia nie przyprawiałam- przeszkadzało i słone, i słodkie, i kwaśne.
Teraz w ciagu dnia zakładam specjalną płytkę ułatwiającą mi mówienie, które jest równiez dźwięczniejsze niż bez płytki.Dzieki płytce płyny nie wylewaja mi się nosem:-/

Chętnie odpowiem na Twoje pytania.
_________________
pozdrawiam-bea
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #4  Wysłany: 2010-02-10, 14:29  


Dziekuje za wsparcie i informacje bardzo cenne dla mnie. Troche sie uspokoilam.
Wyniki badan ktore otrzymalam sa wszystkie w normie i bardzo mnie to ucieszylo.
Bea jezeli mozesz mi dac wiecej informacji i wskazowek praktycznych bede bardzo wdzieczna.
Jestes bardzo wspaniala ze mimo opieki nad tata masz czas dla innych. Ja tez bylam w tej sytuacji gdy opiekowalam sie chora mama wiec wiem jak to jest i dlatego jestem pelna podziwu.
Jeszcze raz dziekuje serdecznie i zycze ci i tacie duzo sil i pieknych wspolnie spedzonych dni.
To sa "diamenty" ktore nam zostaja po ich odejsciu i ciagle daja nadzieje i sens.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #5  Wysłany: 2010-02-10, 15:10  


Witaj,
Ja miałam Adenoides cysticum w śliniance podżuchwowej.
Po operacji miałam też naświetlania.
Szczęście w nieszczęściu przy tym rodzaju raka jest takie, że należy do wolno rosnących.
Dobrze, że tak szybko operacja. Czy miałaś wykonywane dodatkowe badania - RM lub USG laryngologiczne?

W jakim mieście się leczysz?
 
bea 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 81
Pomogła: 18 razy

 #6  Wysłany: 2010-02-10, 20:02  


Iga!
Moja operacja trwała około godziny, wycieto guza podniebienia miękkiego z marginesami i zrobiono tzw, intrę, która miała sprawdzić , czy są nacieki.
W czasie operacji założono mi przygotowaną wcześniej płytkę podniebienną- taką bezzębna protezę.
Największą dolegliwością był dla mnie obrzęk trąbki słuchowej- słyszałam bowiem dźwięki, których normalnie się nie słyszy , a nie docierały żadne dźwięki z otoczenia.
Obrzęk został zlikwidowany sterydem- Metypredem.
Ranę pooperacyją czyściłam jałowym wacikiem nasączonym płynem Lugola, płukałam Iludrilem i odkażałam Tantum Verde.
Dwa miesiące po operacji zmieniono mi płytkę,która ma takie wybrzuszenie wypełniające ubytek podniebienia i mam ja do dzisiaj.
Moja mowa jest nosowa, mało dźwięczna, właściwie nie wymawiam głosek tylnojęzykowych- k,g,ch.

Iga! To, co opisałam nie oznacza, że u Ciebie będzie tak samo. Wiele zależy od wielkości guza, gdzie dokładnie na podniebieniu się usadowił i jeszcze od innych czynników.

Ze mną masz wspólne miejsce, wspólny typ skorupiaka masz z mamanel- Ona na pewno poda Ci wiele informacji.

Pozdrawiam Cię, będę śledziła Twój wątek i trzymała kciuki.
_________________
pozdrawiam-bea
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #7  Wysłany: 2010-02-10, 22:12  


mamanel,
Dziekuje za szybka odpowiedz! Lecze sie w Krakowie. Mialam USG robione i TK no i wszystkie inne podstawowe badanie do operacji.
Lekarz nie byl zbyt szczegolowy w komentarzach. Powiedzial ze porozmawiamy jak bede na oddziale. Wlasnie sie pakuje i jutro mam byc przyjeta.
Dam znac jak wroce do domu.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #8  Wysłany: 2010-02-11, 13:30  


Ok, to czekamy na wieści.
:tull:
 
piotruniocz 



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 50
Skąd: warszawa
Pomógł: 6 razy

 #9  Wysłany: 2010-02-11, 19:28  


Iga,

trzymam kciuki. Nic się nie martw . Wszystko będzie OK. <uscisk>
 
bea 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 81
Pomogła: 18 razy

 #10  Wysłany: 2010-02-21, 10:29  


Iga, co u Ciebie? W którym krakowskim szpitalu miałas operację? Jak się czujesz? Pozdrawiam serdecznie.
_________________
pozdrawiam-bea
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #11  Wysłany: 2010-02-21, 18:33  


Witaj Krakowianko, tez jestem z Krakowa. Czy leczysz się na garncarskiej może? Odezwij się jak tam po operacji.

Ściskam mocno
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #12  Wysłany: 2010-02-23, 14:52  


Iga - czekamy na info, jak było
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #13  Wysłany: 2010-02-24, 14:01  


Dziekuje serdecznie za wsparcie. Juz jestem w domu. Poszlo nawet niezle; operacja byla mniejsza niz pierwotnie planowano. Czuje sie bardzo oslabiona i nafaszerowana lekarstwami. Mam 20-sto stronicowy skrypt logopedyczny do cwiczen co mi zajmuje duuuuzo czasu; ale jest juz pierwszy rezultat- rozmawiajac po ang. tym moim nosowym belkotem zostalam zrozumiana i nawet nie padlo pytanie dlaczego mam inny glos... Ale ta plytka ciagle mi jeszcze przeszkadza...nie moge jej jakos zaakceptowac.
Moj system codziennie daje mi mocne sygnaly co oczekuje na posilki i wrocil mi smak oraz apetyt. A piekna przedwiosenna pogoda dodaje otuchy i radosci nawet gdy robiac cwiczenia na rozszerzanie rozwarcia ust boli jak licho .... Za kilka dni mam jechac do kontroli.
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #14  Wysłany: 2010-02-24, 14:18  


Hej, hej - cieszę się, że Cię widzę. I to w całkiem niezłej formie. Jakoś poczułam się za Ciebie odpowiedzialna przez Twoje początkowe zagubienie.

Ćwicz koniecznie - i w ogóle dzielnie się sprawuj - bo przed własnym ryjkiem nie uciekniesz.

Życzę wytrwałości :lol:
 
bea 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 81
Pomogła: 18 razy

 #15  Wysłany: 2010-02-24, 17:37  


Witaj, Igo! Cieszę się, że wróciłas do domu i ... na forum. Z Twojego postu daje się wyczuć dobry nastrój:-)
Ja nie dostałam żadnego skryptu z ćwiczeniami logopedycznymi, na szczęście mam koleżanki logopedki, które kazały ćwiczyć to i owo. A właściwe "rozwarcie paszczy" postępowało wraz z gojeniem rany, co powodowało ambiwalentne uczucia u mojego męża
;-)
_________________
pozdrawiam-bea
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group