1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płuca - pytanie o nowe metody leczenia (testy kliniczne)
Autor Wiadomość
wielkamucha 


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2011-09-20, 23:14  Rak płuca - pytanie o nowe metody leczenia (testy kliniczne)


Witam wszystkich.

Starałem się napisać w miarę jasno temat, ale pole "temat" jest trochę za krótkie :)

Jestem nowym użytkownikiem, przyznam, że zarejestrowałem się w poszukiwaniu wiadomości. U mojego ojca (57l.) zdiagnozowano ok. 2 lat temu raka niedrobnokomórkowego (płaskonabłonkowego) płuca prawego. Ojciec właściwie zakończył już aktywne leczenie, gdyż dwie serie chemii, oddzielone naświetleniami nie pomogły. Lekarz prowadzący (Centrum Onkologii na Roentgena w W-wie) stwierdził, że w chwili obecnej nie może już pomóc - guz od początku był nieoperacyjny. Konsultacja u pneumoonkologa (chyba nie przekręciłem) w Międzylesiu pod W-wą potwierdziła"kropka w kropkę" tę diagnozę.

Lekarz ten jednak wspomniał o ewentualnej możliwości udziału w testach klinicznych eksperymentalnych metod leczenia tej odmiany raka. Nie zrozumcie mnie źle - lekarz niczego nie obiecywał (a my żadnej obietnicy nie oczekujemy), jedynie wspomniał, że w niektórych ośrodkach w kraju (ponoć na Wybrzeżu) mogą być prowadzone takie testy czy eksperymenty i być może ojciec mógłby się "załapać" do takich badań - no bo nie mamy nic już do stracenia... :roll:

Czy Ktoś z Was słyszał o takich badaniach/testach, ma jakieś informacje, namiary (mówimy oczywiście o badaniach i metodach klinicznych)? Informacje prosiłbym na PW lub mailem.

Jeśli post umieściłem w nieodpowiednim dziale, proszę o przeniesienie do właściwego lub usunięcie.

Ukłony,
wielkamucha
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #2  Wysłany: 2011-09-20, 23:36  


wielkamucha,

polecam lekturę tego postu: -> Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc | DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne <-
Mowa tam również i o klinice na Wybrzeżu, a dokładniej w Gdańsku.

Warto przejrzeć podane tam linki - obecnie prowadzone badania są inne niż były jeszcze niedawno (pojawiły się nowe badania).


[ Dodano: 2011-09-20, 23:45 ]
Widzę, że w grę mogłoby wchodzić jedynie badanie Fortis LF-0207.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
wielkamucha 


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2011-09-21, 20:34  


Dziękuję DumSpiro-Spero za szybką i bardzo celną odpowiedź :okok" .
Dziś wydrukowałem i zawiozłem ojcu zestawienie tych badań. Okazało się, że lekarz z Międzylesia wspominał właśnie o klinice prowadzonej przez prof. Jassema - podane przez Ciebie informacje są tymi, których poszukiwaliśmy.

Muchy bardzo dziękują :flow:

bzzz-bzzz
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group