1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
usunięcie guza płuc
Autor Wiadomość
basik 


Dołączyła: 09 Lut 2011
Posty: 12

 #1  Wysłany: 2011-09-21, 16:17  usunięcie guza płuc


Witam,
niestety ponownie. Byłam na tej stronie kilka miesięcy temu. Nietety teść zmarł w maju.
Miesiąc temu teściowa zrobiła prześwietlenie płuc i okazało się że ona też coś ma. Nigdy nie paliła, nikt nie palił w domu. Zmiana jest mała ok 20 mm. W tej chwili leży w szpitalu i ma robione badania. Niestety podczas bronchoskopii miała nawrót astmy co spowodowało, ze wynik jest niejednoznaczny - chyba za malo pobrali. Dodam, ze wyniki ma świetne, węzły chłonne niepowiekszone, tylko ob podwyższone. Lekarze coś przebąkiwali o wycinaniu. Proszę napiszcie, czy w wypadku gdyby był to guz niezłośliwy konieczne jest wycinanie go? Czy kazda operacja zw z wycięciem guza jest tak bardzo inwazyjna? Jak wyglada sprawa takiej operacji jeśli teściowa jest po dwóch zawałach i ma astmę? Napiszcie proszę- dwie takie sytuacje w jednym roku to koszmar i jestem przestraszona bo mam świeżo w pamięci chorobę teścia...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-09-21, 16:20  


Było wykonane TK klatki?

Co to znaczy "niejednoznaczny wynik bronchoskopii" - masz ten wynik? Możesz go przytoczyć?

Każda operacja ingerująca w płuca będzie niestety mocno inwazyjna, dlatego kwalifikacja do niej musi być poprzedzona dokładną diagnostyką i konsultacjami.
_________________
 
basik 


Dołączyła: 09 Lut 2011
Posty: 12

 #3  Wysłany: 2011-09-21, 16:29  


TK była robiona, po niej położono teściową do szpitala. Nie pamiętam dokładnie , ale było coś o konieczności "zróżnicowania pomiędzy stanem zapalnym a nbl". Dzisiaj była konsultacja z chirurgami (niespodziewana bo miała być jutro) i teściowa podsłuchała że "wyniki niejednoznaczne" Jutro mam nadzieję dowiem się czegoś wiecej. Ponoć ma wyjść ze szpitala na dwa tygodnie, podleczyć astmę, wzmocnić serce i wrócić do szpitala - nie wiem czy na badania czy na operację. Cały czas modlę się by to byla zmiana niezłosliwa - czy w takim przypadku zawsze się operuje? Zmiana jest na dolnym brzegu prawego płuca.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-09-21, 16:35  


Szkoda że nie mamy wyników TK i tej bronchoskopii - jeśli dasz radę je zdobyć i tu wkleić, to byłoby miło.
Jednak jeśli w TK jest zapis o konieczności zweryfikowania czy jest to stan zapalny czy npl (czyli neoplasma = nowotwór), to z pewnością prowadzona będzie dalsza diagnostyka.

Zmianę niezłośliwą również można usuwać, np. jeśli powoduje duszność u pacjenta czy zagraża życiu, tak się zdarza.

Jednak gdyby to jednak był nowotwór, to brak przerzutów odległych i w węzłach chłonnych oraz możliwość jego resekcji chirurgicznej z pewnością ogromnie zwiększa szanse pacjenta na wyleczenie.
_________________
 
basik 


Dołączyła: 09 Lut 2011
Posty: 12

 #5  Wysłany: 2011-09-21, 16:38  


Pięknie dziekuję za szybką odpowiedź. Jutro mam nadzieję, ze do wiem się czegoś więcej. Jeszcze raz dzieki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group