1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
materac przeciwodleżynowy
Autor Wiadomość
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #1  Wysłany: 2009-10-26, 13:12  materac przeciwodleżynowy


Czy ktos moglby mi polecic materac przeciwodlezynowy do domu? Na co zwracac uwage? Czy to sa samodzielne materace czy moze nakladki na lozka/wersalki?

Dziekuje z gory za wszystkie odpowiedzi.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2009-10-26, 13:44  


Rodzajów materacy jest kilka np materac zmiennociśnieniowy albo taki typu "jeżyk" ze specjalnej pianki.

Na obydwa materace należny się refundacja (prosisz lekarza o wniosek), nie wiem jak wygląda dopłata, nie chcę Cię w błąd wprowadzać.

Te piankowe, cóż jak masz nie mieć żadnego lepiej taki :) są ok ale po dłuższym czasie odkształcają się poprostu, chyba że ma być użytkowany dla osoby która w łóżku spędza nie cały dzień a tylko jakąś jego część.

Te zmiennociśnieniowe (pneumatyczne) sa najlepsze moim zdaniem.Mają taka pompę, która wtłacza powietrze do komór materaca , co pewien czasprzemieszczając je pomiędzy kolejnymi komorami. W tym materacu ciało podpierane jest co trzy minuty w różnych punktach. Zanikanie ciśnienia, jego wzrost od zera do maksimum, powoduje masaż i zwiększone ukrwienie tych części ciała, które stykają się z materacem. Trochę buczy ta pompa ale idzie się przyzwyczaić.

Te materace nakłada się na materac na łóżku można też na zwykłą wersalkę czy cokolwiek innego.

Wyglądają one tak:

pneumatyczny:

nienapompowany

http://euromed-missal.pl/...ac%20zmienn.jpg

napompowany

http://www.juventas.pl/im...odlezynowy2.jpg

piankowy:


http://sprzetrehabilitacy.../01/materac.jpg

Przepraszam za linki zamiast zdjęć ale nadal nie wychodzi mi wstawianie zdjęć :roll:

Na materace można kupić takie prześcieradło ochronne chroniące przed wilgocią.

Tak jak pisałam na te materace jest refundacja pogadajcie z lekarzem. Można tez popatrzeć na allegro i tam znaleźć coś w dobrej cenie.

Jeżeli coś o jeszcze będziesz chciała dopytać pisz.

pozdrawiam
 
 
maganana 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 241
Skąd: Bytom
Pomogła: 39 razy

 #3  Wysłany: 2009-10-26, 14:00  


moja mama dostała z hospicjum dla taty, była tam taka regulacja do poziomu 6.Pielęgniarka mówiła że musi by co najmniej na 4-5 .Tata leżał ponad miesiąc i nie miał dzięki niemu.
_________________
Pozdrawiam
Marzena
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #4  Wysłany: 2009-10-26, 14:08  


Tak tak to nastawy trzeba dostosować do pacjenta bo np materac napompowany za bardzo będzie najzwyczajniej w świecie uwierał.
 
 
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #5  Wysłany: 2009-10-27, 10:13  


Dzieki Zufed. Przyznaje szczerze, ze liczylam na odpowiedz typu "ta firma, ten model polecam, sprawdzilem/am, uzywalismy etc".
Wiem, ze materace sa czesciowo refundowane, ale nie mam jak tego zalatwic. Zamowie cos przez internet. Tylko nie chcialabym popelnic jakies gafy albo przeplacic. Rozpietosc cenowa jest naprawde ogromna. I nie wiem czy w przypadku materacy tak samo jak ciuchow placi sie za marke? Czy tez z wyzsza cena idzie wyzszy komfort pacjenta?
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #6  Wysłany: 2009-10-27, 11:02  


A co do marki cóż, wiem, że koleżanka używa dla babci podpytam ja co do marki jak wróci z pracy i napiszę.
Widziałam wiele takich materacy w praktyce, ale jakoś nigdy na producenta nie patrzyłam. Wydaje mi się że cena zależny od producenta, dużo droższe są tylko pneumatyczne rurowe (przyznam, że nie wiem jak one wpływają na komfort chorego w porównaniu z tymi bąbelkowymi)

Moim osobistym zdaniem nie ma co przepłacać. Jak miałabym zamawiać dla siebie zamówiłabym np coś takiego (nie mam żadnego związku ze sprzedawcą żeby nie było ;)

http://www.allegro.pl/ite...kurier_ups.html

gwarancja na rok jest jakby coś, zestaw naprawczy, pompka.


Możesz poszukać też aukcji gdzie u jednego sprzedającego możesz kupić np podkłady czy inne potrzebne Ci rzeczy zawsze taniej o przesyłkę wyjdzie.


pozdrawiam
 
 
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #7  Wysłany: 2009-10-27, 12:05  


Zufed dzieki :) Jestes Aniolem !

Chyba zdecyduje sie na ten
http://www.allegro.pl/ite...urier_0_zl.html

+ poduszka przeciwodlezynowa i podklad na materac.

Rodzina na mnie naskakuje, ze Mama juz sie teraz w ogole nie zmobilizuje by wstawac. Tylko, ze ona juz ma odlezyny, czekac az bedzie jeszcze gorzej? Ja nie potrafie, moze jestem za miekka. Jednak nie moge patrzec jak ktos cierpi, nawet jesli cierpi 'z wlasnej glupoty'. Chociaz tyle moge dla niej zrobic.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #8  Wysłany: 2009-10-27, 18:28  


Ja bym zrobiła tak samo jak Ty.

Skoro już ma odleżyny to trzeba działać, żeby nie było ich więcej.Siłą i mówieniem, że wtedy już wcale nie wstanie nic się nie zdziała.A po co ma cierpieć bardziej?

Pytałam koleżanki i ona ma materac Mobilex i nie poleca, mówiła że się rozkleja i pompa nawala.

A co z tymi odleżynami? Gdzie są?Używacie jakiś opatrunków/środków przeciw odleżynom?
 
 
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #9  Wysłany: 2009-10-28, 12:30  


Zufed wstyd sie przyznac, ale nie wiem za duzo. Odlezyna jest na tylku. Lekarz dal jakies masci czy tez kremy. Niestety nie wiem co. O opatrunkach nie slyszalam. Przez telefon wiekszosc moich pytan pozostaje bez odpowiedzi niestety.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #10  Wysłany: 2009-10-28, 12:55  


Ok rozumiem, tak się pytałam w razie gdybyś potrzebowała pomocy czy rady w sprawie odleżyny. Jakby coś to pisz coś postaram się pomóc, bo mam troszkę wiedzy na ten temat.

pozdrawiam
 
 
kangur_2007 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Pomógł: 23 razy

 #11  Wysłany: 2009-11-03, 01:33  


AgnieszkaM napisał/a:
Zufed wstyd sie przyznac, ale nie wiem za duzo. Odlezyna jest na tylku. Lekarz dal jakies masci czy tez kremy. Niestety nie wiem co. O opatrunkach nie slyszalam. Przez telefon wiekszosc moich pytan pozostaje bez odpowiedzi niestety.


Kup naturalną skórę z owcy, z krótko przystrzyżonym futrem ("barankiem"), taką z jakiej robią pokrowce na siedzenia samochodowe - tylko się nie nabierz na imitację baranka ze sztucznego włókna. Podłóż pod tyłek. Mnie zaaplikowali ten wynalazek na australijskim OIOM-ie i skutek był natychmiastowy - niesamowity komfort, nie uwierzyłbym gdyby mi kto przedtem opowiadał. Naturalne baranie futro znakomicie rozkłada wagę pacjenta, a lanolina z wełny koi skórę. Spróbuj, nic nie tracisz.
_________________
KANGUR 2007 (Australia) ur.1954*zero objawow*PSA 6,0*cT2aNxMx Gl.7(3+4)*RRP+PLND 1/11/2007*wia�zki nerwowe oszczedzone*hist-pat pT2aN0Mx Gl. 7(3+4)*PSA nieoznaczalne od 6 tygodni po operacji
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #12  Wysłany: 2009-11-03, 13:03  


Pewnie spróbować możesz ale teraz już nie poleca się u nas owczej skórki. ;)
 
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #13  Wysłany: 2009-11-04, 13:22  


zufed napisał/a:
Pewnie spróbować możesz ale teraz już nie poleca się u nas owczej skórki. ;)


And why not?
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #14  Wysłany: 2009-11-04, 20:48  


przekazuję co mnie uczono, nie jest to żaden atak na kogoś od razu prostuję.z różnych względów choćby higienicznych i nie wielkiej skuteczności.
aczkolwiek jeżeli ktoś ma ochotę spróbować proszę bardzo, żeby nie było że zakazuję czy coś ;) zresztą ja uważam, że trzeba próbować różnych rzeczy jeżeli komuś pomoże niech używa.
 
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #15  Wysłany: 2009-11-04, 22:02  


Zuza,

Zapewniam Cie, ze tutejszy szpitalny merynos zanim zostanie podlozony pod tylek nastepnego pacjenta jest prany i sterylizowany. Czyzbys sobie wyobrazala, ze jest inaczej?

Ja natomiast chcialabym wiedziec jak higieniczne sa koce, pod ktorymi leza polscy pacjenci.
Tutaj uzywa sie wylacznie bawelnianych kocykow, tzw cellular blankets, ktore pierze sie i sterylizuje tak jak cala posciel. Codziennie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group