1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zagubiona-rak trzustki
Autor Wiadomość
joanas 


Dołączyła: 12 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: józefów

 #1  Wysłany: 2013-07-12, 07:47  Zagubiona-rak trzustki


Witam,
Moja mama (69) lat miała wykrytego guza głowy trzustki 20 maja 3013 roku. Po rezonansie , udałyśmy się do prof. Cichockiego, który podjął się operacji., została zapisana na Wawelską, długo czekała, bo operacja odbyła się 4 lipca 2013 roku.
Guz okazał się nieoperacyjny - tego się spodziewałyśmy, ale w czasie operacji wydarzyła się tragedia, nastąpiło powikłanie znieczulenia i mam jest sparaliżowana.
Jestem w szoku, bo jeszcze we wtorek bawiła się z wnukami, do szpitala poszła na własnych nogach.
Lekarze mówią, że teraz zostało jej tylko leczenie paliatywne, nie mam jeszcze wyniku histopatologii.
Jestem sama z dwójką małych dzieci, mieszkam pod warszawa, ok 20 km, mama mieszkała w warszawie, do pracy codziennie dojeżdżam ok. 40 km., nie za bardzo dziś wyobrażam sobie moją samodzielną opiekę nad mama.
Podpowiedzcie: gdzie teraz - powinnam się udać do onkologa, czy na oddziale szpitalnym podają chemie paliatywną,
dziś będę miała wyniki badań mamy to je zamieszczę.
Mama jest w kondycji ogólnej jeszcze nie najgorszej, ale dostaje w szpitalu morfine, gorzej trochę psychicznie, ale po konsultacji z psychiatra, zaczęła przyjmować leki przeciwlękowe.
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #2  Wysłany: 2013-07-12, 10:18  


Według mnie gdy nie masz szans na opiekowanie się mamą osobiście to powinnaś się zgłosić , gdy tylko dostaniesz wypis ze szpitala do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do Hospicjum. Następnie udać się tam z tym skierowaniem oraz wypisem ze szpitala . Znając życie będziecie musiały czekać na termin by mamę położyć na oddział i ten czas będziecie musiały się przemęczyć ale opieka Hospicjum według mnie będzie w tym wypadku najlepszym dla mamy rozwiązaniem, gdy Ty sama nie możesz się Nią zająć.
Pozdrawiam cieplutko.
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
joanas 


Dołączyła: 12 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: józefów

 #3  Wysłany: 2013-07-12, 10:20  


Tak, próbuję dostać miejsce w hospicjum stacjonarnym, ale zastanawiam się, bo lekarz wspominał coś o chemii paliatywnej i jak to się ma do hospicjum?
 
Iwonka1 


Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 170
Pomogła: 35 razy

 #4  Wysłany: 2013-07-12, 11:11  


czy wiadomo dlaczego nastąpiło powikłanie znieczulenia? mój tata ma być operowany (też trzustka) na Wawelskiej w przyszłym tygodniu, trochę się przestraszyłam....
niestety z hospicjum nie pomogę, pierwszy raz mam do czynienia z rakiem w naszej rodzinie, pozdrawiam i życzę siły i wiary, że będzie lepiej!
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #5  Wysłany: 2013-07-12, 11:22  


Cytat:
wspominał coś o chemii paliatywnej i jak to się ma do hospicjum?

Powinno nie mieć znaczenia. Jednakże hospicja różnie podchodzą do niezakończonego leczenia paliatywnego.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group